Laptop do 250€

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Sad, glej, ti po pravici povem. Tudi zeno je motil tale laptop, ki ga je imela sedaj...tako TN, kot svetlec, ki se je videla noter. In pol si ga mau nagnil navzdol ali navzgor, da nisi ravno sebe videl in je bilo spet v kur..cu, ker pa zaradi TN matrike nisi videl nic. In je ze takrat ob prvih mesecih uporabe rekla, da je bil nakup s tem zaslonom fail na celi crti in da mora imet naslednji laptop IPS in nesvetlec oz. nonglare
In ja, imam to obsesijo, da ce me kaj moti, imam raje boljso tehnologijo ali pa nic.
Vsakemu svoje...eni niso zahtevni, jaz sem...tudi na drugih podrocjih...sej to ni greh? Al je? :p
Seveda ni nič narobe.
Narobe je le v temu, da si sedaj tukaj zapisal, kot da so vsi ostali zasloni poden, a dejansko 95% uporabnikom bo vsak zaslon ok za NORMALNO delo.
In tako bo recimo nekdo namesto, da bi dal 400 EUR za prenosnik, ki bi mu v celoti zadovoljil potrebe, dal 600 EUR za brez veze.
In še enkrat: občasno uporabljam nekega Asusa iz leta 2006 (pa že takrat je bil to bolj pocenski) in nimam niti najmanjših težav z zaslonom. Tudi na soncu. Pa dvomim, da ima ta tvoj tahud zaslon.

Drugače pa ne razumem čisto, praviš da je ta zaslon na prenosniku od žene zanič, hkrati ga boš pa sedaj uporabljal? Hm...
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
" dejansko 95% uporabnikom bo vsak zaslon ok za NORMALNO delo. "
Mogoče zate, zame normalno delo obsega tudi gledanje filmov s punco, tu in tam obdelavo fotografij, videjev... To tudi niso zadeve, ki bi jih počelo le 5% ljudi. Da bi mi bilo za ekran vseeno mi na pamet ne pride, poleg zmogljivosti je to glavna reč pr prenosniku, pač da malo pogledaš na svetilnost, kontrast, vidne kote, sRGB,..
Ima Cash kr prav. Pa neki no-name kitajci majo nekateri še kr spodobne ekrane, najbolj šit ekrani se najdejo pri vstopnih modelih poznanih firm, par let nazaj so še v enih poslovnih thinkpadih bili slabi TN zasloni. Seveda ene to ne moti, človek se vsega (slabega)navadi. Ampak zakaj bi toliko let gledal slabši zaslon, če ni treba. Ker folk še kr kupuje šit ekrane, jih oni še naprej z veseljem delajo in prodajajo.Že tako so laptop ekrani ostali daleč za ekrani na telefonih (TN je tam že vrsto let kaput).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sad, sej sm zgoraj napisal, da je zenin laptop spregel (zaslon se ne prizge vec) ravno vceraj in sem na Computeruniverse narocil novega z IPS-om in antiglare.
Tale, ki je spregel, priznam, da bi ga uporabljal samo, ko bi nastimal film za na TV in obcasno printanje...igric ze davno ne spilam vec, zato bi se pac zadovoljil s tem. Ce pa bi ga rabil vsakodnevno zase, pa ne bi bil zadovoljen. Itak pa sem ga sedaj po sili razmer narocil in je zadeva resena.
Narocil sem pa tegale...sicer se ga da se narociti, vendar se ga bo cakalo verjetno malo dlje...ker pri meni je vceraj pisalo only 1 piece avaliable...
Ce kliknes slo-next, pride 465€ + postnina 18€, -5€ ob registraciji in me je prisel cca 480€
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
" dejansko 95% uporabnikom bo vsak zaslon ok za NORMALNO delo. "
Mogoče zate, zame normalno delo obsega tudi gledanje filmov s punco, tu in tam obdelavo fotografij, videjev... To tudi niso zadeve, ki bi jih počelo le 5% ljudi. Da bi mi bilo za ekran vseeno mi na pamet ne pride, poleg zmogljivosti je to glavna reč pr prenosniku, pač da malo pogledaš na svetilnost, kontrast, vidne kote, sRGB,..
Ima Cash kr prav. Pa neki no-name kitajci majo nekateri še kr spodobne ekrane, najbolj šit ekrani se najdejo pri vstopnih modelih poznanih firm, par let nazaj so še v enih poslovnih thinkpadih bili slabi TN zasloni. Seveda ene to ne moti, človek se vsega (slabega)navadi. Ampak zakaj bi toliko let gledal slabši zaslon, če ni treba. Ker folk še kr kupuje šit ekrane, jih oni še naprej z veseljem delajo in prodajajo.Že tako so laptop ekrani ostali daleč za ekrani na telefonih (TN je tam že vrsto let kaput).
Vidiš, ko ne bereš pravilno. Sem posebej napisal, da se gre za delo, torej Office pa splet. To je to.
Če se greš obdelavo slik ali pa videa, si mazohist, da vzameš karkoli začetnega, pa ne samo zaradi zaslona, temveč tudi zmogljivosti. In ja, vem kako to izgleda, ker tudi jaz to občasno delam, pa nisem nor, da bom na osnovnih prenosnikih to delal, hkrati pa za te zadeve priključim še zunanji zaslon gor.
Filmov pa ne gledam na prenosniku. In ja, če to delaš, sploh z večimi, sem v svojem odgovoru jasno zapisal, da potem gledaš za boljšim zaslonom. Samo očitno si to spregledal.

Za pol ure ali pa eno uro na dan za maile in splet, je pa več kot dovolj skoraj vsako sranje. In ja, če si lahko privoščiš, si seveda privoščiš bolje, itak. Ampak tukaj se pogovarjamo o budget prenosnikih za par 100 EUR.

In ne, nimam nič proti, da se gleda za boljšim zaslonom, težava je v temu, da je cash zaradi svoje obsedenosti z gledanjem filmov pozabil, da imajo ostali DRUGAČNA MERILA, ker pač ne gledajo filmov, ne obdelujejo 3D animacij, ne delajo CAD/CAM inženirainga in ne vem česa še. Temveč bi računalnik uporabljali za maile in splet, pa budget je OVIRA. Vsakemu svoje...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Buđet ni vec ovira, ker sem ga zvisal vmes, ko sem videl, da pac s kitajci je vprasljivo...
Sem tudi vprasal, kaj mi priporocate od znanih firm s karakteristikami, ki sem jih napisal in koliko bi to kostalo in to po vasih nasvetih, naj se ne igram s kitajci....pojdi nazaj preverit. Tak nizek buđet je bil zato, ker bi bil to dodaten laptop samo za partis/filme in obcasno printanje. Zena je imela svojega. Hisni racunalnik bom umaknil, ker ga ne rabimo vec...se je vse preselilo na telefone, tablice, PS4 za mulce in bi dobil na placu. Sedaj, ko pa je se od zene spregel, pa bomo imeli tegale, ki sem ga narocil za glavni racunalnik. To je to.
256SSD, 1TB dodatni HDD, 8GB rama, 17.3 zaslon, IPS nonglare, Ryzen 3, Vega 3 mi cisto lepo zadostuje...in roko na srce, bi istega sestavil, ce bi se ga dalo sestaviti, kot kiste. No, morda bi edino za 1TB dal namesto HDD - SSD. Jaz sem zadovoljen
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zate je torej tole top, ampak jaz sem imel v mislih bolj doctorzja in njegove zahteve ;) in sem samo opozoril, da razumi zahteve drugih, ne pa projicirat svojih zahtev na druge ;)...

PS: Od večih sem dobil svarila, da naj ne kupujem HPjev, ker baje imaje precej težave z dolgotrajnostjo, tako da jaz sem potem šel na dražjega DELLa. Če je pa kaj na tem, pa ne vem. Mi gre pa na jetra, da na teh sodobnih prenosnikih, ne moreš baterije ven vzet.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zame je tole top glede na to, za kar ga bom potreboval. Sej sam pravis, da ce ne rabis za grafiko obdelovat in ne vem kaj, da je brezveze kupovati neko zverino. Tale laptop se bo najbolj potil, ko bo predvajal filme preko hdmi ali miracastom do TV-ja. Jaz mislim, da boljsega ne rabim...
Glede vzdrzljivosti pa bomo videli...nic ni 100%, niti Apple...vse so le komponente, ki se lahko pokvarijo.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
pri hpjih jest gledam le od probook serije naprej...razne čudne oznake in črke men ne potegnejo. če je res res sila, potem serija 250/255, to še...ostalo pa raje ne. še paviliona ne gledam več...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, najprej je ta g serija, potem so nametane vse mogoče izpeljanke črk in številk, zatem pride pavilion, nato je probook, elitebook, zbook je najhujša. nekje med elitko in probook zna biti "kao" gamerski razred omen. in pod tem imenom še hibridi (laptop tablica).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.240
5.803
113
Rang elitebooka je spectre, envy je cenovno nižje

Čeprav med tema dvema je v praksi čedalje manj razlike.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Najslabše ekrane sem do zdaj videl na Carbon prenosnikih od Lenovota.
Sicer prve serije ampak vseeno to je cca 2-3k € prenosnik. Ekran pa slabši kot pri 300€ HPju...

Pa še cel kup drugih napak, ki jih je na srečo rešil popravek "firmwera".
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Bom še sam pristavil piskrček. Kupujem prenosnik za ženo, Asus ali Acer cena do 600€ raje manj..Prosim če ga poiščete da bo odličen za to ceno. Aja za poslovno oziroma domačo uporabo pa Windowsi morajo biti.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Bom še sam pristavil piskrček. Kupujem prenosnik za ženo, Asus ali Acer cena do 600€ raje manj..Prosim če ga poiščete da bo odličen za to ceno. Aja za poslovno oziroma domačo uporabo pa Windowsi morajo biti.
zakaj pa acer in asus? lenovo ali hp ali dell niso dobri? ali si imel že slabe izkušnje? a tole ne bi bilo ok? https://www.enaa.com/prenosniki/lenovo-ideapad-s145-15-fhd-i3-1005g1-8gb-512gb-ssd-win10-81w8004vsc
ni pa acer ali asus...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Bom še sam pristavil piskrček. Kupujem prenosnik za ženo, Asus ali Acer cena do 600€ raje manj..Prosim če ga poiščete da bo odličen za to ceno. Aja za poslovno oziroma domačo uporabo pa Windowsi morajo biti.

spodaj ti je nekdo ponudil procesor od intla i3. Ne ga srat no...