Lepote multikulturnosti 4

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
erikson kot znani zagovornik vseh dejavnih telebajskov vrhunskih strokovnjakov astrofizike in vsevesoljske cerkve blaženega pobingljavanja bi te vseeno vprašal, ali je koitus interupti greh ali kaznjivo dejanje
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Pri nas tudi treba vse migrantoljupce obtožit in zapret. Nujno.
Italijanske oblasti so Pio Klemp, kapitanko nemške reševalne ladje, obtožile sodelovanja s tihotapci, češ da je uprizorila reševanje na morju. Klempova trdi, da so bile vse njene reševalne akcije pristne. Nekateri pa opozarjajo, da so obtožbe pršle ravno v času, ko je italijanska vlada napovedala strožje kazni za ilegalne migrante.


Nemški kapitanki ladje, ki trdi, da je rešila več kot tisoč migrantov v Sredozemskem morju, grozi do 20 let v italijanskih zaporih zaradi obtožb o pomoči nezakonitim migracijam. 35-letna Pia Klemp je članica 'Morske straže', nevladne organizacije, ki rešuje prosilce za azil v Sredozemlju, ki želijo v Evropo z ladjo, poroča Huffpost.
https://www.24ur.com/novice/svet/ker-je-resila-migrante-ji-grozi-20-let-zapora.html
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Prihaja migrantska kuga
62412487_2142936162664337_4388127700745715712_n.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
[sarcasm on]
Mahira, kakopak. Ker obvešča javnost glede realnega stanja (v kolikor je bil dogodek resničen in ne gre za fake news).
[sarcasm off]

V preteklosti so nas tu na Alterju zaradi podobnih navajanj realnega stanja v zvezi z ilegalnimi migranti v SLO že obtoževali sovražnega govora kar je zdaj še toliko bolj zanimivo, ko v Alter parlamentu bereš, da javno peesdenje s strani Svetlane Makarovič čez določene osebe pa kar ni vzpodbujanje sovraštva ter posledično ne gre za sovražni govor. Dvoličnost levičarjev pač, nič novega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in MrDaco

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Kdor je našel v tistem posnetku sebe me fašisti, je očitno že mali fašistek, ker drugače se v besedah SM ne bi našel.
Seveda tebe Matey ne mečem v ta koš, je dovolj drugih fašistekov tu na forumu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Da pa potegneš vzporednico med ilegalnimi migranti in posnetkom SM, moraš pa tudi biti malo poseben.

Nič ne rabiš biti poseben v kolikor želiš primerjati obtožbe za sovražni govor.

SM se jezi čez Janšo, torej javno razlaga širši publiki svoje negativno mnenje o njemu z dodatkom etikete fašist ter pogledom proti fotografiji Janše, za piko na i doda še balkanke kletvice (j3bo ti pas mater ali kaj že?) in to ni sovražni govor, jaz sem se na forumu jezil čez ilegalne migrante ter zraven navajal zakaj pa sem bil obtožen sovražnega govora ter bil zaradi tega parkrat celo prijavljen osebju foruma.

Vzporednica torej obstaja in jo lahko porajtaš tudi če nisi poseben, samo malo je treba razmišljati, dati vse info potrebne za primerjavo na kup in ne vse takoj zavrnit v smislu "kaj ga spet ti pacienti na forumu serjejo".
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Govor je bil o čefurjih, tukaj sigurno ni vzporednice z ilegalnimi migranti. To se verjetno strinjava.

O fašistih je govorila že na začetku, če je kamarman tukaj našel JJ na sliki še ne pomeni, da je SM mislila na njega (seveda je, ampak to ni evidento in je lepo zapakirano). Tudi tukaj se verjetno strinjava?

Na kancu je pa res pogledala na JJ ko je jebala pas mater. Ta del mi je res ušel in sem še sedaj enkrat pogledal. Sovražni govor? Če je, naj odgovarja.

Ni dvojnih meril pri meni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Tebi nisem še nikoli očital dvojnih meril :)

Pri čefurji oz. bolje rečeno balkancih (čefur pri meni pomeni balkanec with bad state of mind in IMHO niso vsi balkanci čefurji, kkšni so prav legende) seveda ni vzporednic, le-te so, kot že prej omenjeno, drugje.

Fašist je pa dokaj težka oznaka, ki zelo jasno leti na Janšo, res pa ne tako dobesedno, da bi lahko izrečene besede zapisal ter še vedno trdil, da se nanaša nanj, psovka prav tako ni ravno najbolj primerno ampak ok, pač je tak njen način. Drugače pa menim, da je SM tako ali tako pod protektoratom, saj je "taprava" in tudi če bi dejansko šlo za sovražni govor po goli definiciji, bi se to že nekako zmutilo in nesankcioniralo kot bi bilo potrebno. Ampak pustiva zdaj to, s tem prenašava oz. prenašam debato že na druge probleme v tej naši državici.
 
Nazadnje urejeno:

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Govor je bil o čefurjih, tukaj sigurno ni vzporednice z ilegalnimi migranti. To se verjetno strinjava.

O fašistih je govorila že na začetku, če je kamarman tukaj našel JJ na sliki še ne pomeni, da je SM mislila na njega (seveda je, ampak to ni evidento in je lepo zapakirano). Tudi tukaj se verjetno strinjava?

Na kancu je pa res pogledala na JJ ko je jebala pas mater. Ta del mi je res ušel in sem še sedaj enkrat pogledal. Sovražni govor? Če je, naj odgovarja.

Ni dvojnih meril pri meni.
Če je govorila o JJ, potem to ni sovražni govor, ampak kvečjemu razžalitev določene osebe.

Še ena izmed definicij pravi:
O sovražnem govoru govorimo takrat, ko gre za izražanje mnenj in idej, ki so po svoji naravi ksenofobični, diskriminatorni, rasistični in naperjeni predvsem zoper razne manjšine (etnične, verske, kulturne) in zajema tako govorno, pisno kot nebesedno (parade, insignije, simboli, ipd.) komunikacijo.

http://www.varuh-rs.si/medijsko-sre...tavi-zakonih-in-konvencijah/?cHash=6221528166

Vse tri definicije ki sem jih linkala pravijo enako. O sovražnem govoru govorimo v zvezi s skupino ljudi, se pravi pripadnikih določene vere, naroda, rase ali manjšine, o pripadnikih določene usmeritve ali gibanja, ne pa ko žalimo posameznika.

Tako vsaj jaz razumem definicijo sovražnega govora. Popravite me, če se motim.
 
Nazadnje urejeno: