laserski tiskalnik dela umazan trak

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Prepričan sem,da je laserski tiskalnik potreben samo čiščenja,da prihaja do težav,ker je prah vidno prisoten v prostoru kjer je nameščena kartuša. Zanima me,ali se odsluženi prah kje zbira,pri barvni laser tiskalnikih sem videl posebni zbiralnik zato. Gre za črnobeli laserski tiskalnik kycera 1300d. Se dobi kakšen čistilni papir ki bi ga spustil skoz,da bi očistil zadevo brez demontiranja tiskalnika ? Kaj svetujete da bi bilo za narediti ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
Xerox phaser 6121 je delal na izpisu neke crte med tekstom. Potrebno je bilo samo neko ciscenje (izraza se ne spomnim sedajle), ki ga sprozis v menuju.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Prah po mojem težko da bo s tiskalnika odstranil kakršnikoli program. Ja uporabljam original toner.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Prepričan sem,da je laserski tiskalnik potreben samo čiščenja,da prihaja do težav,ker je prah vidno prisoten v prostoru kjer je nameščena kartuša. Zanima me,ali se odsluženi prah kje zbira,pri barvni laser tiskalnikih sem videl posebni zbiralnik zato. Gre za črnobeli laserski tiskalnik kycera 1300d. Se dobi kakšen čistilni papir ki bi ga spustil skoz,da bi očistil zadevo brez demontiranja tiskalnika ? Kaj svetujete da bi bilo za narediti ?

To da je tam prah ni nic "nenormalnega". Visek tonerja se zbira v "waste boxu" ,ki je skrit za vratci ob strani ali v mehanizmu samem. Pri tvojem modelu je v spodnjem delu mehanizma in kolicino lahko ocenis vs skupaj potegnes ven iz printerja. Ni takega papirja.
Kaj tocno je narobe lahko ocenis po printu, stevilu kopij, stanju notranjosti.... Ce kaj poslikas in prilepis bo lazje ugotoviti.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Prepričan sem,da je laserski tiskalnik potreben samo čiščenja,da prihaja do težav,ker je prah vidno prisoten v prostoru kjer je nameščena kartuša. Zanima me,ali se odsluženi prah kje zbira,pri barvni laser tiskalnikih sem videl posebni zbiralnik zato. Gre za črnobeli laserski tiskalnik kycera 1300d. Se dobi kakšen čistilni papir ki bi ga spustil skoz,da bi očistil zadevo brez demontiranja tiskalnika ? Kaj svetujete da bi bilo za narediti ?

KLIK

ce nimas vratc ob strani tiskalnika je postopek enak