LCD TV in daljinec od T2 - hecn problem

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Torej, odkar sem kupil nov TV (LG 42'' SL8500) mi daljinski upravljalec od T2 (optika) - Motorola, ne deluje vedno!
Hecno je to, da če pa TV izklopim, pa prtiskam upravljalec od T2, pa ta deluje super (vidim po lučki na enoti katera utripa).
Potem sem probal scart na TV menjat na drugo scart vtičnico, pa je en mesec delalo super, zdaj je pa spet začelo zezat, pa ne dela več. Enostavno komanda ne prime! S TV nima bit kej narobe, ker TV daljinec dela ok, ampak za upravljanje rabim T2 daljinec, ki dela preko tiste T2 Motorola škatle - ta daljinec pa ne dela. Potem, če ga pa približam na 5 cm do škatlice pa dela!?
confused-1.gif

Je že mel kdo tak problem in kako ga rešit?
crazy1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Na LCD-ju imas vklopljen kaksen senzor gibanja (ECO menu) ali backlight - problem se ti pojavlja, ko je v prostoru temneje (zvecer)
wink-1.gif

Poizkusi izklopiti kaj od nastetega in porocaj.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Na LCD-ju imas vklopljen kaksen senzor gibanja (ECO menu) ali backlight - problem se ti pojavlja, ko je v prostoru temneje (zvecer)
wink-1.gif

Poizkusi izklopiti kaj od nastetega in porocaj.

Ti, sem res probal nekaj na ECO menuju izklopiti, pa od včeraj dela normalno. Je za počakat kak dan, da sem za ziher, da je to to...
cheer.gif

Sicer pa mi ni jasn zakaj bi ECO senzor menu vplival na to telekomando...
confused-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.928
819
113
Ja senzor oddaja signale v prostor, da ugotavlja, če je kdo noter.
Zgleda, da uporablja IR signal za zaznavanje.