Letgo se umika iz Slovenije

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.966
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ja Hrvati so res pravi kar se "doma" tiče, še pozdravljajo se tako.
Edina težava je, da so celo glavni biondi razložili ne drži, da je "pozdrav 'Za dom spremni' stari hrvatski pozdrav, ali nažalost, kompromitovan je u vreme ustaških dana" .
"Prihvatam činjenicu koju su rekli istoričari da to nije istorijski hrvatski pozdrav. On je neprihvatljiv. Kompromitovan i neprihvatljiv" je njeno mnenje danes.

In ni res, da je izkazovanje slovenstva, mogoče skrb za lep jezik, ali kakrkoli drugega, povezano s slovensko kulturo, nezaželeno.
Na hitro se spomnim:
2017 delova osebnost leta Kozma Ahačič (sloveski jezikoslovec in literalni zgodovinar) - oseba ki je za Slovenščino naredil ogromno.
bil je tudi osebnost meseca na Valu 202.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
No, jst sem vesel, da je letgo ostal.

Dejansko se prodajo čist vse oslarije. Ob nakupu stanovanja sem hkrati dobil za par avtomobilskih prikolic zadev, ki so bile objektivno gledano namenjene za na odpad. Čisto vse se je preko letgo prodalo. Na primer stara vzmetnica, ki bi predstavljala pravi izziv, da bi jo spravil na deponijo.. tako je pa šla v enem dnevu, pa še 20e je ostalo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ni problem cefurjev na letgo ampak so povsod. Pa cefurji niso samo od dol ampak je kar nekaj pristnih slovencev vmes. Imas normalne ljudi med enimi in drugimi pac nekdo nezna slovensko nima veze ce je komunikacija na nivoju je vse ok.
Je pa res problem prodajat recimo malo zjahan avto ker to pa taki klicejo da glava boli...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Aplikacija ni Let's go ampak Letgo - Spusti, daj iz rok.

Se pardoniram. Že po nicku sem dosti bolj "Švaba", kot amer.

Angleščine namreč sploh ne hebem, angleško govoreče avtorje (oz. njihove linke) iz čistega pricipa ne odpiram. Iz čistega principa. Načrtno. 100% bojkot.

Vi pa kar.
Vaše življenje jer vendar namenjeno zapravljanju časa na spletu. Povprečna življenska doba je itak že skoraj 80 let.
In če od tega preživiš na spletu četrtino časa, je to SAMO 20 let na spletu.

Mimogrede, zadnja velika raziskava je potrdila, da so ljudje v povprečju na spletu 6,5 ure DNEVNO!

Sicer pa sem tudi osebno navdušen nad "Daj iz rok"

Danes sem od modela kupil dobro delujoč super 8 projektor Eumig z dvema novima rezervnima žarnicama za 25 evrov.
Na nemškem e-bayu je tak projektor brez žarnic 100 evrov... Žarnice pa so po 15 evrov...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ni problem cefurjev na letgo ampak so povsod. Pa cefurji niso samo od dol ampak je kar nekaj pristnih slovencev vmes. Imas normalne ljudi med enimi in drugimi pac nekdo nezna slovensko nima veze ce je komunikacija na nivoju je vse ok.
Je pa res problem prodajat recimo malo zjahan avto ker to pa taki klicejo da glava boli...

Izkušnja gospe, ki je dala oglas, da oddaja stanoavnje:

Ravno prejšnji teden sem oddala oglas za najem stanovanja. Normalna najemna pogodba, realna cifra na pogodbi, stalna/začasna prijava, dovoljeni obiski (banalno mi je da to sploh kdo omejuje) itd.

Povpraševanja ogromno - normalnih najemnikov IZJEMNO MALO. Klici ob nečloveških urah, vsaj polovica jih ni govorila slovensko oz. se niti potrudila ni, sporočila v smislu "alo, ja žena otrok, pošalji adresu, da dodjemo" in podobno. Nekaj neresnih osebkov, ki obljubijo, da pridejo, pa ne pridejo. In še bi lahko naštevala.

Nočejo se naučiti slovensko! Tisti, ki tu delajo. Tisti, ki mislijo tu ostati. Pa delno tudi tisti, ki so že dobili državljanstvo.

Nočejo se naučiti niti ušivih 200 besed. So preveč ponosni. Le na kaj? Na to, da znajo en (cel) jezik?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Bolj so "z juga", bolj rinejo v center Ljubljane.

No, vzorec jim je blizu: v center so že zrinili s prodajalnami bureka, s trgovinami s sadjem, s kafiči.

Na Lošinju se gredo šiptarji zadnjih nekaj sezon celo "gostinstvo". Poleg sljadoljeda in bureka so odprli celo nekaj novih lokalov s kalamari, čevapičiči, ražnjičiči, saljatami...
Hrvaški gostinci (konobe, restorani) pa svirajo penisu, saj so šiptarji vsaj 20% cenejši...

Kmalu bodo oddajali tudi apartmaje, tujske sobe. Če že ne. Tako pač delujejo plemenske skupnosti in "mafije".

Ampak to je, kajne, politično nekorektno govorjenje. Jim je treba dat raje denar za njigove lastne TV in radijske postaje.

In pričakovati v naslednjih 20-ih letih še eno manjšo, ali večjo "Albanijo", ali vsaj Kosovo 2...

Kaj si delamo, bedaki slovenski, pa to ni res...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
On topic.
Kupuj robo, daj jo iz rok (Letgo). In pri prodaji zgubljaj 50-80%. Katastrofa.
Glede na to kako "svijetski" človek si (BEOgrad....Dalmacija....) bi si mislil da veš da slovenci nenormalno (preveč) cenimo svoje rabljene stvari....

Sestrična ki dosti potuje si naprimer vso "tehnično" robo kupuje na raznih "bolha" sistemih po svetu (Craiglist.....ne vem kaj imajo v Avstraliji...Novi Zelandiji)...
Tako si je kupila vse...od DSLR fotkiča.....ajfona....younameit........prav pri nas isti fotkič...fon 2-3 leta rabljen -20% glede na štacuno.......tam kupiš identično stvar za 1/3 ali pa še manj cene......sploh manj če je kje kaka praska.....AL PA MRTEV PIKSEL :)
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Glede na to kako "svijetski" človek si (BEOgrad....Dalmacija....) bi si mislil da veš da slovenci nenormalno (preveč) cenimo svoje rabljene stvari....

Sestrična ki dosti potuje si naprimer vso "tehnično" robo kupuje na raznih "bolha" sistemih po svetu (Craiglist.....ne vem kaj imajo v Avstraliji...Novi Zelandiji)...
Tako si je kupila vse...od DSLR fotkiča.....ajfona....younameit........prav pri nas isti fotkič...fon 2-3 leta rabljen -20% glede na štacuno.......tam kupiš identično stvar za 1/3 ali pa še manj cene......sploh manj če je kje kaka praska.....AL PA MRTEV PIKSEL :)

Glej, večina kupuje novo, potem pa nenehno prodaja in kupi spet novo. Če veliko kupuješ novo in to hitro prodajaš, da bi imel spet novo, seveda veliko izgubljaš...
Slovenec pač nima niti erekcije, če nima najnovejše tehnike (avto, TV, fotič, mobilc).

Še čudno, da je pripravljen imeti second hand žensko/ženo (sicer najmanj 1000 krat pof-ukano od prejšnjih tipov)...

Kar si pa mene tiče, pa si sfalil, ker sem natančno tak, kot tvoja sestrična. Imam zelo veliko tehnične robe, ampak zadnjih 7 ali 10 let vse second hand. Nemški e-bay, preko 50 nakupov...

Raje ne nadaljujem, kot bom zaradi mnenja o večini Slovencev in njihovi patologiji "novega", stremuštvu, narcisoizmu - banan.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Nekako te ne sledim.....najprej jamraš o 50-80% izgubi vrednosti in kako ti to ni OK......potem se pa pohvališ da vse kupuješ v tujini kjer je ceneje.... :sprasujemse::zavijazocmi:

OFF: Banan si samo kadar se greš nacionalista brez potrebe.....

ON
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Nekako te ne sledim.....najprej jamraš o 50-80% izgubi vrednosti in kako ti to ni OK......potem se pa pohvališ da vse kupuješ v tujini kjer je ceneje.... :sprasujemse::zavijazocmi:

OFF: Banan si samo kadar se greš nacionalista brez potrebe.....

ON

Izguba 50-80% je DEJSTVO. Kruto dejstvo. In meni, ki sem skromen, bi bila takšna izguba - boleča izguba.
In nenehno kupovanje novega in po kratkem času spet prodajanje le tega - je zame precej neracionalno ravnanje.

Nekateri pač cenimo 20 evrov. Ker za ta denar v južni Srbiji že lahko fookaš... Tudi večkrat, če zmoreš... Jaz sicer ne, grem raje za 20 evrov petkrat na vešalico.

V tujini pa kupujem, ker mi komunistična partija Slovenije od trenutka, ko sem šel v penzijo, daje tako "veliko" penzijo, da ne vem, če bi si po enem letu šparanja lahko kupil eno novo tehnično zadevco za 350 evrov...

P.S. Nisem nacionalist, ampak patriot. Je kar bistvena razlika...

Torej star, zajeban patriot, ki so mu všeč 45 let mlajše. Nekako tako danes izgleda moj udbovski dosje... ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ti nisi normalen. Na eni strani serješ po tistih, ki kupujejo nove stvari, na drugi pa prav od njih kupuješ.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Enim očita " second hand žensko/ženo (sicer najmanj 1000 krat pof-ukano od prejšnjih tipov)... " hkrati pa hodi na najbolj poceni kurbice v ex-Yu. Pravi da je skromen, živi (tako pravi) v samem centru Ljubljane... Narobe svet
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ti nisi normalen. Na eni strani serješ po tistih, ki kupujejo nove stvari, na drugi pa prav od njih kupuješ.

Ti ne razumeš.

1. Serjem po tistih, ki nenehno kupujejo novo, ker dobro vem, da si s tem vzdigujejo njihovo precej omajano vrednost in ego, ki ga imajo (zelo verjetno!) popolnoma v curcu.
Nekateri recimo na račun patološkega kupovanja novega "slabo" jedo, ne hodijo na dopust, na izlete.
Skratka privoščijo si nič od nič, ampak vsake dve leti pa kupijo nov avto, to pa ja. Tudi kreda za boljši avto namreč stane... Ne tako malo.

2. Od njih pa kupujem za 25% cene, ker lahko namesto enega novega fotoaparata kupim:

- en rabljen fotoaparat,
- eno precej kvalitetno video kamero,
- en precej soliden mobilc,
- en 30 let star, ampak super Hi-fi stolp, neprimerljiv z današnjimi smetmi, ki jih dobiš recimo v Bing Bangu.

Bo šlo razumet?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.