LG 37LG3000

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Klump, tako kot vsi LG televizorji
evil.gif

Ampak za dobre 600 EUR itak ne dobiš nič pametnega v tej velikosti.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Klump, tako kot vsi LG televizorji
evil.gif

Ampak za dobre 600 EUR itak ne dobiš nič pametnega v tej velikosti.
In na kaj opiraš svojo trditev? Mogoče na lisico in kislo grozdje ali vsak svojega konja hvali? Če kupim najdražji televizor znamke xy danes za 100 enot je oh in sploh. Kupljen jutri na razprodaji za 50 enot pa je isti TV klump?
Za izbiro TV (kot npr. avta ali druge trajnejše dobrine) se moraš najprej odločiti kje bo stal (velikost!), potem koliko denarja si zanj pripravljen odšteti, mogoče kakšne priklope potrebuješ (MPEG4?) in nato izbereš med nekaj preostalimi modeli. Če se pri tem odločiš za znamko, katera je že nekaj časa na trgu potem sigurno ne boš zgrešil. Razni podatki kot npr. kontrast, svetilnost etc so bolj marketinški triki kot pa nekaj, kar bi pri običajni vsakodnevni uporabi sploh opazil.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik AJVAR pravi:
Kaj si mislite o tej televiziji?

lp
Za obicnega uporabnika bo ta TV vec kot dovolj! Ce dobis kje ceneje lanski model, ga pa tudi kar vzami, saj ne bos porajtal tiste razlike v svetilnosti. LP
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
In na kaj opiraš svojo trditev? .
Glede na to, da delam v trgovini z zabavno elektroniko, mi je pribl. jasno kakšna je situacija.
A če bi pa slučajno prodajal LOTO lističe, pa bi mi lahko povedal katere številke bodo izžrebane v naslednjem kolu?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
In na kaj opiraš svojo trditev? .
Glede na to, da delam v trgovini z zabavno elektroniko, mi je pribl. jasno kakšna je situacija.
A če bi pa slučajno prodajal LOTO lističe, pa bi mi lahko povedal katere številke bodo izžrebane v naslednjem kolu?

Če bi ti prodal 100 enot televizorja znamke X in bi imel 5 reklamacij IN če bi prodal 100 enot televizorja Y in bi imel samo 1 reklamacijo, a bi znal iz tega potegnit kaki zaključek?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Če bi 100x frcnil kovanec in bi 48x priletela cifra in 52x slikica bi sklepal, da ima več kovancev na obeh straneh slikico al kaj?
confused-1.gif
Pri nas prodate tako malo česarkoli, da sploh ne morete naredit kakšnega statistično pomembnega vzorca.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Saj se ne gre za konkreten televizor. Človek prosi za nasvet ti pa daš tak brezvezen odgovor. Ta televizor pride najceneje 457€ pri nas in je po tvojem zanič. Mu potem svetuješ, da ga naj kupi npr. v Connrad.de kjer stane 850€ in je ful kul?!
Glede reklamacij pa napiši, kaj je narobe pri tem tipu TV. Se kvari kanalnik, mrtve pike,... Ali ga stranke reklamirajo zaradi nastavitev, ne izpolni pričakovanj...
Mimogrede na forumuh se je kljub ceni preko 1200€ precej pisalo o Braviah in "moire" efektu.
Pa še nekaj iz lastnih izkušen. Že v 90 letih sem kupil prvi VCR znamke GoldStar, kaneje še enega, sedaj ima LG 37" TV in LG HDD rekorder (LG=GoldStar). Vse naprave in celo še prvi VCR mi po 19 letih in milijonih metrih previtega traku deluje BP.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Saj se ne gre za konkreten televizor. Človek prosi za nasvet ti pa daš tak brezvezen odgovor. Ta televizor pride najceneje 457€ pri nas in je po tvojem zanič. Mu potem svetuješ, da ga naj kupi npr. v Connrad.de kjer stane 850€ in je ful kul?!
Glede reklamacij pa napiši, kaj je narobe pri tem tipu TV. Se kvari kanalnik, mrtve pike,... Ali ga stranke reklamirajo zaradi nastavitev, ne izpolni pričakovanj...
Mimogrede na forumuh se je kljub ceni preko 1200€ precej pisalo o Braviah in "moire" efektu.
Pa še nekaj iz lastnih izkušen. Že v 90 letih sem kupil prvi VCR znamke GoldStar, kaneje še enega, sedaj ima LG 37" TV in LG HDD rekorder (LG=GoldStar). Vse naprave in celo še prvi VCR mi po 19 letih in milijonih metrih previtega traku deluje BP.

In ti meni praviš, da svojega konja hvalim?
13.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:
Še moje mnenje. Tudi sam se okvarjam z avdio/video tehniko že kar nekaj let. Pa ne samo v službi, pač sem entuzijast. In res Lgjevi televizorji niso bogvekaj. Sam ga ne bi nikoli kupil, ker mi ne ustreza. Slika je napram konkurenci slaba. Je pa tudi poceni in tukaj ti je odgovor. Pač ceni primerno, v rangu Gorenja...
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Še vedno berem same izjave napamet. Zakaj je npr Philips za 1500€ boljši od LG za 500€? Govorim za povprečnega uporabnika, kateri gleda kabelski ali IP signal in občasno kakšen DVD ali XVID. Ali dražji TV očisti sneg iz signala? Ali izboljša program nacionalne TV? Prepreči kockanje na IP TV? Zmanša velikost točke pri klasičnem signalu (analognem ali digitalnem)? Kaj nam ponuja dražji TV ob stanju signala katerega imamo na razpolago? Kaj mi danes pomaga resolucija 1040p, če bom lahko to omejeno uporabljal šele čez 5-15 let.
Pri avtomobilih se približno ve, kaj ponujajo dražji modeli (večjo varnost, udobje, prestiž...). Kaj pa TV? No ja,če bi jaz bil trgovec, bi tudi rajši prodajal dražji izdelek, saj je marža izražena v % in ne v absolutnem znesku.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Poglej, bom probal razložiti. Torej, kot prvo, drži pravilo, več denarja več muzike. Dražji televizorji imajo boljšo sliko v smislu, da je slika bolj naravna, boljši približek tistemu, kakor je v originalu posneto. Je pa tako, da danes "navadnih" analognih televizorjev več ni. Imamo samo še digitalne televizorje. Digitalni v smislu, da sama slika, ki se izriše na panelu, je v digitalni obliki. Seveda vhodni signal je lahko digitalni ali analogni. Procesor(ji) pa potem ta signal prikažejo v nam vidno, se pravi sliko. Tu so razlike ogromne! Torej, televizor, ki je dražji ima boljše procesor(je), ki izrisujejo sliko.
Sam Philips ima ogromno le teh, naj povem samo bistvene.
Prvi je Pixel Plus. Ta stabilizira samo sliko in popravlja, izniči šume v sami sliki, v analognem signalu. Nadaljujem z Active Control; procesor sam prilagaja: svetilnost, kontrast, dinamični kontrast, barve, ostrino in gibanje. To prilagaja na način, ki se mu določi. Televizor ima t.i. "nastavitvenega pomočnika", s katerim ti izrisuje več različnih slik, katere sta razdeljena na dva dela; npr: levi del je zelo kontrasten, desni bolj umirjen. Sam uporabnik izbere eno izmed teh dveh in to si televizor zapomni! Teh slik je več. Vsaka pa služi svojemu namenu, kot sem jih omenil prej ( Active Control).
Dejansko "najboljši" procesor za izboljšanje slike oz. za prikaz najbolj naravnega izrisa je pa t.i. Natural Motion( HD, Perfect). DEluje na principu prepoznavanja dogajanja, gibanje. Procesor umetno izriše vmesno sliko med točkama A in B. Rezultat je RES gibljiva mirna slika....ampak naj bo zaenkrat dovolj. V panele, 100(200 Hz), vhode se ne bom spuščal.
Ne vzemi moj post, kot reklama za Philips, ker to ne nameravam. Sem da Philipsa samo za primer.
Upam, da ti je v pomoč.
lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Jaz bi recimo omenil še light senzor. Ki avtomatsko osvetli sliko, če je v prostoru močna svetloba. Če je pa tema pa zatemni. Meni osebno zelo dobra funkcija, ker se mi v določenem dnevu svetloba iz strešne okne močno upre v TV aparat.

Potem je tukaj še dobrodošel USB priključek. Zakaj? V prvi vrsti za nadgranjo SW, v drugi pa za ogled fotografij. Velikokrat pride kak obisk, na TV priključiš zunanji disk, in lahko gledaš fotogrfije. No nekateri imate itak DVD playerje za te namene.

No in vse te malenkosti zelo dvignejo ceno aparatu.

Recimo s svakom sma kupila tv v enakem cenvnem razredu. Jaz Philipsa, on LG-ja. Pa moram rečt, da je njegova slika mnogo bolj zrnata kot moja. Zraven tega so na temni sliki vidne lise. Te so nastale mogoče zaradi nekavalitetnega ohišja. Saj veste tisti efekt če na LCD pritisneš s prstom in postane del slike svetel.

Pa ne jemat tega kot reklamo Philipsu. Obstajaja še nekaj dobrih proizvajalcev (Panasonic, Toshiba, Sony)..
 

communismfan

Pripravnik
1. okt 2008
53
0
6
Tudi jaz že 2 meseca prebiram vse možne forume, pa se nekaj časa nagibam k lcd, pa zopet k plazmi itd. Najpomembnejše pa mi je, kako bo prikazoval analogni signal oz digitalni z dvb-t sprejemnikom, ker predvidevam da dvd in konzole itak večina tv prikazuje zadovoljivo. In tako po 2 mesecih obiskov po vseh mogočih trgovinah še nisem opazil tv (lcd, plasma, 32-50, dražji,poceni, no name) ob katerem bi rekel vau-ta pa ima sliko, še celo več -med njimi sploh ni opaziti kakšne razlike, pa mi lahko tukaj naštevate vse kontraste, svetilnosti procesorje in ne vem kaj - rad bi videl enga, pa ne rabim reči vau, da bi bil vsaj s podobno sliko kot katodni, ki stoji nekje v kotu , ki dokazuje da pa signal v trgovini le ni tako slab.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Poglej za Philipse XX PFL 7603(9603) modeli.
XX stoji za velikost - 32,37...
grin1.gif

Ali pa Panasonic, Pioneer plasmami... pač vse za svojo ceno..
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Citat:
Uporabnik communismfan pravi:
Tudi jaz že 2 meseca prebiram vse možne forume, pa se nekaj časa nagibam k lcd, pa zopet k plazmi itd. Najpomembnejše pa mi je, kako bo prikazoval analogni signal oz digitalni z dvb-t sprejemnikom, ker predvidevam da dvd in konzole itak večina tv prikazuje zadovoljivo. In tako po 2 mesecih obiskov po vseh mogočih trgovinah še nisem opazil tv (lcd, plasma, 32-50, dražji,poceni, no name) ob katerem bi rekel vau-ta pa ima sliko, še celo več -med njimi sploh ni opaziti kakšne razlike, pa mi lahko tukaj naštevate vse kontraste, svetilnosti procesorje in ne vem kaj - rad bi videl enga, pa ne rabim reči vau, da bi bil vsaj s podobno sliko kot katodni, ki stoji nekje v kotu , ki dokazuje da pa signal v trgovini le ni tako slab.

Danes je malo bolano primerjat LCD-Plazme z starimi katodnimi TV-ji. Ker če bi tvoj star TV raztegnil na diagonalo 50" potem verjemi da ta slika sploh nebi bila bogvekaj. Ne moreš primerjat 100, 120 cm z 55 ali 70.

Se pa plazme definitivno najbolj približajo stari katodni TV.
 

communismfan

Pripravnik
1. okt 2008
53
0
6
1500 eu bom plačal potem pa - ja, ne moreš primerjat teh tv z starimi katodnimi- torej plačam naj 1500 potem pa naj se sprijaznim,da na 50-ki pač ne more bit slika bogvekaj
stupid-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Ne reazumeš kaj ti hočem povedat.

Rekel si kako si razočaran nad slikami in jih primerjaš s staro katodko. Zato sem ti napisal, da poskušaj narditi katodko take veličine, nato pa primerjaj ceno in kvaliteto slike. Prepričan sem da bo potem šel plus k LCDju za 1500 eur.