Leaving & Coming home za Opel Astro J 2010 Cosmo

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Torej kot je že iz naslova razvidno me zanima par informacij glede omenjene funkcije.

1. Najprej imamo funkcijo Leaving home kar pomeni "zapuščati dom". Ta funkcija na Oplu v praksi deluje tako, da ko je zunaj tema in vozilo odklenem s ključem, se prižgejo vse zunanje luči vozila (bi-xenon, LED dnevne in vse zadnje luči). Vse te luči svetijo 30 sekund, nato se pa ugasnejo.

Moja želja je, da bi se ta čas podaljšal, torej da bi ob odklepu vozila vse te luči svetile vsaj 60 sekund ali še kaj več. Se da to kako nastavit s kakšnim OPCOM programom in PC? V nastavitvah tega ni za nastavit (lahko se pa nastavi čas za Coming home, ampak Leaving pa ne).


2. Potem imamo funkcijo Coming home kar pomeni "prihajati domov".

Pri Oplu je tako, da ko je zunaj tema in prispem na cilj in vozilo ugasnem, bi-xenon luči in vse ostale zunanje luči na vozilu svetijo, dokler ne odstranim ključa iz ključavnice. Ko pa odstranim ključ iz ključavnice, se vse luči ugasnejo.

Da bi pa aktiviral funkcijo Coming home moram obvezno, ampak šele ko odstranim ključ iz ključavnice, odpreti voznikova vrata in proti sebi potegniti ročico za dolge luči ("poblendati") in šele takrat se sproži in aktivira omenjena funkcija in vse zunanje luči (tudi bi-xenon) ponovno svetijo še 30 sekund, 1 minuto ali 2 minuti - tako kot sem si nastavil v nastavitvah vozila.

Torej moti me predvsem to, da moram vedno odpreti voznikova vrat in "poblentat", da se funkcija Coming home aktivira.

Malo je smešno in nerodno to vsakič početi in res ne vidim razloga, zakaj ne bi omenjena funkcija bila aktivna že sama od sebe, ko bi ključ izvlekel iz ključavnice? Pri VW vozilih je vse avtomatično - ko se ključ odstrani iz ključavnice sistem smatra, da voznik zapušča vozilo in v kolikor je zunaj tema - sam aktivira funkcijo Coming home, zato bi-xenon luči svetijo še naprej toliko časa, kolikor je uporabnik nastavil (in se vmes nikakor ne ugasnejo).

Torej ali se da kako nastavit ta avtomatizem, da mi ni potrebno vedno odpirati vrat in "blendat" na parkiriščih, ko zapuščam svoje vozilo?

Klical sem že na 5 uradnih servisov po različnih krajih in vsi pravijo, da se ne da ničesar nastavljat. Saj je čisto možno, ampak vseeno vprašam še koga na forumu, če pozna kakšno metodo, kako personalizirat te nastavitve.

Hvala
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:Pri VW vozilih je vse avtomatično - ko se ključ odstrani iz ključavnice sistem smatra, da voznik zapušča vozilo in v kolikor je zunaj tema - sam aktivira funkcijo Coming home, zato bi-xenon luči svetijo še naprej toliko časa, kolikor je uporabnik nastavil (in se vmes nikakor ne ugasnejo).
Žal ti ne bom mogel pomagati pri tvoji težavi, samo komentar na tole zgoraj.
Že od Passat-a B7 (in naprej Passat B8) in Golf-a 7 je tudi funkcija Coming Home pri VW-ju ROČNA, torej žal deluje na isti sistem, kot si ga opisal pri tvoji Astri. Mi ni čisto jasno zakaj so šli na to. Sploh je to smešno pri ksenon žarometih, saj se dejansko 2x vključijo, namesto da bi enostavno ostali vključeni. Kar seveda malo skrajšuje življensko dobo ksenon žarnic.
Se pa da pri VW-ju to sprogramirat na samodejno delovanje s kontrolo preko senzorja za svetlobo. Torej tako kot je bilo pri starejših modelih.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
moderne ople je bolj težko kakorkoli programirat :S

kaj več od vklopa funkcij na bc-ju pri astri ne vem če je kdo prišel. pa skoraj za vse rabiš vci kodo, ki je pa opel na da hudo rad od sebe...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Res zanimivo, da so tudi pri VW šli na to "ročno" varjanto.... človek res ne vidi razloga, zakaj bi to sploh naredili? Saj če nisi želel, da ti luči svetijo ob izklopu vozila (ko je zunaj tema), si enostavno v nastavitvah izklopim FOLLOW ME HOME in je to to. Zdaj so pa čisto vsem na teh novih modelih zaj... in morajo vedno ročno aktivirat to funkcijo, ko odpremo voznikova vrata.

VCI kodo dobim na servisu Opel? Dali mi jo bodo ko rečem kaj?
smile-1.gif
Zakaj jo potrebujem?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
VCI kodo dobim na servisu Opel? Dali mi jo bodo ko rečem kaj?
smile-1.gif
Zakaj jo potrebujem?

Servis nima kode, ampak jo ima opel. Opel pa je ne da niti servisom brez tehtnega razloga. Nekaj časa je palilo, če so se servisi lagali, da so stranki naročili napačno opremo in da bi zdaj radi tisto vgradili. Mislim, da tud to več ne pali. Itak pa ti v tvojem primeru VCI verjetno čisto nič ne koristi...
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Marsikej se da nastavt s testerjem
smile-1.gif

Tudi avtomatski senzor za luči; čeprav na uradnem servisu pravijo, da je to nemogoče
smile-1.gif


Jaz sem kupil tester na ebayu pa se sam igral.. And it works
smile-1.gif

Kaj točno je pa možno vse nastavljat, pa nevem. Mam tester do Astre J; tko da ne vrjamm, da bi tvoja prjela...
frown-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
alora, ti imaš zgleda astro H

res ne vem od kje ti ideja, da se da na astri j karkoli hekat
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Jaz sem kupil tester na ebayu pa se sam igral.. And it works
smile-1.gif

Kaj točno je pa možno vse nastavljat, pa nevem. Mam tester do Astre J; tko da ne vrjamm, da bi tvoja prjela...
frown-1.gif

Saj jaz imam tudi Astro J
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Astra H.
Rabu sm vpisat kodo kljuca ( narocu na oplu proti placilu).
Priznam, vem ne ce se kej da.
Bi pa rekel, da se skor mora kej dat programirat.. vsaj neki? Avtomatsko zaklepanje ko speles, recimo
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
da se vklopit funkcije na bcju, potem se pa že počasi neha. pa še tam pri faceliftanih potem gledaš errorje, ker so pri faceliftu pobrali ven kup senzorjev
bonk.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
H,2010.
Vklopu zaklep pri speljevanju pa svetlobni senzor, pa deluje pravilno v tunelu ..
Vec se mi ni dal igrat, ker je bil senzor prvotni razlog nakupa testerja.
Pa se da se ene par stvari, sam mi je ostalo ql tko, kot je..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
jaz ti govorim za astro j in za druge novejše ople. za h vsi vemo, da se da programirat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Alora, kaj bo bi pršu men vklopit to zaklepanje pri speljevanju?
grin1.gif
Samo v info: sem se pogovarjal s kar nekaj gasilci in reševalci in čisto vsi odsvetujejo tole. Res, da ima avto samodejni odklep v primeru nesreče, ampak le ta žal velikokrat zataji. Potem se morajo ob reševanju pa še z zaklenjenimi vrati ubadat, kot da ni dovolj, da so že stisnjena, itd.
In prednosti tega nekako ni: vsaj pri nas še nisem slišal, da bi koga okradli na križišču, drugo je v USA.
Sam sem si to zadevo vključil, ko sem šel v Srbijo, ampak zadnjih nekajkrat tudi tega ne delam več, ker ni potrebe (knock, knock). Če je pa kakšna situacija ''čudna'', potem pa itak lahko ročno zakleneš in je.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem si to funkcijo po enem tednu izklopil. Pri vstopanju in izstopanju sopotnikov sem vedno pozabil izklopit in potem mi vlečejo kljuko na vratih pa ne gre odpret
redface-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če bi vztrajal še 1 teden s to funkcijo, bi ti stopilo v spomin, da moreš odklenit vrata takoj, ko ustaviš sopotnikom, tako da bodo lahko izstopili brez težav
smile-1.gif