Lepote multikulturnosti 4

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Obstaja še ena problematična država še veliko bližje kot je Švedska in sicer gre za Bosno in Hercegovino, za katero se govori, da je časovna bomba in leglo islamističnih teroristov v EU:

"If you’re concerned about this region, the first question is neither Macedonia, nor Albania, it’s Bosnia-Herzegovina. The time-bomb that’s ticking right next to Croatia, and which faces the problem of returning jihadists, is Bosnia-Herzegovina." Emmanuel Macron

"Kot je že pred tremi leti ugotovilo bosansko ministrstvo za varnost, je bilo strelivo iz Bosne januarja 2015 uporabljeno v napadu na satirično revijo Charlie Hebdo. Jugoslovanske proizvodnje pa je bilo tudi strelivo, uporabljeno v napadih Islamske države 13. novembra v Parizu. O tem smo že pisali tukaj - https://www.domovina.je/islamska-drzava-se-kot-rak-siri-v-bosni-varna-hisa-za-skrajneze/

V nekaterih odročnih vaseh po Bosni je bilo še pred letom dni mogoče najti črne zastave Islamske države, ljudje pa na podeželju v mnogih vaseh živijo po načelih šeriatskega prava.

Po nekaterih ocenah je v Bosni deset mest, v katerih skrajneži delujejo nemoteno. Eno teh je Bužimu pri Bihaću, kjer kjer je vodja radikalnih islamistov Bilal Bosnić za sirska bojišča novačil tudi nekatere Slovence.

Velika celica je na severovzhodu države, okrog Velike Kladuše, ki je tik za mejo EU. To je kraj, kjer je 20 let po koncu vojne brezposelnost med mladimi še vedno 60 %. Salafistična skupnost v Veliki Kladuši deluje že od začetka jugoslovanskih vojn leta 1990, podpira pa jo denar iz Savdske Arabije, Sudana in Katarja. Salafisti z denarjem iz tujine kupujejo poceni zemljo in nepremičnine, kar omogoča še hitrejše in nemoteno širjenje skupine, katere zaprta mreža je razvejana po mnogih evropskih in bližnjevzhodnih državah."

 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Sem šel še malo preverjat dalje in našel še eno svežo statistiko, ki pa je skorajda identična tako da bo že nekaj na tem:
.... :sprasujemse:
15.112019 imajo statistiko za 2019 - mogoče malo pretiravajo ali pa napovedujejo prihodnost?

Glede točnosti podatkov pa takole:
"In 2018, the rate of forcible rapes in the United States stood at 30.9 per 100,000 inhabitants. " - kar bi jo moralo uvrstiti na 9 mesto, pa je ni na lestvici?
vir : https://www.statista.com/aboutus/
Še leta 2015 je bilo 28,4 posilstev/100k v ZDA, torej tudi ni ujeta cifra?

Je pa tvoj vir zanimiv. V JAR je 100% bolnikov z rakom na prostati preživelo (tako kot v Tuniziji).

Drugače pa:
Ne dvomim, da je v JAR strahovito visok % posilstev. Razlog verjetno ni v tem, da so tam črnci, ampak da so tam črnci, ki še vedno živijo v getih, brez izobrazbe in prihodnosti. V bistvu so prve štiri na tvoji lestvici vse z nekaj podobnosnmi.
Recimo vse štiri so na jugu Afrike - torej je korelacija med posilstvi in geografsko lego ?
Imajo pa vse štiri podobno zgodovino aparthaida - morda je to bilj logična korelacija?

Za Švedsko sem pa že enkrat napisal, tam je posilstvo definirano zelo na "široko". Sex, obojestranko dogovorjen in brez nasilja, vendar BREZ kondoma je lahko posilstvo. To se je zgodilo Assangeu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
LoL. Lahko bi vedel, da bo uletel Ferdo s svojo relativizacijo.

No pa pustimo "tiste, ki napovedujejo prihodnost" s tem ko v letu 2019 podajo raziskavo s podatki do vključno 2018 in nato rečejo statistika 2019 in preklopimo na starejšo in posledično "prosto po ferdu" veliko bolj točno statistiko, ki pa pravi sledeče:

Top 10 Countries With Highest Rape Crime

1. South Africa
2. Sweden
3. USA
4. England and Wales
5. India
6. New Zealand
7. Canada
8. Australia
9. Zimbabwe
10. Denmark & Finland.


Ko se prebiješ skozi več takih statistik ugotoviš, da se lahko med temi top rape državami najdejo tudi kakšne bolj napredne in ne samo tako bolj muslimanske države kjer vemo kako ženske nimajo dostojnega statusa primernega letu 2019 in razlog za te bolj razvide moderne države je pa v tem, da se v modernih državah ženske prej opogumijo prijavit in sodno preganjat posilstvo kot pa v kakšni hardcore muslimanski državi kjer imajo po možnosti še kakšno šeriatsko pravo.

Katera statistika zdaj bolj velja, stare, vmesne ali najnovejše se lahko vsak odloči zase, dejstvo pa je, da Švedski ne kaže dobro prav po nobeni statistiki in razlog za to je zgolj in samo v prekomernem uvozu neprilagojenih neciviliziranih in v veliko preveč primerih z EU kulturo totalno nekompatibilnih ekonomskih migrantov, ki so za povrh v veliko preveč primerov v državi celo ilegalno. Definicija posilstva seveda ni zanemarljiva ampak tudi če je definicija še tako ohlapna in imaš v državi normalne ljudi potem ta procent posilstev ne bo tako velik. V kolikor pa spustiš v državo horde neprilagojencev, ki mislijo, da jim pripada vse in še več skupaj s švedskimi ženskami za povrh pa dobiš to kar sedaj nastaja Švedskem - fucking shithole.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Malo čudne so te tvoje statistike, ker sta v dveh, ki si jih nalepil, samo dve isti državi. Kar se tiče Švedske, ti je pa ferdo lepo napisal, kakšna je tam definicija posilstva. Če pri nas lahko po.fukaš spečo tujo babo in to ni posilstvo, jo tam samo grdo pogledaš, pa je. Seveda je pa pri tebi vse relativiziranje, kar ne gre v tvoj kalup. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je šit od Evrope. Evropa misli, da je zbirni center - saj tako tudi je!

Pa ni res! Ravno Jugoslavija je bila tampon med evropo in kamelojebino. Sedaj ko je ni več, lahko pa posamezniki prosto sprehajajo skozi državne meje, medtem ko pa jaz kot lastnik in državljan evrope , tisti ki jo živim in vzdržujem ( !!! ) smem pričakovati razna zajebavanja, na carinah kot na cestah. Tistih ki sem jih nekoč sam zgradil! ( :mad: )
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Objektivno gledano je prav gotovo eden od pomembnih dejavnikov v takih statistikah t.i. "lokalni običaji" in verjetno je dejstvo, da se recimo v Savdski Arabiji in na Švedskem drugače obravnava "siljenje z roko pod krilo".
Ponekod je posilstvo ženske (v pravem pomenu besede) še vedno smatrano kot nekaj normalnega, da ne rečem pravica moških. Recimo Indija bi že bila taka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Katera statistika zdaj bolj velja, stare, vmesne ali najnovejše se lahko vsak odloči zase, dejstvo pa je, da Švedski ne kaže dobro prav po nobeni statistiki in razlog za to je zgolj in samo v prekomernem uvozu neprilagojenih neciviliziranih in v veliko preveč primerih z EU kulturo totalno nekompatibilnih ekonomskih migrantov, ki so za povrh v veliko preveč primerov v državi celo ilegalno. Definicija posilstva seveda ni zanemarljiva ampak tudi če je definicija še tako ohlapna in imaš v državi normalne ljudi potem ta procent posilstev ne bo tako velik. V kolikor pa spustiš v državo horde neprilagojencev, ki mislijo, da jim pripada vse in še več skupaj s švedskimi ženskami za povrh pa dobiš to kar sedaj nastaja Švedskem - fucking shithole.
Tole je vir : http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/

Migranti so začeli hoditi v EU leta 2008?
Takrat je bila namreč Švedska prva na lestvici po posilstvih na 100.000 prebivalcev - 53,7 skoraj 80% kot na Norveškem ki je bila druga
2015 takrat se je dejansko začela kriza je rezultat
Švedska - 56,88, vendar na drugem mestu za englad+Wales 61.18
2017 zadnji podatke
vodi englad+Wales 92,08
Švedska druga 69,72

Švedska je bila tudi pred migranti na stopničkah, v bistvu, takrat je bila na prvem mestu. Torej ti trdiš, da so prebivalci Švedske (brez migrantov, prišli so šele 2015!) neprilagojenci, ki mislijo, da jim pripada vse in še več skupaj z ženskami?

Statistika je znanost ne sranje po dvorišču, kar počneš ti.
Je pa tvoj način ustrezen, ko hočeš dokazovati nadvlado določene religije, kulture in rase.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Malo čudne so te tvoje statistike, ker sta v dveh, ki si jih nalepil, samo dve isti državi.

Pregledal sem več novejših statistik od katerih sem dve nalepil in nato še eno, ki je pa res povsem drugačna (z izjemo Švedske, ki se očitno pojavlja na vrhu ker je definicija posilstva že navadno šlatanje) in če bi vse prebral, bi tudi vedel zakaj.

Ja, določeni branitelji "pravice in resnice" dejansko konstantno relativizirate vse, kar ne paše v vaš kalup pa naj gre za opravičevanje slabe statistike posilstva sli pa za zagovarjanje gnojev tipa Janković.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Statistika je znanost ne sranje po dvorišču, kar počneš ti.

Statistika je qurba, ki v večini primerov da vsakemu tisto, kar hoče od nje. Zato pa tudi je toliko statistik z navidez isto tematiko a dokaj drugačnimi rezultati, saj lahko že najmanjše razlike v metodologiji naredijo ogromne razlike.

In vse kar jaz zdaj počnem je to, da lepim rezultate raznih statistik z rezultati katerih se ti očitno ne strinjaš ampak to ni moj problem, kar pa bi bil v kolikor bi šlo za mojo raziskavo, tako sem pa zgolj in samo "messenger".

Izvoli se zdaj pritoževat na pisce, sem prav povsod nalepil vir, vmes pa hitro še kaj napiši v smer posredne obrambe neprilagojenih ilegalcev, ki definitivno nimajo prav ničesar s posiltvi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Amsterdamska mošeja, ki je po zvočnikih izvajala svoje molitve obmoknila – Lokalni prebivalci prerezali kable

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Pa še malo statistike o posilstvih na Švedskem v povezavi z ekonomskimi migranti "brez katerih Evropejci enostavno nimamo prihodnosti", me prav zanima kaj tokrat ne bo OK za naše relativizatorje.

QUOTE:
In August 2018, SVT reported that rape statistics in Sweden show that 58% of men convicted of rape and attempted rape over the past five years were immigrants born outside of theEuropean Union: Southern Afrikans, Nortern Africans, Arabs, Middle Easterns and Afghans.

Swedish Televison's investigating journalists found that in cases where the victims didn't know the attackers, the proportion of foreign-born sex offenders was more than 80%.

The number of rapes reported to the authorities in Sweden significantly increased by 10% in 2017, according to latest preliminary figures from the Swedish National Council for Crime Prevention. The number of reported rape cases was 73 per 100,000 citizens in 2017, up 24% in the past decade.

Official numbers show that the incidence of sexual offences is on the rise; the Swedish Goverment has declared that young women are facing the greatest risks and that most of the cases go unreported.
END OF QUOTE
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Švedi naj se lepo spokajo ven iz svojih getov in jim bo pojavnost posilstev čudežno upadla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Statistika nima prav nobene veze v tistem trenutku, ko je življenjski standard mene in mojih bližnjih ogrožen. :gorjaca:
Ko ti jaz javim, da mi je ogrožen, je tvoja naloga (kot državnega uslužbenca) TAKOJ rešiti problem in v nadaljevanju pogledati statistiko, kako kaže.

Vse ostalo je zavestno zatiskanje oči oz. slepomišljenje s političnimi točkami.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz ti pa povem, da sem JAZ naredil državo, da bo delala za moj blagor. Zato si nikar ne izmišljuj raznih "signifikantnih" izrazov, če se ti ne ljubi delati.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
QUOTE:
Swedish Televison's investigating journalists found that in cases where the victims didn't know the attackers, the proportion of foreign-born sex offenders was more than 80%.
The number of rapes reported to the authorities in Sweden significantly increased by 10% in 2017, according to latest preliminary figures from the Swedish National Council for Crime Prevention. The number of reported rape cases was 73 per 100,000 citizens in 2017, up 24% in the past decade.
END OF QUOTE
Še enkrat vir :https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-eurostat-news/-/EDN-20171123-1 - tole je uradna statistika - ampak lahko serješ po podatkih kot kura po dvorišču. Ostaneš kura, ne glede na vse.
2008 Švedska prva na lestvici po posilstvih na 100.000 prebivalcev - 53,7 skoraj 80% več kot na Norveškem, ki je bila druga
2015 takrat se je dejansko začela kriza je rezultat
Švedska - 56,88, vendar na drugem mestu za England+Wales 61.18
2017 zadnji podatek
vodi England+Wales 92,08
Švedska druga 69,72
od 2008 do 2017 je zrasla stopnja posilstev na Švedskem za 22,98 % (verjetno od 2007 je tvoj procent)
Ampak od 2015 do 2017 je v England+Wales zrasla stopnja posilstev za 33 %. bistveno bolj so torej ogrožene ženske tam. Ali pa se je tudi tam kaj spremenilo pri definiciji posilstva?
"Statistika je qurba, ki v večini primerov da vsakemu tisto, kar hoče od nje. " - vsak, ki statistiko razume in zna, bi ti lahko poizkusil razložiti, da si popolnoma v zmoti, ampak večina je dovolj pametnih, da raje ne bi poizkušala. Je pa to tipično orodje tistih, ki se trudijo dokazati svojo teorijo. Mimogrede, zakaj stalno mednjaš vir? Je kaj narobe s tvojimi viri?

Demz - dejansko nisi ogrožen, statistično, ampak nekatere zadane strela, čeprav je verjetno blizu 0.

PS. Ali Švedi delajo napako v migracijski politiki ali ne, do tega se ne opredeljujem, zna biti da namesto, da bi se jih trudili vključiti, jim raje dajejo "pomoč", posledično pa se migranti ne trudijo za vključevanje.

Edit : link
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jest5