Lesen nadstrešek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Kako je pa kaj z vročino na terasi? Je kaj bolje kot brez? Verjetno veliko pomaga, da je lokacija precej odprta in že malo vetra naredi dober prepih skozi...
Ko pribija sonce je pač vroče, če se prav spomnim ima 16 mm debelina plošce transparent enako prosojnost (65%) kot tanjša 10 mm opal plošca, kar pomeni, da ravno pribija te ne sonce direkt v betico.

Sajkek..16 mm debelina je že zelo robustna in dovoljuje pritrditve, ki so meni osebno povsem prešvoh (veter in sneg imam v mislih), jaz sem gostoto vijakov vsaj podvojil napram prrdvidenem številu.

Še en nasvet..če se želite izogniti pokanju polikarbonantne plošce ob temperarurnih spremembah...je potrebno ob vijačenju predhodno s svedrom zvrtati luknjo...če je vijak npr 6 mm lremera zvrtas 6,5 mm široko luknjo (pri meni mislim da je okoli 65 vijakov pa ni nobenega pokanja)
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Moj nadstrešek končno že stoji. Še za finiš imam vprašanja.
Na opaž pride izotek. Kaj pa preko, za zelo malo naklona? Resno razmišljam o umetni travi. Ker iz spalnice pogledam direkt na streho. Poceni tegola je že v opisu parkrat poudarjeno, da ni dolgo obstojna...

Ter senčneje z ene strani, dolžine cca 3m.
Razmišljam o rolo "roleti" iz bambusa. Všeč so mi pa tudi bele zavese - samo se bojim, da jih bom skos moral čistit. Med 15-18h mi z ene strani sonce pride prenizko pa moram malo ublažit.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
No pa je moj nadstrešek končno zaključen projekt za letos:) (naslednjo sezono bom moral nekaj uredit s senčenjem ene strani)
Cena 2200€, 3x4.5m
Vse sam delal. Edino siko pa obrobe mi je prišel naredit.
Les lepljen.
2 stebra zidana z gorec zidaki, na drugi strani pa všraufan v hišo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pa mizo sem tudi sam naredil. Kao že malo znucana, pa "živi rob" efekt... Noge sem pa od stare mize ponucal.
001.png
002.png
003.png
004.png
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
No pa je moj nadstrešek končno zaključen projekt za letos:) (naslednjo sezono bom moral nekaj uredit s senčenjem ene strani)
Cena 2200€, 3x4.5m
Vse sam delal. Edino siko pa obrobe mi je prišel naredit.
Les lepljen.
2 stebra zidana z gorec zidaki, na drugi strani pa všraufan v hišo.
Koliko pa so dimenzije leg in spirovcev?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Koliko pa so dimenzije leg in spirovcev?
špirovec na steni 16x16
sprednji 16x25
lege 16x10
razmak med legami mislim, da je 81
za špirovcem na steni je vrezano v stiropor in je zadaj kjer so vijaki še en kos lesa. Tako je špirovec tik do fasade, zategnjen je pa na les spodaj in na steno.
Če bi še enkrat delal, bi morda razmislil o L profilih in vijačenju spodaj... Ali L profil pride z vrha špirovca ali pa spodaj in vijak čez... tako varjatno sem videl nekje in se mi zdi, da je malo manj jebe s šraufanjem v steno. Ker sem se kar namatral...

pa špirovec na steni je tako nizko, ker je nad njim balkon. Tako je med balkonom in opažem 2cm prostora. Sedaj s siko je vse zaprto.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
No pa je moj nadstrešek končno zaključen projekt za letos:) (naslednjo sezono bom moral nekaj uredit s senčenjem ene strani)
Cena 2200€, 3x4.5m
Vse sam delal. Edino siko pa obrobe mi je prišel naredit.
Les lepljen.
2 stebra zidana z gorec zidaki, na drugi strani pa všraufan v hišo.
Lepo si zrihtal, edino cena se mi zdi visoka glede na to, da si večino nardil sam... Koliko si dal za les?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Lepo si zrihtal, edino cena se mi zdi visoka glede na to, da si večino nardil sam... Koliko si dal za les?
Tudi sam sem pricakoval, da me bo ceneje prisel. Samo trenutne razmere so ves material podrazile vsaj za 1.5 . Gledas ceno dsnes, cez tri dni gre kupit, pa je ze visja. Les 950€, sika in obrobe 650, vse ostalo vsakic ko gres v trgovino je racun 100€...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Pazi kaksne posledice ti bodo pustile prizgane zarnice ob dotiku z lepljencem.
Lepo narejeno, mogoce bi kak euro ujel ce bi sel s kaksnim cm tanjsim leoljencem delat
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pazi kaksne posledice ti bodo pustile prizgane zarnice ob dotiku z lepljencem.
Lepo narejeno, mogoce bi kak euro ujel ce bi sel s kaksnim cm tanjsim leoljencem delat
Sem ze razmisljal ja, ce bodo zarnice kaj skodile. Bomo vidli. Naceloma niso mocne.

Lahko bi celga naredil iz rezanga lesa, pa bi blo najceneje:) Samo sem ga delal "za vedno", pa sem sel v tako varjanto. Betonski stebri so tudi bolj zato, da nimam dela znjimi. Ker jih dez pere, sonce sije direkt na njih, crvi...
Sem imel lesene stebre par metrov stran, pa je bil naluknjan kot, da se je kdo ucil strelat. Od znotraj pa skoraj votel. Sem sedaj tudi zamenjal z istimi zidanimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
No pa je moj nadstrešek končno zaključen projekt za letos:) (naslednjo sezono bom moral nekaj uredit s senčenjem ene strani)
Cena 2200€, 3x4.5m
Vse sam delal. Edino siko pa obrobe mi je prišel naredit.
Les lepljen.
2 stebra zidana z gorec zidaki, na drugi strani pa všraufan v hišo.
...kak temelj si uporabil za stebra???

Hvala.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
...kak temelj si uporabil za stebra???

Hvala.
globok je cca 60cm. 4 samokolnice betona so šle v vsakega. Pa 3 kovinske šipke so od podna pa še cca 1m gor v steber. Pa potem še 3 po celi všini stebra. Pa navjona paplica za špirovec je meterska, tako da, jo je notri cca 70cm.
Pa še nekaj šipk je v temelju.