Lepote multikulturnosti 2

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Da deca od priseljencev, isti hurac. Ološ brez olike. samo pravice, dolžnosti nič. Ko se vsa ta gamad, ki je v zadnjih letih prišla v evropo še namnoži, pa še vsak kako združitev družine pripelje, to bo veselica.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Se strinjam s tem, da je treba migrantom nuditi česar doma niso imeli in seveda tudi tisto kar so imeli, da jim bo okolje domačnejše. Namreč to je dolžnost in v ponos vsake napredne družbe. Da pa se izognemo nepotrebnemu kregu zaplankanih nasprotnikov je dreba določiti vire in sistem pravične porazdelitve.
O virih in njih razdelitvi pa prihodnjoč.

In ta "pravičnost" mora biti pravična tudi do domorodcev.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
En zanimiv članek sem prebral o migrantih.

Trenutno dve najbolj uspešni deželi na svetu danes sta ZDA in Avstralija. Obe sta deželi migrantov, druga celo izrazito izbranih - kriminalcev.

Če imaš ti željo deliti usodo takratnih domorodcev, izvoli. Sam. Brez mene. In taki "izbrani" prihajajo na kriminalni način tudi k nam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
In ta "pravičnost" mora biti pravična tudi do domorodcev.
Kaj pa vem, kakorkoli obrnemo, baje vsi izviramo tam nekje iz Afrike in Azije.

Kaj hočeš povedati s to repliko? Da ni potrebe po pravični obravnavi domorodcev, ker le-ti to dejansko sploh niso, saj so nekoč tudi oni migrirali v ta prostor in se jih posledično sedaj lahko zanemari in tako bolj osredotoči na pomoč današnjim migrantom ter da je ta pomoč lahko tudi nepravična do domorodcev?

Tako se namreč bere tvoj odziv na Gavranov post.

Je pa to drugače izjemno debilno razmišljanje, da ni domorodcev češ saj so nekoč vsi naši predniki migrirali. Nekje je treba postavit mejo. In ne, nisem rekel, da je tvoje razmišljanje tako ampak, da se lahko tvoj zadnji zapis tako dojema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Občasnik

Fizikalc
5. nov 2018
109
75
28
Kaj pa vem, kakorkoli obrnemo, baje vsi izviramo tam nekje iz Afrike in Azije.

Izvor je vedno samo en. Se moraš odločit, a smo iz Afrike ali iz Azije.

Po tvoji logiki tudi avstralski aborigini in ameriški Indijanci niso domorodci. Torej se mi lahko mirne vesti naselimo tja in zahtevamo od njih, da nas vzdržujejo. Ali v južno in severno Afriko, saj oni so tudi sami migranti iz centralne Afrike. In vsa Azija bo naša, saj oni so tudi samo migranti iz Afrike. Moram rečt, da imaš precej nekonvencionalne ideje. Po nacizmu mi dišijo.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Izvor je vedno samo en. Se moraš odločit, a smo iz Afrike ali iz Azije.

Po tvoji logiki tudi avstralski aborigini in ameriški Indijanci niso domorodci. Torej se mi lahko mirne vesti naselimo tja in zahtevamo od njih, da nas vzdržujejo. Ali v južno in severno Afriko, saj oni so tudi sami migranti iz centralne Afrike. In vsa Azija bo naša, saj oni so tudi samo migranti iz Afrike. Moram rečt, da imaš precej nekonvencionalne ideje. Po nacizmu mi dišijo.
Saj je čisto enostavno.
Vsi imamo iste prednike, samo to sem želela povedati.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.