Laserski tiskalnik + scaner

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ne vem no, meni je škoda dnarja za laserja, če na njem v pol leta glih en paket listov natisneš ali pa še manj. Nekak cena pol ni upravičena, boljše kupit enega normalnega inkjeta in menjaš ko je zanič. Mi imamo doma že lep čas 6200 serijo s skenerjem, ločene kartuše in je top za to kar rabimo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
Si napisal ravno tako, kot da za laserja prodaš ledvico, inkjete pa za tabo zastonj mečejo pa še liter mleka ti dajo zraven. Jaz sem imel z inkjeti, ki so se posušili, nekajkrat več stroškov kot pa z laserji, ki trajajo večno. Edini laser, ki sem ga praktično novega vrgel proč, je bila neka igrača od xeroxa za 50€ z onimi malimi okroglimi tonerji, ki zdržijo 50 listov in so dragi kot žafran. Je baba navlekla ne da bi gazdo vprašala.

Poštenega laserja pač kupiš enkrat in imaš mir, pa če printaš ali pa ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Hja ja... imate vsi prav po svoje. Če kupim dokončno zadevo, barvnega, potem dam max. 300€. Imam pa občutek da za ta denar ne bom dobil niti povprečno dobrega laserja, seveda multifunkcijskega....
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
300€ je prava številka za soliden čb multifunkcijski laserc office ranga. Se pravi, da premore duplex print, ima podajalec za skeniranje in ne počepne, če mora printat vsak dan.

Duplex je po mojem sicer osnovni pokazatelj, ki loči printer od igrače. Drugi pokazatelj so pa driverji. To sem tudi že napisal. Solidne zadeve imajo dobro podporo, igrače so windows only.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Ok.. jaz sicer ne rabim zmogljivega tiskalnika, se pravi zmogljivega v smislu količin. Za tak denar zahtevam tudi soliden barvni izpis saj bo otrok kasneje to potreboval tudi za šolo.

Glede na to da ga imamo v planu imeti dolgo bi bilo res fino da ima dober support za driverje torej da bo čez 5 let še vedno polno funkcionalen na novem OS-u.

Kaj pomeni duplex print?

PS:. Glede cene 300€, ni nujno da je pri nas 300€, lahko je tudi iz tujine s koder imam redno dobavo, tam so tudi nekaj cenejši.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Kolk maš stare otroke? Tam začetek osnovne šole še rabiš barvni. 2 polovica OŠ pa je črnobeli dosti. Srednja šola in fax, tiskalnika ne rabiš. Vse se pošilja v spletne učilnice ali direkt profesorjem. Kakšno printanje neki. Tamali celo SŠ in 1. letnik faxa ni enkrat tiskalnika rabil. Drugače pa reskiraj petstotaka za dober barvni duplex, pa maš sebe in firmo ali kaj maš, tamale in ženo rešeno za lep čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Kolk maš stare otroke? Tam začetek osnovne šole še rabiš barvni. 2 polovica OŠ pa je črnobeli dosti. Srednja šola in fax, tiskalnika ne rabiš. Vse se pošilja v spletne učilnice ali direkt profesorjem. Kakšno printanje neki. Tamali celo SŠ in 1. letnik faxa ni enkrat tiskalnika rabil. Drugače pa reskiraj petstotaka za dober barvni duplex, pa maš sebe in firmo ali kaj maš, tamale in ženo rešeno za lep čas.

Eh otrok bo 3. Saj pravim da še en čas ne bomo rabili... se pravi en soliden črnobeli multifunkcijski, z dobrim SW. Glede cene izpisa teh "tank" printerjev se tudi sprašujem zakaj bi sploh kupoval laser. Razen če je bolj vzdržljiv in manj pokvarljiv?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Ok zdaj smo se bolj ali manj vse zmenili, zdaj pa naj kdo nalepi kak fiksen predlog kak tak tiskalnik... Morda res dobim za enak denar več pri Xeroxu ali Brotherju ampak me ti dve znamki odvračata, nevem zakaj...

Pa še nekaj, fino bi bilo da bi printer imel funkcijo da lahko npr. iz druge lokacije sprintam preko telefona kak dokument. A to je izvedljivo?

Potem druga stvar, na firmi imam že kar nekaj let starega multifunkcijskega Samsung SCX3200. Takrat je Samsung še delal tiskalnike. Printer sicer dela ampak kaj me razjezi, listov dostkrat ne potegne ravno torej ni ravno naprintano ter druga zadeva so gomnilniki. Naprava ima hitro tipko, kjer daš dokument v scaner ga pritisneš ter ti brez vmesnih vprašanj in korakov shrani pdf na namizje. To je delovalo kakšni 2 leti, nakar je prišel nek hud varnostni popravek za Windows in to ni šlo več skoz. Seveda sem klical na servis in je bil odgovor da oni niso krivi da ni rešitve in da se naj obrnem na Microsoft. No do danes ni prišla ven nova verzija driverja ki bi to popravila. Skratks takšnega tiskalnika nočem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Jaz imam nagledanega tega:

Ravno berem za ta printer:

Too-High Running Costs​

The 178nw's running costs of 6.2 cents per monochrome page and 29 cents per color page are some of the highest I've seen for a laser printer, even entry-level color models like this one. These numbers are almost twice as high as most of the other low-volume color lasers available today. For example, when you use the highest-yield toner cartridges with Canon's MF634Cdw, monochrome pages will run you about 3.2 cents each and color prints about 16.4 cents.

At 2.6 cents for black pages and 15.5 cents for color, Brother's MFC-L3770CDW costs even less to use. To get lower than this, consider stepping up to higher-volume color laser AIOs, such as Brother's MFC-L8900CDW (1.9 cents black and 10.6 cents color), or an inkjet laser alternative like the Epson WF-C5790 (1.7 cents monochrome and 7.7 cents color) discussed earlier. There's also HP's own PageWide Pro 477dw (1.4 cents black and 7.1 cents color).

In any case, given the MFP 178nw's high per-page costs, to consider it for anything other than 100 to 200 pages each month is a costly proposition.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Ta mi je kar interesanten:



Zraven je barve za cca. 11.000 listov
250 listov gre v box
Obojestransko tiskanje
Vse te WiFi in ostale povezljivosti za printanje na daljavo

Kaj mislite?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Ta mi je kar interesanten:



Zraven je barve za cca. 11.000 listov
250 listov gre v box
Obojestransko tiskanje
Vse te WiFi in ostale povezljivosti za printanje na daljavo

Kaj mislite?
Pojma nimam - ne poznam.. sem sel preverit samo tole “barve za 11.000 listov”.. in sem nasel tale drobni tisk

“1. Navedeni izkoristki so izračunani na podlagi Epsonove izvirne metodologije simulacije tiskanja testnih vzorcev skladno s standardom ISO/IEC 24712. Navedeni izkoristki NE temeljijo na standardu ISO/IEC 24711. Navedeni izkoristki se lahko spreminjajo glede na slike, ki jih tiskate, vrsto papirja, ki ga uporabljate, pogostost tiskanja ter okoljske pogoje, kot je na primer temperatura. Pri začetni nastavitvi tiskalnika se nekaj črnila porabi za napolnitev šob tiskalne glave, zaradi česar je lahko izkoristek priloženega prvotnega kompleta črnil manjši.”

Ob taki kolicini drobnega tiska - bi mal razmislil ali verjamem podatku o “11.000 listih”. ;)