LCD TV LG - zmrznil pri nadgrajevanju

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

No, bom čimbolj na kratko opisal zadevo...pri lcd lg 47lh7000 mi je pri nadgrajevanju software-ja tv zmrznil in sedaj se noče več prižgati..sveti le rdeč krogec oz le del njega. Da pa razložim, zakaj sem ga nadgrajeval, naj omenim, da sem ga že nadgradil in mi je 2 meseca deloval brez težav, nakar se je 1 teden nazaj sam od sebe izklopil...in včeraj tudi. To se je večkrat zgodilo... Odločil sem se, da ga bom nadgradil z najnovejšim software-om in sem ga uspešno, težava se je pojavila v tem, da ni našlo nič kanalov kljub večkratnem avtomatskem iskanju...potem sem mu naložil starejši software in težava je ostala...na koncu sem se odločil, da dam isti software, kot sem ga imel par dni nazaj...upgrade-al se je do 100%, nato se je ponovno zagnal, kot je pravilno, vendar se ni več prižgal....zdej pa me zanima, če je kaka fora, da ga resetiram, ker če ne, ga odnesem na servis. Iz vtičnice sem ga izklopil za 2 uri, vendar ni pomagalo (najverjetneje je bila datoteka na usb ključku poškodovana, zato se je posledično tv tudi brickal)

Za kakršnokoli pomoč se že vnaprej zahvaljujem...
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha...no, bodo pa čip menjali.....hvala
Bush, kaj si mislil s COM portom?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tale kabel imam priključen in software sem namestil, vendar, ko kliknem "search", ne najde ničesar...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, da sporočim stanje.... LCD so mi popravili in sicer je bilo treba zamenjati osnovno ploščo, ker se je zaflešala...ne vem sicer, kako je to mogoče, saj sem nalagal verzijo, katero sem že imel gor in katera mi je delovala cca 2 meseca in tudi do 100% je prišlo, ko se je upgrade-ala, kot je treba...najverjetneje se je datoteka poškodovala, ko se je nalagala na ključek...druge razlage ne vidim...Hvala še enkrat in lep dan želim....
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
O ceni ne bi, ker je občutljive narave...(se opravičujem
redface-1.gif
)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
205
63
Kranj
itak, da to ni garancija......upam, da si 2x premislil preden si plačal.

No ja tvoja TV je še vedno v rangu 900-1000€....kolega ima isto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Noja... ce je nadgradnja narejena preko uradne strani, potem bi clovek pricakoval, da ce se kaj zalomi, da to krije garancija ... Sicer ne poznam sistem nadgradenj pri TVjih... ampak recimo pri telefonih so veckrat na voljo tudi neuradne razlicice (predvsem recimo pri Windows Mobile) ... in pri teh pac ne mores pricakovati, da bodo priznali garancijo, ce se zalomi in ugotovijo, da je slo za neuraden firmware...