Lamelna pergola

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
No, jaz dobil konkretno takšno ponudbo, preračunaj si na kvadratni meter in za tvojo dimenzijo:

Hard-Top pergola se vgradi na sprednji – južni strani terase - v predhodno izveden betonski "venec".

Izdelava in montaža vodotesne Hard-Top pergole®, tlorisne dimenzije cca. 3.060 x 7.300 mm, vpete v objekt in betonski venec (brez stebrov), bi znašala približno 14.550,00 EUR + 9,5% DDV. Predvidena so tri polja lamel.

Po tem, ko te vrže na rit, in se pobereš, pa še enkrat poglej cifro :)

to je skor x2 kot ponujajo ostali, cca 400e/m2 sem videl oglasevane cene. Tolko boljse ? Al pac ker so prvi :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Vceraj sem preguglal par ponudnikov pergol pa oglasujejo te cene kot sem napisal. Identicno logicno da ni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Vceraj sem preguglal par ponudnikov pergol pa oglasujejo te cene kot sem napisal. Identicno logicno da ni.
Takšnih, ki se zapirajo, da so vodotesni v zaprtem položaju, nima noben drug pri nas. Ostali imajo le senčenje (praktično običajni sistem žaluzij), pod ali nad njo potem rabiš še steklo, da si na suhem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tastari majo pergolo od ombre, sestra pa od misterala, obe sta vodotesni v zaprtem položaju :) Je bila pa od misterala občutno cenejša kod ombra. Ne poznam pa podrobnosti posameznih sistemov, vrjetno ni čisto enako.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Dobil sem nekaj ponudb za stresno tendo. Nekako med 2 in 3k€ se gibljejo. Meni se zdi to precej drago. Ali obstaja neka markiza, ki se odpira po vodilih?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.266
1.932
113
V Bauhausu imajo 2 pergoli 3x4m. Prva ima zgoraj prozorne polikarbonatne plošče, ki se jih da do 2/3 odpreti, da prezračiš. Druga ima lamele, ki se ročno dpirajo in zapirajo. Prva je okrog 1300€, druga okrog 1900€. Ta druga (lamelna) je še v izvedbi 3x6m, cen okrog 2100€.
Lahko pa daš te lamelne delat po naročilu, ampak boš hitro na 6000€ in še več...
Malo premalo si napisal.
Jaz sem želel dati hardtop pergolo na teraso.
6,5 x 3,5 metra so mi naračunali 18.000€ + DDV.

Nenormalne cene
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Moram priznat, da ne razumem teh lamelnih. Če nočeš, da ti dežuje na teraso, je potem tema pod njo - in če je top recimo pred dnevno sobo, tudi močno zmanjša količino svetlobe noter.
Na koncu se je izkazalo, da je po teh kriterijih edina sprejemljiva varianta steklo + senčilo spodaj. In v praksi odlična rešitev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Topla greda, ja. Odlično za poletno senco... Če rabiš senco, zavetje pred dežjem ipd, odpreš, če ne oziroma je nočeš, zapreš. To je pač edina varianta, ki dela...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Kakšna topla greda? Saj ni steklena kocka, je samo steklena streha, poleg tega je kvalitetno senčilo spodaj, ne kar neko platno kar tako, kot na večini tend. Poleti je čisto prijetno, tudi ob najmočnejšem soncu, to o topli gredi so pravljice za lahkoverne oz. verjetno izkušnja tistih, ki varčujejo, kjer ni dobro.
Meni izguba svetlobe pač ni sprejemljiva, ker hočem imeti stalno zaščito pred padavinami. Že ko pri sebi raztegnem senčilo, je v dnevni sobi opazno temneje - toliko, da senčilo, če ni res direktno sonce, vedno zložim. Na deževen dan je drugače sredi dneva mrak. Si ne predstavljam, da bi imel neprosojno streho, kot je pri lamelni pergoli. Celo zimo v temi, recimo? Odpiral pa seveda ne bi, ker je drugače terasa mokra.
 

Tody

Zelenc'
28. maj 2020
13
0
1
Kaki temi? Sej obrnes lamele in spustijo svetlobo plus jo odbijajo kot ogledalo. Hardtop pergola je iz inoxa in aluminija. Zato taka cena, ostali malce šparajo na materijalu, zdej ali je to vredno ali ne... Vmesna varianta je pergotenda, kjer imas platno na vodilih in 4 stebri. Certificirani baje za 170 kmh vetra. Ko je ne rabis pa zvijes v box in imas cisto sonce/svetlobo. 20 kvadratov je cca 4.5 k.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Čakaj, če obrnem lamele, da spustijo svetlobo, potem ni zaščite pred dejem, drži? Vsaj pri tistih, ki sem jih videl. Ni bilo nobenega stekla na njih za streho.
Pergotenda? So rekli, da ni OK, da sneži nanjo in da jo dež moči. Plus: mokra terasa, ker platno seveda ne zadrži dežja. Razen če ne govorimo o isti stvari ...
 

Tody

Zelenc'
28. maj 2020
13
0
1
Ja, ti bi teraso uporabljal kot dnevno sobo... Jaz zunaj nimam kaj delat ce ni sonca in toplo. Pozimi platno zlozis in je na varnem v skatli. Vrjetno kako ploho prezivis kake daljse nalive pa spet, nimam kaj delat zunaj. Zato mi je vseeno ce se zmoci terasa.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Itak, če imam teraso, jo uporabljam, kot je Pbutec tudi napisal. Lahko roštiljam med dežjem, ni mi treba za vsako pospravljat blazin na sedežni, zunaj sem pa vedno, ko se mi zalušta. Pes pa sploh uživa. Pa nimam snega pozimi na terasi, itd, itd ...
Kar hočem rečt je, da če hočeš imeti stalno uporabno teraso, ne vidim druge opcije kot seklo + senčilo. Če se ti pa plačuje par jurjev za to, da si zunaj lahko sam malo poleti, kadar se te vreme usmili, potem pa je vseeno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej svetloba ne prihaja samo od vrha, razen če maš vse zaraščeno ali zazidano okrog in okrog. V obeh primerih pergol pri žlahti je zadeva top in ni prav nobene teme, ko je zaprta, res pa ne nažiga sonce direkt v glavo. Pa se večkrat roštilja tudi, ko je dež. Takrat ko je sončno je pa prej treba dat dol še kako stransko senčilo, ko je sonce nižje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Če je streha meter ali dva levo ali desno od vrat/oken, se "neprozorna" streha nad teraso noter krepko pozna pri količini svetlobe, sploh, ko je kak že tako oblačen, deževen dan.