led/matrix in pranje žarometov?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
očitno nima smisla, po xenonu (kjer je bilo zakonsko regulirano pranje) je to out.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Seveda je out. Premijci imajo čas vsakih 10km se ustavit in pobrisat luči, mi navadna raja pa butasto doplačamo za pranje žarometov, ker nimamo časa za se ustavit in jih čistit.
Pišem za brozgo pozimi, ko solijo.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Matey in sajkek

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
no, sej to vsi vemo, da nas brijejo :) s takšnimi in drugačnimi paketi in kombinacijami. nekaj je seveda na tem, ali ti take predpise postavljajo frajerčki v pisarnah ali pa tovarna v njeni "skrbi" za potnike in šoferje. verjetno take poteze, kot jo je volvo naredil z varnostnim pasom, ne bo nikoli več v avto industriji. ampak, če je določena rešitev dobra, kljub izsiljevanju politike za "kao" green planet...sem načeloma zadovoljen. torej...če ima ledica tudi opcijo pranja in če to pride prav pozimi ob vsej brozgi...mnja, thumbs up.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pranje vedno pride prav, a je pa nujno ali ne, je pa stvar resne debate. Verjetno za normalni režim vožnje, ne. Ko pa prideta sneg, sodra in podobne reči, je pa lahko nekaj povsem drugega. Seveda so različni avti različno dovzetni do tega problema. LED sigurno ima težavo, da ker se ne greje, ne topi snega in ledu, kar se je dogajalo pri klasiki.

Nekoč avti niso imeli niti stranskih ogledal ali pa so imeli samo eno. Danes pa je to standard, in pa odmrzovanje ogledal že del osnovne opreme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Matey

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
Imam led žaromete brez pranja. Svetilnost je odlična. Kot je meni znano, ni nobene razlike med led žarometi z ali brez pranja.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Pranje je vsaj včasih bilo obvezno za žaromete, pri katerih je efektivna svetilnost (ne tisto, kar kitajci pišejo na xenon kite...) bila večja od 2000 lm. Lahko, da so te nove ledice po svetilnosti ravno pod kakšno takšno mejo in jim zaradi tega ni potrebno vgrajevati pranja.