Led trakovi in wifi krmiljenje

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Torej zadeva je takšna. Za abijentalno osvetljavo imam zvezano 18 metrov RGB led traka tipa 5050 in 300 ledic na 5metrov traka. Do sedaj sem vse to imel zvezano na kontroler moči 24A in 288W (Povezava do kontrolerja). Vsak trak razen prvega imam vezan na ojačevalec z svojim napajanjem. No v glavnem ta kontroler je pred kratkim končal svojo življenjsko dobo in umrl. Ker si imam namen urediti pameten dom in bi posledično rad to osvetljavo upravljal preko google home asistenta oz preko wi-fi ja me zanima ali obstaja kakšen wifi kontroler, ki bi mi to tudi na preprost način omogočal. Malce sem že gledal za temi kontrolerji vendar nisem našel dovolj močnega. No saj mislim tako, ker moje znanje v elektro zadevah res ne blesti. Kakršnikoli predlog/nasvet bi bil zelo dobrodošel.

Če podam še nekaj podatkov:
Led trak rgb 5050 60led/meter
poraba 14,2W na meter in 1.2A na meter
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Nekaj podobnega sem že gledal vendar me tukaj zmoti podatek o sami dovoljeni moči. Max 192w oz 144w ter vhodna napetost 5-24V . Sam imam narejen priklop na 12V napetost. Nisem čist siguren a bo to šlo čez.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
@Madien, sporoči, kako ti bo delal, jaz tudi nameravam menjat moj mi-light s shellyem...

Zadeva dela BP. imaš različne načine vklopa izlopa, prav tako z RGBW2 lahko krmiliš štiri bele led trakove ali LED žarnice. Dolžina mojega LED traku je 7m in Shelly kaže porabo 43W. Jaz ne uporabljam aplikacije za krmiljenje, ker uporabljam HASSio, tako da krmilim RGBW2 preko MQTT protokola.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Za zunja rabim 4m RGBW led traku... dal ga bom v alu profil,... kaksne nasvet kaj kupiti?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Za zunja rabim 4m RGBW led traku... dal ga bom v alu profil,... kaksne nasvet kaj kupiti?
Čisto odvisno od financ: lahko kupiš 5050 klasičen RGB(W) trak, kjer krmiliš celoten trak naenkrat. Lahko pa slediš trendom in vzameš kakšen WS2812 trak, kjer lahko krmiliš vsako ledico posebej. Najdražja varianta je LED trak z SK6812 krmiljem, pri čemer te 1m traka z 144 LED stane nekje 35€.

Jaz imam: ambientno osvetlitev v spalnici z klasičnimi 5050 RGB(W) trakovi. Predsoba z kaminom ima WS2812 5m trak z 300 LED RGB, ki je prerezan na 2x 2.5m, vendar deluje kot en trak. Ker ima posamično krmiljene LED, lahko celoten trak razdelim na segmente in krmilim vsakega posebej. V kuhinji nad pultm imam 2m RGBWW SK6812 z skupno 288 LED. Tudi tega krmilim z segmenti (del nad koritom, del nad kafe avtomatom, preostali pult)..
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Čisto odvisno od financ: lahko kupiš 5050 klasičen RGB(W) trak, kjer krmiliš celoten trak naenkrat. Lahko pa slediš trendom in vzameš kakšen WS2812 trak, kjer lahko krmiliš vsako ledico posebej. Najdražja varianta je LED trak z SK6812 krmiljem, pri čemer te 1m traka z 144 LED stane nekje 35€.

Jaz imam: ambientno osvetlitev v spalnici z klasičnimi 5050 RGB(W) trakovi. Predsoba z kaminom ima WS2812 5m trak z 300 LED RGB, ki je prerezan na 2x 2.5m, vendar deluje kot en trak. Ker ima posamično krmiljene LED, lahko celoten trak razdelim na segmente in krmilim vsakega posebej. V kuhinji nad pultm imam 2m RGBWW SK6812 z skupno 288 LED. Tudi tega krmilim z segmenti (del nad koritom, del nad kafe avtomatom, preostali pult)..
uf,... sem samo 5050 pa 3xxx poznal :) najprej sem imel v mislih Philips HUE, sedaj bom pa vse skupaj krmiril z Shelly (ce to igra kakšno vlogo?)

Tole z segmenti mi je vsec,.sicer verjetno ne bom nikoli uporabljal...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Philp HUE je najdražja možna varianta, jaz je nebi priporočal.

Jaz sem 5050 trakove jemal pri inLED.si in z njimi zelo zadovoljen. Topla bela je topla bela, homogena svetloba po celotnem traku, do sedaj še vse dela BP. Ne delam reklame, pač povem moje izkušnje. Imaš še trgovine superstrela, digitklik, Sylux... Vse slovenske in verjamem, da imajo vse dokaj kvalitetno robo. Dobiš pa pri teh trgovinah vse, tudi napajalnike in kontrolerje. Shelly zgleda OK, moram tudi sam nekaj njihovih izdelkov nakupit, da jih malo stestiram...

Če pa boš kaj gledal za nakupi na Amazonu, pa lahko priporočim BTF Ligting EU. Spet, nočem delat reklame, ampak z njimi nimam problemov in sem videl, da se jih marsikje priporoča. Cene ugodne, je pa "kitajc."

Pri teh posamičnih krmiljenih LED so segmenti res super stvar, še bolj všeč pa so mi efekti, recimo potovanje ene pikice iz leve proti desni, simulacija nevihte, ognja, efektov malo morje. Če vzameš en mali WiFi mikrokontroler ESP8266 (cena 5€), naložiš gor WLED (zastonj) in dobiš resnično močan kontroler, krmiljen preko WiFi, domače integracije, dostop preko web browserja, namesnki app za iPhone in Android, nekih 65 že izdelanih efektov, vgrajeno avtomatizacijo (urniki in podobno). Podpira tudi protokol E1.31, kar se v zabavni industriji uporablja za lightshowe - podobno kot DMX. Prednost tega je, da lahko imaš več različnih LED trakov okrog hiše, vsak deluje za sebe, pod E1.31 pa začnejo delovati kot ena homogena celota - primer tega so recimo božično okrašene hiše, ki cele bliskajo po glasbi :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Philp HUE je najdražja možna varianta, jaz je nebi priporočal.

Jaz sem 5050 trakove jemal pri inLED.si in z njimi zelo zadovoljen. Topla bela je topla bela, homogena svetloba po celotnem traku, do sedaj še vse dela BP. Ne delam reklame, pač povem moje izkušnje. Imaš še trgovine superstrela, digitklik, Sylux... Vse slovenske in verjamem, da imajo vse dokaj kvalitetno robo. Dobiš pa pri teh trgovinah vse, tudi napajalnike in kontrolerje. Shelly zgleda OK, moram tudi sam nekaj njihovih izdelkov nakupit, da jih malo stestiram...

Če pa boš kaj gledal za nakupi na Amazonu, pa lahko priporočim BTF Ligting EU. Spet, nočem delat reklame, ampak z njimi nimam problemov in sem videl, da se jih marsikje priporoča. Cene ugodne, je pa "kitajc."

Pri teh posamičnih krmiljenih LED so segmenti res super stvar, še bolj všeč pa so mi efekti, recimo potovanje ene pikice iz leve proti desni, simulacija nevihte, ognja, efektov malo morje. Če vzameš en mali WiFi mikrokontroler ESP8266 (cena 5€), naložiš gor WLED (zastonj) in dobiš resnično močan kontroler, krmiljen preko WiFi, domače integracije, dostop preko web browserja, namesnki app za iPhone in Android, nekih 65 že izdelanih efektov, vgrajeno avtomatizacijo (urniki in podobno). Podpira tudi protokol E1.31, kar se v zabavni industriji uporablja za lightshowe - podobno kot DMX. Prednost tega je, da lahko imaš več različnih LED trakov okrog hiše, vsak deluje za sebe, pod E1.31 pa začnejo delovati kot ena homogena celota - primer tega so recimo božično okrašene hiše, ki cele bliskajo po glasbi :)
Hvala... zadnji odstavek je res top,.samo tukaj pa nimam znanja :)
Grem v shoping :)