Lamelna pergola

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Boš povedal kako bo; ker padla ti bo streha snega ko plaz dol :) Jaz sem to lani prvič doživel in letel ven pogledat ali je vse preživelo :D

In nisem nič mogel odriniti, ampak je blo za kidat na lojtri. Tako da mi je pol čisto vseeno ali je terasa mokra ali ne; itaak roštiljam v bundi in čevljih :)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
V tej temi sem zamešal forumaša andyy in oby, prizadetima se opravičujem.
Obyja ne poznam, forumaš andyy je pa v mojih očeh štručko in ima verjetno najbolj dodelano bioklimatsko pergolo v Sloveniji (hkrati je pa še prijeten sogovornik).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Saj lahko pergolo kdajkoli odprem in imam sonce, vendar kot sem že večkrat napisal to ni potrebno. Na hiši je še veliko drugih oken, ki jih pergola ne zapre in jih moram prav tako senčiti pozimi.

Se pravi, ne ogrevate nic? Grejete se samo na sonce in se to je preveč?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Se pravi, ne ogrevate nic? Grejete se samo na sonce in se to je preveč?
Ko je sončno, potem se ne dogreva nič. Včasih tudi po cel teden ne dela talno če je sončno vreme. Termostat je na 24 nastavljen in če pozimi ne senčiš imaš hitro 28 not. Potem pač bypass naredi svoje :)

Toplotna je itak minimalna (3kW), tako da se načeloma več ogreva od "odvečne" toplote (kuhanje, elektronske naprave, tudi dihanje nanese cca. 100W po glavi) kot pa od talnega.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
zanimajo me izkusnje z hard top pergolami, ki jih imate?
ste se vedno zadovoljni? Kaj bi spremenili?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Kaj pa je to za ena zadeva? Nekaj časa že iščem, zbiram ponudbe za enostaven lesen nadstrešek, kot so tule. Pa se mi zdijo cene precej nizke, je to rang kvalitete OBI in pododno?
Tukaj preveri, pred leti je bil precej ugoden (SV konec):