Letni dopust 2020 v SLO

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
En kup poslov je bilo zaprtih med korono. Z vavčerji pa bodo nagrajeni pa bodo ponudniki prenočitev, ki bodo za zajtrk ponujali hrvaške paštete. Mogoče.
Dajmo še vavčerje za frizerja...
Tak poseg na trgu zmeraj prinese povečanje cen. In navadno ne čisto tistega, kar si je nekdo v idealnih sanjah zamislil. Spomnimo se pristopne pomoči SAPARD. EU je mislila, da bo vzhodnemu kmetijstvu pomagala, da kmetije poveča in naredi bolj konkurenčne po 50-ih letih zaprtega trga in omejitev na področju velikosti kmetije, kmetje pa so nakupili traktorje, ker je tako pač bilo možno ta sredstva porabiti, zemljo pa je zelo težko kupiti. Čeprav je je denimo pri nas veliko v državni lasti, se načeloma tega ne da kupiti. Končni rezultat so bili novi stroji, ki niso dovolj izkoriščeni, kmetije niso bolj konkurenčne velikim obratom v zahodni Evropi, dobro življenje prodajalcev kmetijske mehanizacije, denar pa se je vrnil tja od koder je prišel.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Vavcerji bodo vezani na osebo in ne bodo prenosljivi

No ja:
Bon bo prenosljiv med družinskimi člani: med brati, sestrami in med starši in otroki. Ne bo v fizični obliki, temveč bo Furs pridobil podatke iz registra nastanitvenih obratov. Bon ne bo vplival na regres za letni dopust. Veljaven bo do konca leta.

Vir:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Včeraj zvečer sem pa bral, da ne bo prenosljiv in da bo vezan na osebo (ne vem, kje...sem samo novico kliknil), ampak, ok, sej se bodo še zmenili in bo do konca meseca vsem jasno.
Koliko procentov vavčerjev bo izkoriščenih, kaj pravite? Jaz se recimo ne bom dal nategnit, da bom sedaj plačal isto ceno, kot 2 meseca nazaj, ker sedaj bodo itak vse podražili, minus vavčer in smo spet na prejšnji ceni. Torej, kot da ne bi bilo teh, tako, da naj jih kar imajo. Nič, grem v trgovino...je kje kak vavčer za to?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Včeraj zvečer sem pa bral, da ne bo prenosljiv in da bo vezan na osebo (ne vem, kje...sem samo novico kliknil), ampak, ok, sej se bodo še zmenili in bo do konca meseca vsem jasno.
Koliko procentov vavčerjev bo izkoriščenih, kaj pravite? Jaz se recimo ne bom dal nategnit, da bom sedaj plačal isto ceno, kot 2 meseca nazaj, ker sedaj bodo itak vse podražili, minus vavčer in smo spet na prejšnji ceni. Torej, kot da ne bi bilo teh, tako, da naj jih kar imajo. Nič, grem v trgovino...je kje kak vavčer za to?

Ja, saj znajo še spreminjat, nič novega...
IMHO, lahko bi dali vavčer za vse, razen trgovin s hrano - saj tudi frizerji, vrtnarji, kmetije s prodajo izdelkov, tiskarne, oprema doma in še masa ostalih rabijo dohodek...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Zgornjesoška dolina je poleti do zdaj bila tako oblegana, da si v Bovcu za štruco kruha stal v vrsti eno uro, na Soči so se rafti prerivali, ker ni bilo več placa, za spat si prosil in iskal zadnji plac, ker je bilo vse zasedeno. Če bi slučajno meje (Avstrija, Nemčija, Madžarska) ostale vsaj napol zaprte, se lahko Slovenci odpravimo tja... Drugače pa nima smisla. Lahko se vozim na šiht pa imam isto gužvo brez da plačujem nekomu za to.

Če bodo odprte meje, boš torej lahko koristil vavčer za kakšno sobo v Zgornjem Dupleku, da bi užival v standardno turistično zanimivih destinacijah doma, pa bo spet no-go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in Pepe

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ma tole je pa malo iz riti privlečeno.

drugače pa tudi če bodo meje čisto odprte ogromno ljudi letos sploh ne bo potovalo, ogromno jih bo pa v domači državi.

najbrž pa tudi druge države kaj poskušajo pomagat turističnim ponudnikom, ma kdo kaj info?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda še bolj kot naši.

Bomo pa šli za krompirjeve po Sloveniji, ali pa spet po 40+ letih na eno kočo silvestrovat. :cool: Ni vse julij/avgust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Cakajte, kaj recimo za 1 dan se bo lahko slo na Krk recimo? Mostnino naj bi celo ukinili...zdej ne vem, al pred sezono al po sezoni...ne da bi podpiral hrvaski turizem, ker jim naceloma ne bom nic tam dol pustil, ker grem zgolj cisto morje pogledat, pa mau tica zmocit (sem zemljan in je morje naceloma tudi moja "last" oz. vsaj za uporabo, drzava Hrvaska gor ali dol, je pac slucajno tam :jok:) S tem, da bom sel dol, ne podpiram Hrvaske, prej sebe, da se mi mau um spocije.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
iz naše strani že sedaj ni nobenega problema. za ostalo pa hrčke vprašaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Kaj Spanija res uvaja UTD?
Če je verjeti enemu od komentarjev na rtvslo od človeka, ki bi naj živel tam, ne uvaja UTD. Uvaja pa socialno pomoč, ki ni pogojena s tem, da iščeš delo. Kot bi pri nas lahko dobival denar s csd, čeprav nisi prijavljen na zrsz. Pa še pristojnost regije in države se nekaj spremeni.
Tako sem jaz razumel tisti komentar. Če drži ali ne, pa ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Cash

Car

POSTman
4. avg 2007
8.319
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kar se mene tiče bom teh 200€ lahko koristno uporabil. Po Sloveniji je veliko kampov, tudi v toplicah. Zalaufam AD in grem za vsaj en teden, če ne celo 10 dni nekam za ta voucher, seveda skupaj z mojo, ki bo tudi prispevala svoje €€€. Zame osebno top!
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Seveda se lahko ta vavčer koristno uporabi, samo...
- A bo možno izkoristit samo del in del ti ostane za drugje? :sprasujemse:
Recimo, ti greš z AD nekam, pa si tam 3 dni. Ne porabiš vsega. Kaj potem?
Tega ni noben povedal...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.319
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Seveda se lahko ta vavčer koristno uporabi, samo...
- A bo možno izkoristit samo del in del ti ostane za drugje? :sprasujemse:
Recimo, ti greš z AD nekam, pa si tam 3 dni. Ne porabiš vsega. Kaj potem?
Tega ni noben povedal...
Ja, to pa tudi mene zanima, nikjer ni bilo nič rečeno o tem! Ker če hočeš v kampu izven sezone zapraviti 200€, je to kar nekaj dni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
najbolj bedna stvar vavčerjev bo, da bodo cene navili tako, da boš dal vavčer + za isto storitev doplačal isto cifro kot pred vavčerji

zdaj ko opazujem nepremičninarje pri norem navijanju cen, prodajalce avtomobilov pri podobnem početju in potem, ko sem 3 dni nazaj za 2 deci frankinje in malo laško v Novem mestu plačal skoraj 8€, več ne verjamem, da bo kakorkoli drugače in da bo od vavčerjev kakšna korist
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in McGiver