Laptop do 250€

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ogledanega imam/sem imel Asus Vivobook z Ryzen 7 procesorjem, 8GB rama in 512 Gb diska ravno zaradi IPS-a, ki pride pri tej seriji komaj pri zadnjem modelu z Ryzen 7. So še z Ryzen 5 in 3. Načeloma bi vzel s 3, ampak pride tam HD navaden ekran, pri 7 pa Full HD IPS. In seveda smo že pri 550€. Če si omislim še dodatno 512 SSD, smo že pri 600€ :valjamse:
Ampak, kaj je fora...ko je vidla žena, kako vneto iščem te laptope, mi je ponudila svojega :jok::jok::jok::norec::aplauz:
SIcer mi ga ni kar dala, ampak je rekla, da bo lahko za vse zadeve pr bajti...za filme in ostalo šaro. :nazdravje:
Ker sem na računalniku res, res zelo malo zadnje leto, se bom pomoje zadovoljil s temle, kar mi je ponujeno :zmaga:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Imam kitajca za 200 EUR že skoraj 3 leta. Edino kar je sedaj slabše je baterija, ki je izgubila na kapaciteti, zamenjati se je pa ne splača, ker je cena več kot pa je vreden prenosnik. In pa srebrna barva se je na nekaterih mestih malo zbrusila. Vse ostalo je brezhibno, vključno s panti, ekranom, itd. Zelo zadovoljen. Tudi tipkovnica je presenetljivo dobra. Boljša kot na drugem prenosniku priznane znamke za x kratno ceno.

Sem pa pred nakupom pregledal kar nekaj reviewev z velikim ščepcem soli. Ker dejansko so nekateri kitajci totalen šrot. Vsaj takrat je tako bilo.

PS: Ne bi ga kupil več, ampak samo zaradi baterije. Priznane znamke imajo cene za baterijo nižje in pa verjetno delajo dlje.

Da nimaš slučajno takrat enkrat popularnega jumperja ezbook 3, yepo 737a ali kakšen drug derivat istega kitajskega generika?

Ker ti imajo vse težave, ki sem jih naštel. Pogosto vse hkrati. Samo malo forume obrneš... Sem pa dal za svojega 170€ in seveda je vreden vsakega fičnika. Ko bi vsaj lahko baterijam preprečil napihovanje :D
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Jaz sem pred časom dobil Macbook Aira 2013, pa moram rečt da boljšega prenosnika še nisem imel. Tudi baterija po 1600 ciklih še zmeraj drži par ur, ko ga prižgeš je v parih sekundah pripravljen za delo itd. Po 7 letih dela dosti bolje kot nizkocenovniki iz škatle.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
škoda le, da tudi nove aire en par let star kitajski generik za drobiž s fhd ips zaslonom dobro pošola na tem področju

pri ekranih pa zame ni šale
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Jaz bi sicer predlagal preizkus, ampak vem, da je vnaprej odločeno. Apple je le apple.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Res je, jebeno je dober. Ampak tudi tanovi airi imajo jebeno dober ekran, samo ne za 200€.

Kitajca za 200 kupiš za eno leto do dve, potem pa drugega. Pa si v 6-7ih letih na ceni ene renomirane znamke, ko bi itaq menjal.

Air za 900€ žal nima dobrega ekrana, tisti za 1300 pa ja...

Za celice pa razmišljam, da bi investiral 20€ pri kitajcih in kupil preverjeno dobre z nazivno napetostjo 3,85v. Tukaj menda tiči problem napihovanja pravijo Rusi. Če to rešim bo pa še za par let. Na kablu pa itak dela :D
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če greste slučajno v trgovine preverjat zadevo v živo, recimo BigBang, ne verjet tistim specifikacijam, ki pišejo zraven laptopa, ko jih oni napišejo, ker sem 2 dni nazaj šel malo pogledat, pa sem videl, da je zraven parih laptopov pisalo IPS zaslon, a zaslon bil navaden TN. Seveda to enostavno najbolj vidiš, če pogledaš od spodaj navzgor, kjer pride vse v negativu oz. slika zelo potemni. Ta pravi IPS lahko gledaš od kjerkoli, pa bo slika skoraj iz vseh kotov enaka...torej, preverite na uradni strani..vedno!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pri meni je zaslon tudi zelo pomemben in nujno mora biti IPS, da vsaj normalno lahko gledaš vanj, ne, da malo zamakneš pogled, pa je slika že črna.
8GB rama, da normalno dela, čeprav bi morda s 4GB tudi zadovoljivo delovalo v WIN 10. Disk pač vsaj 1TB, če bo Partis laufal, drugače lahko manj.
Grafična pa, če špilaš igrice...bo treba višji buđet, če pa ne, pa je vse dobro.
Pa nujno nesvetleč oz. antiglare!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Air za 900€ žal nima dobrega ekrana, tisti za 1300 pa ja...

Za celice pa razmišljam, da bi investiral 20€ pri kitajcih in kupil preverjeno dobre z nazivno napetostjo 3,85v. Tukaj menda tiči problem napihovanja pravijo Rusi. Če to rešim bo pa še za par let. Na kablu pa itak dela :D
Vsi novi Airi imajo enak zaslon od najcenejšega do najdražjega. Seveda ga pa ne dobiš za tak denar. Napisal si nov Air, če gledaš starejše modele, je pa druga zgodba....
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.441
862
113