Lantra - zadnji most sedan/karavan

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Ker moram na moji Lantri sedan (let. 96, 1.8 16v) zamenjati zadnji most, iščem rabljenega.

Zanima me, ali paše tudi iz karavana oz. ali paše tudi iz modelov 1.6 16v ?

Če ga pa kdo ima, pa se naj kar oglasi (PM)

Hvala & LP!
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Pri '94 je bil isti za tvojo pa ne trdim 100%.
Naceloma naj bi bil enak,le motor je malce mocnejsi.Edino pazi da ima bobne(ce jih ima tvoja) ali diske - predelava ni enostavna
rolleyes-1.gif

Kaj si potrgal gume-simebloke?
Jaz sem jih samo enkrat-drugic je utrgalo amortizerje
evil.gif

Kurcev avto do konca - sploh ne zdrzi prikolice z tono in pol vsak drugi dan
cry12bpy.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Imam naslednji model (mislim, da so se ravno 96' leta menjali modeli) in imam zadnje diske.

Nič (še) nisem odtrgal, čeprav sem marsikaj že peljal noter in na prikolici, vendar mi je zadnji most (tista štanga, ki povezuje levo in desno obeso) skoraj popolnoma pregnil. Je za več cm velika luknja.

Moram nujno zamenjat, imam tehničnega, predvsem pa zaradi svoje varnosti.
Sem pomislil na varjenje, vendar... preveč dela, kar mi je potrdil tudi mojster.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Sicer pa je ta tvoja zadeva (bla) kr boga.... A ti misliš, da bi kera druga kanta zdržala tvoje čistonormalno redno vožnjo 1,5t prikolice?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Tale moja uboga kanta je lani sluzila namesto traktorja,kamiona,... in podobnih gradbenih strojev.
Mogoce bi vec zdrzala kaksna Lada Niva ali drugo vozilo ruskega porekla
evil.gif

Sedaj se je verjetno ze lepo segrela na Jesenicah v zelezarni
evil.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Imel isti problem. Hec je, ker se v mostu nabira voda in umazanija in z leti prerjavi. Sem menjal zadnji lezaj in zagledam orenk luknjo. Tezko bos dobil dobrega, rabljenega. Po salomoncu ponujajo, ko jih vprasas noben ne ve ali ga ima in v kaksnem stanju je, skoraj vsak ti pa rece ja glih nov ni. In, naj grem v mursko most dol sraufat, ki je itak enako zanic? Na sreco sem dobil enega pri Kastelcu v Grosupljem, avto so mel za stisnit in smo dol odmontiral oz. kar odfleksal. Potem sem dal strihta, nove sraufe in zrihtal kot je treba.