Lepote multikulturnosti 4

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
S poklekom policisti pokažejo solidarnost z demonstrirajočimi in izrazijo nasprotovanje policijskemu nasilju v ZDA oz. na splošno. Ni to zdaj klečanju v smislu hlapčevstva, poniževanja, kazanja lastne manjvrednosti oz. večvrednosti demonstrantov.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
S poklekom policisti pokažejo solidarnost z demonstrirajočimi in izrazijo nasprotovanje policijskemu nasilju v ZDA oz. na splošno. Ni to zdaj klečanju v smislu hlapčevstva, poniževanja, kazanja lastne manjvrednosti oz. večvrednosti demonstrantov.

Kaj te vem, zupani in ostali na kolenih ki se opravicujejo za svoj white privilege se mi zdi da s tem izrazajo bolj te zadnje stvari ki si jih pisal kot pa kako solidarnost
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in 8888

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Kolikor sem jaz spremljal obrazložitve prvih poklekov policijskih enot, med katerimi so seveda tudi črnci kar potem odstrani možnost opravičevanja za "beče privilegije" ampak gre dejansko za neodobravanje policijskega nasilja kot sem navedel zgoraj. Seveda je pa opcija, da si kdo drug to razlaga po svoje in to pove tudi na glas. V primeru županov je potrebno upoštevati tudi to, da gre lahko za nabiranje političnih točk oz. glasov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Ja zato, da z enostavno gesto pokažejo, da jim ni vseeno in izrazijo podporo. Klečati pa niso začeli oni temveč demonstranti, policisti so to potem zgolj povzeli po njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.335
691
113
Predvsem pa za sliko, za twitter, za IG, za medije, za klike, za lajke...

Za narod, ki misli, da obstaja samo črno in belo, jim dajo vedet z gesto klečanja, da niso vsi takšni oz. ne podpirajo rasizma npr.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.005
5.719
113
blizu močvirne prestolnice
Ma kakšen rasizem. Temni pobijejo veliko več svojih, kot belci, da ne rečem, kako rasistični so do belcev. In to klečanje mešanca kopernika je balast, prav tako vseh policajev itd!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Kopernik je belec rojen na Polskem, vsaj najbolj znan med njim Nikolaj
Colin Kaepernick je AfroAmeričan - piše se z veliko, kot vsa lastna imena.

Ti si pa rasist in to dokazuješ z vsakim svojim postom.

Ampak, ponovno, nisi problem ti, ki si rasist, problem so tisti, ki dopuščajo, da svojo rasistično propagando širiš.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Nočem da se vrne:
"Kdor javno spodbuja ali razpihuje sovraštvo, nasilje ali nestrpnost, ki temelji na narodnostni, rasni, verski ali etnični pripadnosti, spolu, barvi kože, poreklu, premoženjskem stanju, izobrazbi, družbenem položaju, političnem ali drugem prepričanju, invalidnosti, spolni usmerjenosti ali katerikoli drugi osebni okoliščini, in je dejanje storjeno na način, ki lahko ogrozi ali moti javni red in mir, ali z uporabo grožnje, zmerjanja ali žalitev, se kaznuje z zaporom do dveh let. "

Je že: Javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti 297. člen
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Torej tudi če rečeš zajeba levičar ali pa Janšev desničar..... Nestrpnost, ki temelji na političnem prepričanju?. Na podlagi tega lahko obsodis vsakega ki reče karkoli proti drugemu. Glede nato da ima vsak pravnik 3 poglede na eno stvar.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Torej tudi če rečeš zajeba levičar ali pa Janšev desničar..... Nestrpnost, ki temelji na političnem prepričanju?. Na podlagi tega lahko obsodis vsakega ki reče karkoli proti drugemu. Glede nato da ima vsak pravnik 3 poglede na eno stvar.

Ne se sekirat, katolibane, janšiste in ostalo klerofašistično domobransko golazen, drhal in izdajalce lahko zmerjaš brez zadržkov... noben ti ne bo nič naredu, še ferdo te ne bo na spletno oko prjavu.