Lepote multikulturnosti 4

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
joa-mandela.jpg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ti se kar norca delaj. Sram te je lahko, da se veseliš in podpiraš večino, katera dela genocid nad manjšino. Sem ti graf prilepil, da zaradi svoje nesposobnosti in zaradi neverjetnega prirastka niso sposobni voditi države, pa ne samo nekoč uspešne JAR temveč cele Afrike.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
In the 1930s one American farmer produced enough agricultural product to feed a total of four people; a family farm was literally meant to feed a family [source: Kirschenmann]. Fast forward 40 years, and that number rises from four people to 73. Fast forward through 80 years of agricultural and bioscience innovation, and in the 2010s, one farmer produces enough food to feed 155 people [sources: USDA, Sullivan].

Sodeč po temle odstavku, je v Ameriki rasla produktivnost na farmah podobno, celo malo bolj. Gre za tehnološki razvoj v kmetovanju in vedno večji specializacije in povečanju velikosti farm. Veliko je odvisno tudi od cene delovne sile. V USA malo izkoriščajo migracijo, ki nima nobenih pravic. V JAR tega nimajo. V obeh primerih pa verjetno gre za izkoriščanje, ki v JAR očitno povzroča težave v Usa pa težave vrnejo v matične države.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
And international media, which have amplified the idea that so-called farm murders are a major concern, has been oblivious to a key fact: last year, in a country where almost 20,000 people were slain, most of them black, there were only 62 farm murders, according to government statistics. (last year je 2018)
Naj bi bilo celo najnižje v zadnjih 20 letih. Da pa bi bilo še bolj zanimivo:
And not all of the victims are even white. In a town called Krugersdorp I investigated the recent killing of a man named Aron Mutavhatsindi. His alleged murder took place on a farm, but he was black—shot at range by a white security guard who saw him driving a tractor and decided that he was stealing it.
https://pulitzercenter.org/reporting/myth-white-genocide
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Amerikanci s svojim ku kluks klanom bodo itak padli na trepalnice in zobe, ko bodo izvedeli, da je Bog črn. V bistvu je boginja ... :aplauz::valjamse::valjamse:
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Brez dokumentov pravzaprav ne smeš koliko? 500 m od doma? Mejo pa Avstrijci še vedno kontrolirajo bolj tako tako, 14 dni nazaj sem jo prevozila 4x, od tega sem videla eno kontrolo v vstopu (jaz sem ravno takrat izstopala). Še tista je bila običajna kot pred leti, pomahaš z osebno in počasi pelješ dalje.

Vabljena, da na Ljubelju demonstriras prehod meje z mahanjem z osebno in pocasnim "drive by"... Prehod misljen iz SLO v A... Obratno se Avstrijcem gladko =be, kaj pride v Slovenijo. Torej?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Vedno serjete z največjimi prehodi.:mad: Preveri stanje na manjših prehodih in poročaj. Kot berem poročila, te tam nihče ne šmirgla.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Vedno serjete z največjimi prehodi.:mad: Preveri stanje na manjših prehodih in poročaj. Kot berem poročila, te tam nihče ne šmirgla.

Ljubelj je bil mogoce vcasih velik oziroma pomemben, od kar so Karavanke, je pozabljen. Komentiram tisto, kar vem, tako da ne gobcajte, da se malo maha z osebno... Mogoce bi se zraven moral dreti alah akbar da bi slo...