Lamelna pergola

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Dejansko si res s toplo gredo ob avgustovskem soncu kaj dosti ne moreš pomagati. Ampak ta top pergola pa je vseeno malce predraga. Obstaja še kakšna alternativa?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Obstaja podobna v bauhausu, ampak je fiksna dimenzija in mislim da ni primerna za zimo, ker jo sneg lahko potamani.


Prednost slovenske pergole je tudi v ogormnih lamelah, ki lepo prepuščajo sonce. Ta bauhaus je pa skoraj kot vodoravna žaluzija in bi moral vsake 5min spreminjat naklon, da ne bi potem bilo preveč sence - seveda odvisno kak je komu do sence/sonca.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
glede lexana je tudi za premislit.

lexan rata res grd sčasoma. V tisth režah se začne delat mah, ipd... pa poleti poka, ko ga sonce segreva... Lexan bi jest razmišljal v primeru da se ga ne vidi. Se pravi, da je spodaj kakšno blago napeto ipd...

verjemem pa da je lahko pregola tudi 15k... odvisno od materialov...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
glede lexana je tudi za premislit.

lexan rata res grd sčasoma. V tisth režah se začne delat mah, ipd... pa poleti poka, ko ga sonce segreva... Lexan bi jest razmišljal v primeru da se ga ne vidi. Se pravi, da je spodaj kakšno blago napeto ipd...

verjemem pa da je lahko pregola tudi 15k... odvisno od materialov...

Kot sem napisal, teraso imamo pokrito z lexanom...
Nobenega mahu, nobenega pokanja, je pa večslojni...
Pa že +10 let...
Nikoli ščiščeno zgoraj - dež spere...
Ne vem, verjetno so pač različne kvalitete lexana, kot pri, recimo avtomobilih? Ne vem...
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Kaj pa tako imenovane "PERGOTENDE"?

Recimo nekaj takšnega:

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kot sem napisal, teraso imamo pokrito z lexanom...
Nobenega mahu, nobenega pokanja, je pa večslojni...
Pa že +10 let...
Nikoli ščiščeno zgoraj - dež spere...
Ne vem, verjetno so pač različne kvalitete lexana, kot pri, recimo avtomobilih? Ne vem...
Lahko narediš kakšno sliko, kako zgleda po 10 letih?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Kaj pa tako imenovane "PERGOTENDE"?

Recimo nekaj takšnega:


Tole imamo mi v planu... Enkrat... Pa kaki rolo pri strani. Meni se super zdi.

Onih ta drugih pa ne razumem. Spet se samo vrtimo okoli tega, kako je fino kadar sonca nočeš. Kaj pa ko ga hočeš? Do 80%ga spusti na teraso. Sodobne bajte, ker imaš tole nekje na jugu najbrž, zahtevajo sonce pozimi direktno na sipo. To se pol lahko v sketchup igraš do onemoglosti z velikostjo lamel in njih rotacijo, kako bi šli skozi, potem ko je zmontirano pa je ali pa ni tako kot si si zamislil, pa se zmeri je svinjski drago napram rešitvi ko enostavno zadevo pospravis ko je ne rabiš. Pa tam nič ne moreš potem faliti kako sonce pada...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

glede lexana je tudi za premislit.

lexan rata res grd sčasoma. V tisth režah se začne delat mah, ipd... pa poleti poka, ko ga sonce segreva... Lexan bi jest razmišljal v primeru da se ga ne vidi. Se pravi, da je spodaj kakšno blago napeto ipd...

verjemem pa da je lahko pregola tudi 15k... odvisno od materialov...

Pa res. Kaj pa neko blago spodaj, ki bi bilo napeto med bočnimi stebri, v sredini pa neka slemenska palica. Kakšno blago in kje bi se ga dobilo?

Imam namreč enak problem, ki ga ne znam dobro rešiti. Nikakor se mi ne dopade rešitev s plexijem ali lexanom.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Kaj pa tako imenovane "PERGOTENDE"?

Recimo nekaj takšnega:


Ima sosed... meni zelo vsecno... samo cena je bila za cca 3,5m x 3,5 okoli 4k.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Pomeni ni bistveno ceneje od hardtop pergole in je tisto boljša izbira?

Pbutec v tujini je tudi nekaj takih produktov, jaz sem še našel ITA, ampak nisem prišel do ponudbe. Verjetno je par jurijov ceneje, kaj bistveno pa tudi ne more biti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Rekel bi, da je vseeno bolj trajna, videt je bolj robustna. Je pa res, da je samo 80% prepustnost, pri oni pa 100%.

Kakšno ima nosilnost snega, če sploh? Mislim da ne, ali?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
kako ima nosilnost snega? zadeva je pospravljena takrat. pa sonček lovim znotraj bajte pri oknu. posledično mislim, da se bolje zoperstavlja zimam.

edina stvar, kjer ima hardtop prednost je po moje pri vetru. tenda taka ali drugačna je jadro. ampak vseeno, če veter ne piha ravno tako da je "in sync" s soncem, spet nisi nič naredil. zadeva tako ena kot druga torej morata kljubovati vetru do neke mere ali pa sence ni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Saj, imaš pa recimo sneg na terasi. Če pa bi imela hardtop pergolo, pa bi sneg ostal na njej. Minimaln razlika, ampak je.
Lahko bi se recimo stiskala z možekom pod pergolo in gledala kako lepo naokoli sneži, pri oni prvi varianti pa ne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
no, moj možek ve, da raznorazne ideje, ko me hoče v mrazu ven vleči, je enako kot da me na visilce pelje. velja za veliko večino žensk. zato pa imaš ne vem kake šipe pa spredaj kavč, mizo in še kaj... da se znotraj martinčkaš ob oknu, kot da si zunaj. ampak za to je pa obvezno, da ti sonce skozi šipe nabija sredi zime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Hm, kaj zdaj razmišljam..kaj je sploh razlika med to pergotendo in navadno tendo?