Laminat

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
v kuhinji imam med elementi trenutno položen topli pod.
V ta del bi sedaj položil laminat, ker pa ne bi odmikal kuhinjskih elementov, bi bilo potrebno laminat zalepiti.
Pa me zanima kakšno lepilo bi bilo najprimernejše.
Hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
mislim da ni potrebe po lepljenu laminata.....ker ko ga boš celega položil ne bo mrdnil več nikamor.

ker če že..potem b ga bilo potrebno elpiti pvsod (npr. pri vratih -kjer se vstopa v prostor).
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
verjetno nisem ravno dobro opisal problema.
laminat pride (oz. naj bi
grin1.gif
) nekako samo 10-15 cm na vsaki strani pod elemente, torej ne od stene do stene in mislim, da ga ne bom mogel drugače "fiksirat" kot tako da ga prilepim.
Za boljšo predstavo prilagam skico
redface-1.gif
ta del, kjer je obrobljeno z rdečimi črtkanimi črticami naj bi bil laminat.
 

Priponke

  • 507022-Laminat.doc
    23,5 KB · Ogledi: 325
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
aha..torej bo z dveh strani v 'zraku'...ja tule bor es treba malo pritrditi.

Ena od opcij je obojestansko lepilo (kupiš tistega, ki je na otip kot da je iz bandažnega traka...torej ima noter nitke)...samo pri tem načini boš imel precej zajebancije s polaganjem (ali pa tudi ne..ker imaš dve strani v 'zraku') torej bo cm gor ali dol čisto vseeno).
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
kaj pa kak neostik, ali kaj podobnega (tekočega). ne vem, koliko bi ta trak držal?
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
sem razmišljal v tej smeri, vendar je razmak med tlemi in kuhinjskimi elementi prenizek (cca 10cm) in ne bi mogel našraubat kotnika na tla, razen da odmaknem elemente.
jezen.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
tudi neostik bo OK...samo prinejmu naj bi namazal obe strani, počkal da se posušita in jih nato zlepil skupaj - torej zamudno delo.

Obojestransko lepilo..verjemi...ko boš enkrat položil, stopil nanj.....boš vse kaj drugega prej uničil, kot odlepil laminat.

Jaz sem imel po tem sistemu prilepljeno previjalno desko na običjano omarico....ko sem trgal dol, sem odtrgal zgornjo desko omarice.... (ki se je še vedno držala prev. deske). Le dovolj veliko površino moraš zalepiti.

Za tvoje potrebe bi po moje zadostovalo da polepiš v 3 pasovih vzdolž z omaricami...pa potem odstranjujejš zaščitni trak z selotejpa postopoma.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
potipat bi ga moral
evil.gif


skoči v kak Merkur, Bauhaus...pa poglej kaj imajo na lagerju. Potipaj...tisti, na katerem bo čutiti 'vlakna', in se bo samo lepilo kar malo vleklo..ta bo idelaen.

Bo pa verjetno vsak čisto OK - le toliko glej da ni pretenek (torej da bo deščica res sedla nanj.

(jaz grem k fortu v omaro....natipam pravega in odnesem...izbiro ima pa večjo, kot mariskatera štacuna
grin1.gif
).
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
kupil trak v Merkurju 6,86 €
uf-1.gif

na koncu ga pa sploh nisem uporabil
crazy1.gif

Mislim, da bo kar OK. moram samo še zakjučke narest, pa "cir lajštice" nalepit
cheer.gif