Li-Ion baterije

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Upam, da sem zadel pravi forum, če ne, naj moderator prosim prestavi.
Zanima me čisto generalno tole okrog Li-Ion baterij: imam neko malo napravo (prenosni predvajalnik glasbe), ki ima vgrajeno li-ion baterijo (3,7 V, 600mAh). Baterija je kitajsko sranje in je šla v večna lovišča, ker se noče več polniti, lahko jo sicer kupim na Alibabi, samo je minimalna količina 500 kosov. Proizvajalec nima več podpore za ta izdelek, zato je preko njega ne morem dobiti.
Kako je na splošno z li-ion baterijami? Ali je lahko kaj narobe, če poskusim not zbasat kako baterijo od fotoaparata, ki ima 3,7 V napetosti, samo je malo močnejša (800-900 mAh)? Vgrajeni polnilec jo bo polnil na enak način kot staro, samo malo dlje bi moralo trajati. V teoriji. Kaj pa praksa?
cool-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Baterija, ki je trenutno v napravi, izgleda takole (ni ista, fotka je iz interneta): Slika

Ker je v napravi več prostora (baterija je bila zalepljena na dno, da ne opleta), lahko vanjo zrinem marsikaj. Tudi na klasično foto baterijo, ki je namenjena odstranjevanju in polnjenju v zunanjih polnilcih, lahko nalotam dve žici in zvežem vse skupaj. Iz tega vidika paše not marsikaj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
Če je ista napetost in jo lahko stlačiš notri, potem ni problema. Li-Po in 3,6/3,7V Li-Ion imajo popolnoma enak način polnenja, tako da težav glede tega ne bo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Hvala, samo da ugotovim, če so dimenzije vsaj približno tam-tam.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Super, hvala, bom skočil še v Grosuplje. Sem bil v njihovi trgovini v BTCju, pa je precejšnja revščina...