Lastovka TV sedaj 3 play!

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Tudi mene zanima kako se kaj v praksi obnese Lastovka s Krima - predvsem net in TV, tako v lepem kot v deževnem vremenu.

A res ni nikogar ki je pri volji napisat kaj več o tem?
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kolega ima 3play iz Krima in dela BP tudi ko je mocno dezevalo je internet 2M delal super in prav tako TV, edino kmalu po namestitvi so mu zamenjali anteno češ da na tej razdalji potrebuje večjo anteno. Signal za internet je bil na začetku tako močan da je stalno vn metalo in natoko so dodali dušilc dela res super jaz nisem mogel verjeti. Lokacijo pa je Katarina - Osredek.
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Meni pa se je kolega iz Drenovega griča zadnjič pritoževal nad izgubo signala ob dežju.

Bom še malo počakal na več njegovih izkušenj... Zaenkrat me uptime ni prepričal. Če ne dela ob dežju ali snegu, potem je kot glavni komunikacijski kanal neuporabna.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
NAj ti zamenjajo kroznik ali pa imaš kakšno oviro na poti do Krima
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Ja jest je še nimam, razmišljam. Ampak kolegova izkušnja je, da ob močnejšem dežju povezava pade. A večji krožnik ob močnejšem dežju/snegu res pomaga?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
To razumem, ampak on govori da samo TV prekinja. Iz tega ni razvidno kaj ima.
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Krim, on je pa na Drenovem griču.

Jest imam pa še par km več zračne do Krima.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ja, ob močnem dežju pade že TV, al pa huda megla, da ne govorim sneženje. Jaz imam ene 5-6km zračne linije do Krvavca, iz dnevne gledam direkt na stolp, vmes samo zrak, nobene ovire, pa je tako. Ene 10km dlje je pa najbrž samo še slabše... tako pač je z brezžično kabelsko. Po mojem bi bilo z večjo anteno isti hec. Jaz nimam najmanjše (mislim da je fi 60) pa je tako. Sicer mi pa kaže signal 81, kakovost 100% (sem preblizu oz. je signal čez usmerjen)...