Astra vs. Focus karavan l.2005

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
Never ending story: katerega izmed obeh avtov (Focus, Astra v karavan izvedbi) bi izbrali? Letnik 2005. Gledam po netu in pri nekaj dealerjih (prekupčevalcih oz. bolje rečeno švercarjih) se si par modelov ogledal.

Astra 1.9 oz. 1.7 Cdti je cca. 500€ dražja od Focusa 1.6 oz. 1.8 Tdci in vsi pravijo da je tudi dosti kvalitetnejša in boljša.

Vsi so več ali manj uvoženi iz Italije, focusi imajo vsi neko wannabe navigacijo in izključno ročno klimo. Pri Astrah dobiš sicer avtomatsko klimo ampak zaslon radia/klime je še na zlo počasne tekoče kristale izpred 10 let ...

Kaj torej izbrati?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.763
2.051
113
za šankom
kvaliteta je tu tu nekje.meni oblikovno in glede na vozne lastnosti bolje odgovarja astra.
glede na to da bo avto uvožen bio se jaz oziral predvsem na to kateri bo bolje ohranjen
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
mislim da je astra boljsa izbira. Ford je polhn nekih crickov
jezen.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Fikusa se nisem vozil, me pa pri Astri moti zakasnitev. Ko pritisnes gas, traja nekaj casa, da se motor odzove.

To pri cdti-ju? Sam sem vozil 150KM varianto in dokaj hitro skoči oz. nič kasneje, kot konkurenca.

Drugače pa tudi sam priporočam Astro pred Focusom. Dizelski motorji se mi zdijo boljši in bolj poskočni, notranjost mi je osebno lepša (mimogrede...glede LCD-ja nisem opazil nobene "počasnosti")...
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
LCDja?
Vozil sem 1.6 bencinarja...malenkost starejsi letnik...recimo 2002. Ko sem recimo v leru pritisnil na plin, je trajalo nekaj casa, da se je motor odzval. To me je motilo pri voznji...ampak se clovek navadi po par kilometrih.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
LCDja?
Vozil sem 1.6 bencinarja...malenkost starejsi letnik...recimo 2002. Ko sem recimo v leru pritisnil na plin, je trajalo nekaj casa, da se je motor odzval. To me je motilo pri voznji...ampak se clovek navadi po par kilometrih.

Prej je master napisal, da je zaslon v Astri "počasen"...
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
cdti motorcki niti niso počasi odzivni in podhranjeni. 1.9 CDTI (150KM verzija) je sploh zanimiva(vectra ali signum). V astri se tudi 120KM dobro poda
grin1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Tudi Astra ima 150KM cdti-ja.

Vem, nisem pa še imel priložnosti popeljati te zverinice v astri
cry12bpy.gif

Dobra je...zelo dobra.
zmaga.gif
Upam si trdit, pa čeprav sem sovražnik dizlov, da je to poleg 2.0T naj motor v Astri...no...saj v bistvu je, glede na to, kar poznam. 1.6T še nisem imel v rokah...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz bi pa Focusa vzel...sam sem pristranski.

In ja...SPLOH zaradi voznih lastnosti.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz bi pa Focusa vzel...sam sem pristranski.

In ja...SPLOH zaradi voznih lastnosti.

To že, čeprav se je podvozje Astre s to generacijo kar izboljšalo napram Astri G, da ne omenjamo F-a. Drugače pa (čeprav sem trenutno Fordaš) je Astra meni osebno boljša izbira...sploh pa, če upoštevamo, kakšne popuste se da iztržit za njo.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
očitno ženske le gledate če vam je avto všeč in koliko ima predalov za kozmetiko
evil.gif


Tipi pa gledamo se namembnost, zanesljivost in ja...vozne lastnosti
grin1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
OFFTOPIC - za Tamaro

Modul 1: obvezni tečaj

1. Naučiti se živeti ob prisotnosti partnerjeve mame. (2000 ur)
2. Partnerjeva mama NI moja sovražnica. (350 ur)
3. razumeti, da so čevlji samo obuvalo. (500 ur)

Modul 2: življenje v dvoje

1. Dovoliti, da ima partner prijateljice - brez ljubosumja. (50 ur)
2. Ne prekinjati in vmešavati se v pogovor, kadar ima moj mož obiske. (500 ur)
3. Ne razlagati o svojih težavah, kadar ima mož v rokah daljinca. (550 ur)

1. Ne mečem uporabljenih vložkov v školjko. (100 ur + praktični del)
2. Razumeti, da omare niso samo za hranjenje čevljev. (800 ur)
3. Kako nastaviti uro na mikrovalovni pečici brez doživetja živčnega zloma. (500 ur)
4. Kako preživeti predmenstrualno obdobje brez smrtnih groženj . (100 ur)

Modul 3: prosti čas

5. Ponastaviti geslo na hišnem računalniku v manj kot štirih urah. (praktični del)
6. Prebavljati brez gobezdanja, medtem ko on še vedno je. (praktični del)

Modul 4 : tečaj kuhinje

7. stopnja (začetniki): naprednejši gospodinjski aparati z digitalnim zaslonom. (prikaz z diapozitivi)

ON....vklop
OFF....izklop
SET CLOCK....nastavi uro
SET TIMER....nastavi alarm

2. stopnja (napredni): moja prva menjava žarnice, brez da povzročim kratek stik ali požar. (praktični del)

POGLOBLJENE TEME

Glede na kompleksnost in težavnost tem, se lahko vpiše največ osem kandidatov.

TEMA 1: odpirač za konzerve; od vboda pa vse okoli konzerve...kako se začetek sreča s koncem in kako je to sploh mogoče (vodeni ogledi)

TEMA 2: nevarnosti pri rokovanju z mirkovalno pečico oz. zakaj v mikrovalovno pečico žlica ne spada (demonstracija in diapozitivi)

TEMA 3: ti in elektrika: zakaj med tuširanjem ne vklapljam silk-epila v vtičnico

TEMA 4: zadnja znanstvena odkritja: celulit ni smrtno nevaren

TEMA 5: čeprav je poročen s teboj, mu ni potrebno vsak teden kupiti rož (pogovor s psihiatrom)

TEMA 6: rolica toaletnega papirja: Ali je potrebno porabiti pol rolice po opravljanju male potrebe?

TEMA 7: kako spustiti pokrov školjke - korak za korakom (on jo potrebuje gor, ti jo potrebuješ dol) (video konferenca s Harvarda)

TEMA 8: detergenti: zmerno doziranje in uporaba ter zakaj je nastala ozonska luknja (praktični del se izvaja zunaj)

TEMA 9: osnovna razlika med mrežno in električno vtičnico in kaj sploh je mrežna vtičnica (praktični prikaz)

TEMA 10: filozofska razprava - ali je genetsko možno, da ona parkira?

TEMA 11: nadpovprečna komunikacija: kako lahko na preprosta vprašanja odgovoriš z DA ali NE in kakšen je pomen posameznega odgovora

TEMA 12: Ali se kosem las po nekaj dneh razgradi v ceveh in zaradi osebkov katerega spola je potrebno onesnaževanje vode z izdelki, kot je cevosan?

To je spisal kolega kot odgovor na tist babji mail, ki kroži.
evil.gif