Menjava led traku

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Zdravo,

Imam LED panel V–Tac:

Po 8–ih letih uporabe so kot kaže šle ledvice v maloro. Sem se malo igral, razdrl panel in prišel do sledečih ugotovitev:
– vgrajen LED trak 5630, na dolžini 64cm je 40 ledic, kar posledično pomeni, da je na 1m 60 ledic.
– svetilnost panela naj bi bila 1700 lumnov pri 22W, kar posledično pomeni, da bi moral imeti 1m traku cca. 2260 lumnov na 29W.

Bolj kot gledam trakove na spletnih straneh, bolj se mi zazdeva, da deklarirani podatki o panelu ne držijo. Izjemno težko je namreč najti trak s tako močno svetilnostjo. Sem v dilemi, če npr. vzamem en trak, da bo svetilnost identična kot je bila do sedaj. Primer novega traku:

Ali preveč kompliciram in naj raje kupim nov panel in se ne ubadam z menjavo traku?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Si si sam odgovoril. Bo ceneje in predvsem brez komplikacij. Pa kupi kaksno drugo znamko, ne tega bugarskega pofla.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Ma saj načeloma je delal dobro, tudi zdržal je cca. 15000 deklariranih ur, imeli vgrajene samsung ledice.
Kar sem pogledal od novih led panelov je po moje sedaj še večja žalost, sami kitajci od emosa ali pa ferotehne, kaj drugega že ne najdeš. Bi rekel, da so bili stari paneli bolj kvalitetno narejeni kot novi.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
377
83
Zdravo,

Imam LED panel V–Tac:

Po 8–ih letih uporabe so kot kaže šle ledvice v maloro. Sem se malo igral, razdrl panel in prišel do sledečih ugotovitev:
– vgrajen LED trak 5630, na dolžini 64cm je 40 ledic, kar posledično pomeni, da je na 1m 60 ledic.
– svetilnost panela naj bi bila 1700 lumnov pri 22W, kar posledično pomeni, da bi moral imeti 1m traku cca. 2260 lumnov na 29W.

Bolj kot gledam trakove na spletnih straneh, bolj se mi zazdeva, da deklarirani podatki o panelu ne držijo. Izjemno težko je namreč najti trak s tako močno svetilnostjo. Sem v dilemi, če npr. vzamem en trak, da bo svetilnost identična kot je bila do sedaj. Primer novega traku:

Ali preveč kompliciram in naj raje kupim nov panel in se ne ubadam z menjavo traku?

Inked Trak je 12V, luc je 220V. Ali ima napajalnik notri ali je trak 220V?

Jst bi s kitajske narocil nov trak.

Sem enga vzel pri nas, da bo ja zaziher to kar pise... ja pajade... se ko sem jim slike poslal niso hotel priznat... sedaj cakam novga od kitajcev.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Inked Trak je 12V, luc je 220V. Ali ima napajalnik notri ali je trak 220V?

Jst bi s kitajske narocil nov trak.

Sem enga vzel pri nas, da bo ja zaziher to kar pise... ja pajade... se ko sem jim slike poslal niso hotel priznat... sedaj cakam novga od kitajcev.
Je napajalnik.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Inked Trak je 12V, luc je 220V. Ali ima napajalnik notri ali je trak 220V?

Jst bi s kitajske narocil nov trak.

Sem enga vzel pri nas, da bo ja zaziher to kar pise... ja pajade... se ko sem jim slike poslal niso hotel priznat... sedaj cakam novga od kitajcev.
A misliš, da je razlika če pri nas kupiš Kitajca ali pa na Kitajskem?
Kupi Samsung, ledvance,...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Če bi kupil pa Samsunga in ostale renomirane, bi pa dobil točno to kar piše. Nič več in nič manj.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Se na koncu nisem več zafrkaval z iskanjem pravega traku in se raje kupil nov panel - novo luč.

Tole se šele naknadno opazil, da bi prišlo v poštev, samo je cena skoraj ista kot novi panel.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Inked Trak je 12V, luc je 220V. Ali ima napajalnik notri ali je trak 220V?

Jst bi s kitajske narocil nov trak.

Sem enga vzel pri nas, da bo ja zaziher to kar pise... ja pajade... se ko sem jim slike poslal niso hotel priznat... sedaj cakam novga od kitajcev.
Jih nimaš kaj prositi, samo vrneš v 14 dneh, če niso razumni in si kupil prek spleta.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
kje bi lahko kupil led trak, v kotnem profilu, dolžine 1,8m z kablom na 220v vtičnico, sestavljeno in pripravljeno za uporabo?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz sem v Kranju v Elbiju. Izbiraš od moči, barve svetlobe, oblike profila, mlečnosti stekla, itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
V vsaki spodobni elektrotgovini, (ki jih je btw miljon) imaš pano kjer zbiraš vrsto profila, traku, pokrovov itd..Jest jih delam tudi po meri, notri senzorčke, dimmerje itd.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
377
83
Če bi kupil pa Samsunga in ostale renomirane, bi pa dobil točno to kar piše. Nič več in nič manj.
Prosim za kak link od teh samsung led trakov.
Pa da tisto kar je na njihovi sliki, je potem tudi pri men doma.
Iscem rumenkasto, mehko, cozy svetlobo... ce jo lahko dobim iz ikejine led zarnice, ni vrag, da ne obsjaka tudi led trak... mislim, da bi moglo bit 3000K