LED trak za kuhinjski pult

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Hej vsem...

Iščem LED trak (s kotnim profilom) za nad kuhinjski pult. Idealno bi bilo, če bi bil dimmable (da ga lahko zatemniš) in da bi lahko spreminjal barvo beline (med hladno bel in toplo belo). Rabil bi ga slabe 4 metre.

Idealno bi bilo tudi, da bi ga lahko prižgal direktno na samem traku in da bi imel možnost prižiganja in reguliranja tudi na stikalo (mogoče celo brezžično) (da bi ga lahko prižigal/ugašal na obeh straneh kuhinje)...

Obstaja kaj takega? Iščem torej LED trak, katerega bi lahko reguliral tudi s dodatnim brezžičnim stikalom...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Kateri konec? Meni so zelo podobno zadevo izdelali v Elbi-ju (Kranj).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Eeee, nekaj takega, kot prodajajo v IKEI iščem... ;) Samo nimajo kotnega profila... Razen če bi kupil samo njihov tisti sivi HUB in tja not priključil nek navaden LED trak, samo potem je vprašanje, če bo vse vredu delalo...

Drugače sem iz MB, obstaja v MB kakšna takšna trgovina?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem vzel v ikei za pod pult led trak pa brezzicno stikalo na magnet. Ga lahko das na hladilnik ali na karkoli kovinskega pa na ene 2 metra lovi. Dela ze 3 leta BP. Prej sem pa imel ene kitajske led trakove to je nonstop crkovalo. Z aliekspresa. Ne narocim iz kitajske nic vec sama skart roba.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.462
9.198
113
Eeee, nekaj takega, kot prodajajo v IKEI iščem... ;) Samo nimajo kotnega profila... Razen če bi kupil samo njihov tisti sivi HUB in tja not priključil nek navaden LED trak, samo potem je vprašanje, če bo vse vredu delalo...

Drugače sem iz MB, obstaja v MB kakšna takšna trgovina?
ni v mbju, ampka vse pošljejo. INLED. Tudi traki so kar kvalitetni, tok tok, nic ni se crknilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Jaz sem vzel v ikei za pod pult led trak pa brezzicno stikalo na magnet. Ga lahko das na hladilnik ali na karkoli kovinskega pa na ene 2 metra lovi. Dela ze 3 leta BP. Prej sem pa imel ene kitajske led trakove to je nonstop crkovalo. Z aliekspresa. Ne narocim iz kitajske nic vec sama skart roba.
Zdravo
Točno to bi jaz želel, pa sem totalen začetnik v teh stvare. Torej rabil bi cca. 5m led traku z brezžičnim stikalom. Mi lahko nekdo točno napiše kaj vse rabim (še bolj bi bil zadovoljen kakšnih linkov)
Hvala
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom

Jaz imam nekaj takega sem v trgpvini v zivo izbiral ne rabis nic lotanja vse skupaj pase samo priklopis in pazis da kupis pravo jakost adapterja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
Eeee, nekaj takega, kot prodajajo v IKEI iščem... ;) Samo nimajo kotnega profila... Razen če bi kupil samo njihov tisti sivi HUB in tja not priključil nek navaden LED trak, samo potem je vprašanje, če bo vse vredu delalo...

Drugače sem iz MB, obstaja v MB kakšna takšna trgovina?

sylux
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Hvala tomi , to sem iskal... Imajo na spletu vredu cene in mi je po telefonu rekla, da so v trgovini iste cene, tako da bom šel kar tja... ;-)

Ikea se mi zdi, da ima vredu ponudbo in simpl za montažo in uporabo, samo če pa rabiš kaj na mero (ali pa npr.: kaki kotni profil in podobno), potem pa moraš poiskat kaj drugega... ;)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.308
-8.454
113
Prej sem pa imel ene kitajske led trakove to je nonstop crkovalo. Z aliekspresa. Ne narocim iz kitajske nic vec sama skart roba.
Moraš gledati kaj nabaviš. Če boš 14 in več W/m bo crkovalo. Če boš pod 10W/m bo delalo dolgo časa.
Z istimi ledicami imaš različne opcije preduporov in posledično moči, kitajčki pa radi vse skupaj preterajo :evil: , a se z malo brskanja dobi te malo švohnejše.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Sem bil prej v Sylux trgovini v MB in imajo večino profilov razstavljenih in tudi nekaj LED trakov... Pa tudi nekaj drobnarij... ;-) Pa tudi svetovanje nudijo ;-)

Ker sem si že nekaj nagledal v njihovi spletni trgovini in potem mi je prodajalec rekel, da tisto ni izvedljivo - smo našli neko podobno rešitev... ;-) Ampak če bi že naročil preko neta, mi nebi delalo tako, kot sem si zamislil... No, saj še nisem naročil, ampak ko premerim, se verjetno kar vrnem k njim... ;-)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi
I

Izbrisan uporabnik 474

Moraš gledati kaj nabaviš. Če boš 14 in več W/m bo crkovalo. Če boš pod 10W/m bo delalo dolgo časa.
Z istimi ledicami imaš različne opcije preduporov in posledično moči, kitajčki pa radi vse skupaj preterajo :evil: , a se z malo brskanja dobi te malo švohnejše.

Uf, jaz mam nekje 45W/m :)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
Sem bil prej v Sylux trgovini v MB in imajo večino profilov razstavljenih in tudi nekaj LED trakov... Pa tudi nekaj drobnarij... ;-) Pa tudi svetovanje nudijo ;-)

Ker sem si že nekaj nagledal v njihovi spletni trgovini in potem mi je prodajalec rekel, da tisto ni izvedljivo - smo našli neko podobno rešitev... ;-) Ampak če bi že naročil preko neta, mi nebi delalo tako, kot sem si zamislil... No, saj še nisem naročil, ampak ko premerim, se verjetno kar vrnem k njim... ;-)

To je to.

Nima smisla tople vode odkrivat če maš na pragu rešitev :)