Lepote multikulturnosti 3

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Italijančki pa takole:

Italija s pomladjo uvaja tako imenovani državljanski dohodek – novo socialno podporo, ki naj bi jo dobilo okoli pet milijonov prebivalcev.
780 evrov za samske brezposelne...


Torej dvakrat več, kot dobijo naši slovenski lenuhi, imenovani socialci. Pri enakih cenah hrane, ali še malo nižjih, kot so v Sloveniji
Me pa zanima, če bodo tako pomoč dobivali tudi migranti, ker to pa je za (ležečega) Afričana za nič dela dejansko bomba od dohodka...
Največji protesti v zadnjih štirih letih v Italiji: Več sto tisoč ljudi na ulicah v Rimu
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Se samo meni zdi, da je vsaka država s preveč migranti u ženskem organu za lulanje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
a ni včeraj visek_izobrazbe nekaj pisal o njih?

res je da sem pisal o njih. mej pa jajca, ter povej v kakem kontekstu sem pisal o njih. Pa da ne pozabiš še tvojih umotvorov dodati. Ja sem pisal, kot odgovor na neke tvoje poste. Šlo je o fašizmu, o tem da je v osnovi dober, ter zamejcih. Jaz sem ti potem napisal o casapondu, pa onih x pa še nekaj, pa kje imajo sedež, ter o tem da je Trst dokaj črn, ter o sprejemu v Gorizi. Torej o zamejcih, in o tem da tam fašizem še vedno kar dobro uspeva. Kar sem napisal so dejstva, ki jih lahk preveriš. Pa ni pomembno ali so mi všeč, ali jih zagovarja, jaz sem samo izpodbijal tvojo tezo z argumenti in ti to dokazal.


sicer pa je to meddržavna stvar, incident in se ga bo verjento reševalo ali preko veleposlanikov, ali preko vlad (zunanjih ministrstev)

mimogrede casapound je legalna zadevšna, če te kaj okrog njih srbi. Pa duče je tud mislim da še strankarsko aktiven, vsaj bil je.

zdaj pa raziskuj naprej mogoče še kaj najdeš
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113

Je samo ena taktika, ki te zadrži na oblasti: prišleki RAUS! Ter: NEHATI KRASTI!

Kdaj bodo to spoznali naši levaki, sicer ne vem. Vsekakor pa najkasneje takrat, ko ne bodo več na oblasti. Samo takrat bo - prepozno...
Samo slepci ne vidijo, da poti nazaj (na oblast) ne bo več.

Državljani EU držav namreč hočejo ZASE čedalje več: Madžari (popolnoma upravičeno!) recimo namesto 400€ - 600€, Slovenci namesto 700€ - 1000 evrov (beri še druge forume)...

In ljudi prav nič ne zanima, kako naj "oblast" to spelje. Zagotovo pa ne tako, da Šarec najame letno 1,5 do 2 miljarde kredita.

Je pa seveda, za začetek, treba PRENEHATI KRASTI, delati obvoze, preusmerjati kapital/denar v oaze. Za začetek...

Tako pač je, če v kazenskem zakoniku ne obstaja kaznivo dejanje veleizdaje (ki se po malem dogaja ves čas od samoosvojitve), ter smrtna kazen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
res je da sem pisal o njih. mej pa jajca, ter povej v kakem kontekstu sem pisal o njih. Pa da ne pozabiš še tvojih umotvorov dodati. Ja sem pisal, kot odgovor na neke tvoje poste. Šlo je o fašizmu, o tem da je v osnovi dober, ter zamejcih. Jaz sem ti potem napisal o casapondu, pa onih x pa še nekaj, pa kje imajo sedež, ter o tem da je Trst dokaj črn, ter o sprejemu v Gorizi. Torej o zamejcih, in o tem da tam fašizem še vedno kar dobro uspeva. Kar sem napisal so dejstva, ki jih lahk preveriš. Pa ni pomembno ali so mi všeč, ali jih zagovarja, jaz sem samo izpodbijal tvojo tezo z argumenti in ti to dokazal.


sicer pa je to meddržavna stvar, incident in se ga bo verjento reševalo ali preko veleposlanikov, ali preko vlad (zunanjih ministrstev)

mimogrede casapound je legalna zadevšna, če te kaj okrog njih srbi. Pa duče je tud mislim da še strankarsko aktiven, vsaj bil je.

zdaj pa raziskuj naprej mogoče še kaj najdeš

Hitler in duče sta pravzaprav "ustanovila" H&M...
 

Priponke

  • w1p9t6vlky121.jpg
    w1p9t6vlky121.jpg
    38,3 KB · Ogledi: 104
Italijančki pa takole:

Italija s pomladjo uvaja tako imenovani državljanski dohodek – novo socialno podporo, ki naj bi jo dobilo okoli pet milijonov prebivalcev.
780 evrov za samske brezposelne...


Torej dvakrat več, kot dobijo naši slovenski lenuhi, imenovani socialci. Pri enakih cenah hrane, ali še malo nižjih, kot so v Sloveniji
Me pa zanima, če bodo tako pomoč dobivali tudi migranti, ker to pa je za (ležečega) Afričana za nič dela dejansko bomba od dohodka...


kak teden nazaj je bla ta tematika pri tedniku in sicer glede Gorizie (Stare Gorice). Eni dobivajo tudi po 35 € na dan, kar je čistega olala na mesečni ravni, je pa Salvini začel bombončke jemat nazaj. Od ukinitve nekaterih zbirnih centrov do zmanjševanja finančen pomoči direktno in indirektno tako prebežnikom, kot organizacijam, ki se z njimi ukvarjajo. Tudi pridobivanje dokumentacije se zna časovno podaljšati v tem času pa nisi ne tič ne miš. Poglej si tednik kak teden, dva nazaj je bla ta tematika tam dost okej predstavlejna. Je pa začel lobirat in delat na tem da se dvignejo pomoči za Italiajne, to pa ja. Rim je začel poskusno uvajat UTD, pa tudi socialen pomoči naj bi se dvignile. Bomo videli kaj se bo dejansko zgodilo
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Rim je začel poskusno uvajat UTD, pa tudi socialen pomoči naj bi se dvignile. Bomo videli kaj se bo dejansko zgodilo

Pa je res nekaj na tem:
Italijanska vlada je sprejela zakonsko odločbo, s katero poskusno znižuje upokojitveno starost v državi. Vzporedno uvaja novo, radodarno socialno podporo, imenovano temeljni dohodek. Ta sledi načelu, da nihče v državi nima manj kot 780 evrov dohodka na mesec. Do dohodka so upravičeni odrasli državljani, ki imajo bodisi nizek dohodek bodisi nizko socialno pomoč. Kakšen socialni transfer je Italija pravzaprav uvedla, zakaj ne gre za univerzalni temeljni dohodek ter kakšni so dvomi in pomisleki ob izvedbi, o tem naš rimski dopisnik Janko Petrovec, ki je pojasnil:
Reddito di cittadinanza – kar prevajamo kot temeljni državljanski dohodek – ni enako kot univerzalni temeljni dohodek. Pri italijanski novosti gre za krovno ime za novo socialno podporo oziroma za socialne transferje, zneska v višini največ 780 evrov ne bodo izplačevali vsem, predvsem pa ne brezpogojno. Zakon ima vrsto varovalk, predvsem pa je prejemanje državljanskega dohodka omejeno časovno ter vezano na dejavno iskanje dela.​
Za temeljni dohodek, ki naj bi ga začeli izplačevati že aprila, pogoje izpolnjuje približno pet milijonov prebivalcev oziroma 1,7 milijona gospodinjstev. Univerzalni temeljni dohodek je v Evropi žgoča tema že kar nekaj časa, večjo pozornost javnosti pa je dobila pred tremi leti, ko so o njem na referendumu – kot prvi državi na svetu – odločali v Švici in ga s 75 odstotki zavrnili. Svojevrstnega družbenega poskusa se je januarja leta 2017 lotila Finska. Dve leti je vsak mesec 2.000 brezposelnim nakazovala 560 evrov, tudi če v tem času dobijo delo
Vir: https://radioprvi.rtvslo.si/2019/01/je-italija-uvedla-univerzalni-temeljni-dohodek/
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.