LCD za 600€

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana

Kupujem LCD tv za okoli 600€. Navaden TV ne pride v poštev, ker je v spalnici premalo prostora in imam lahko le LCD, ki bi ga obseil na steno. Kaj ima za ta denar najboljše razmerje kakovost/velikost? Rabil bi ga za gledanje kabelske, gledanje DVD-jov in divx-ov, pa tudi kakšnih HDripov z Partisa(ali to prebavljata samo računalnik in PS3, ali obstaja kakšen player, ki ni pretirano drag?)Pri Panasonicu verjetno lahko dobim okoli 20,30% popusta... Se mi pa zdi sedaj brez veze dajati veliko denarja za nek sodoben LCD, ki pa ga ne bom mogel izkoriščati na polno(ni se HD signala, nimam HD playerja), in ga bo cez nekaj let povozil čas.. Aja, kako bi najbolje in najlažje povezal ta tv z računalnikom? Hvala!
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
1. Kar se kakovosti tiče pojdi v trgovino in primerjaj čimveč slik med sabo in sam izberi, kaj ti najbolj paše.
2. Ne vem sicer kakšni so ti ripi na Partisu, ampak načeloma lahko vse predvajaš na računalniku, ki ga priključiš na TV. Če si mislil pa HD DVD oz. Blu-ray plejer pa so ti zaenkrat še dragi, rabil pa bi seveda tudi zapisovalnik na računalniku.
3. Za povezavo z računalnikom rabiš ustrezen izhod na računalniku oz. vhod na TV, variante so recimo HDMI, S-video...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Za prikazovanje vsebin se ozri za kakimi HD playerji, ki niso nujno HD/BR (glede na izvor je itaq ta hip brez zveze). Npr, pogooglaj za GV3661 media player
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hmm.. Jaz sploh ne razumem teh pojmov! HD player je tu Hard Disk player ali High Definition(kakšne vrste video pa je če ni ne HD/BluRay)? Ali prodajajo te stvari v Slo? Mimogrede, mi lahko prosim malorazložite to, koliko pixlov ima FullHD, koliko HDReady in kaj je dejansko pametno vzeti in na kaj naj gledam? Ceno sem prestavil na 700€...Hvala vsem!!
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
HD je tu HighDef. Omenjeni player povežeš v mrežo ali preko USB na comp in pretočiš karkoli že s partisa dobiš dol. Ima sicer tudi DVD, samo za HD.. no 720p bi še kaj spravil čez :)

ebay.de
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Kako pa ima lahko ta disk tako zmogljiv procesot za poganjanje HDja? Zal nimam teh kreditnih kartic, tako da ne morem kupovati preko ebaya...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Uporablja Sigma 8621 čip. That should do the trick.
Na žalost ta vrzija ne podpira H264, tako da konkretni produkt ni 100% uporaben. Kaj dosti več, kot ti pove link, itaq ne vem. Neki limhd200i naj bi podpiral mkv in sploh vse, kar danes leze in gre; ga je pa težje dobiti v Evropi (ta hip).