Lakiranje klasičnega parketa

Tomaz

Pripravnik
2. sep 2007
197
0
16
Marburg Umgebung
Mene pa matra ena zadeve glede števila lakiraj. Kupil sem stanovanje in mi prodajalec/izvajalec trdi da je bil parket lakiran 3x. Zadeva se ne sveti, ok to je možno če je bil uporabljen kakšen MAT lak. Me pa zanima kolikokrat je na načeloma lakiran parket ( tako po izkušnjh ki jih imate). Vem da se bo kdo naše pa rekal, da večkrat kot je bolj je zaščiten in podobno. Mene ne zanima tisto normalno število lakiranj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
če je dana noter klasika potem je bila 3 x lakirana - ker z enim nanosmo ne boš nič prihranil pa tudi parketar ne bo naredil na pol - ker na koncu bojo njega postrani gledali.

imaš lake..mat, pol mat ter sijaj.

95 % vseh parketov se dela s pol mat (oz. pol sijaj..kakor hočeš)....pri tebi se je lahko bivši lastnik odločil da mat.

Če ti pod nobenim pogojem ni všeč....in še nisi vseljen - enostavno daj prebrusit parket ter na novo lakirat (z pol mat oz. sijaj).

Lahko patudi pokličeš kakega parketarja poveš situacijo (a je parket drugače tipi topi) ter se pozanimaš če bibilomožno čez obstoječi lak še enkrat lakirati (torej 4 nanos) s predhodnim minimalnim brušenjem (pripravo površine)...če je sploh izvedljivo.
 

Tomaz

Pripravnik
2. sep 2007
197
0
16
Marburg Umgebung
Hja zadeva je taka da se mi zdi teh 3x premalo. Mogoče zato ker sem vajen sijaja in ne mat. Nimam nič proti mat, se mi zdi še boljše ker se ne vidi takoj vse gor, ampak je tu dilema. Razmišljam o tem da zadevo dal še 1-2x prelakirat glede na dejstvo da je novogradnja in ni nič uničeno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
ob dejstvu da je novogradnja (torej še vse OK) bi verjetno to šlo...torej brušenje laka (kot pred vsakim lakiranjem) ter potem čez še pol mat ali sijaj.

Če se ti 100 na uro ne mudi....meni bojo ta teden montirali vrata, potem sem pa zmenjen s parketarjem da mi dokonča parket (položen je že, zbrušen, ni pa še lakiran)....pa prideš pogledat (oz. pošljem kako fotko) kako zgleda polmat....da ne boš izbral sijaja potem pa preklinjal ker bo videti gor čisto vsak prahec.

iz katerega konca sploh si?

če ne pa vprašaj tega ki ti eprodal kdo mu ga je delal pa vprašaj diretkno teg apraketarja - bo tudi najbolj evdel kater lak je uporabil ter kako je mešanjem z drugim lakom.
 

Tomaz

Pripravnik
2. sep 2007
197
0
16
Marburg Umgebung
Ja, saj imam namen vprašat parketarja, ki je to delal ampak se je dobro prej malo pozanima kako je to standardno, da te ravne ne prinese okoli en tak iz stroke
smile-1.gif

Sem iz MB, tak da bo malo težko priti pogledat. Če boš pa naredil kakšno sliko pa je to zaželjeno da bom videl ali je pri meni ok ali ne.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Standardno se res lakira 3x. Kolega ima firmo, kjer se ukvarjajo s parketom, pa tudi jaz sem mu že dostikrat pomagal pri polaganju in brušenju parketa. Načeloma se da zadevo zelo hitro rešit... Najbolje bo, da mi pošlješ ZS, če si zainteresiran, pa bom poslal kolega, da vrže uč na parket, potem pa se lahko še zmenita, kaj storiti.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
kolk je zdej €/m2 za na novo zbrusit parket? imam spraskanega (proklet pes), pa bi ga moral pobrusit pa polakirat....
je pa kr nekaj kvadratov... lahko ceno tud na ZS
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Dobiš ponudbo na ZS. Naslednjič še pripiši starost parketa, gre za klasiko, ali je potrebno kaj popravljati npr. æe ti škripa... Sporoči mi še iz kod si, da se dogovorimo za ogled parketa, ker tako na pamete, brez da človek vidi situacijo je težko točno rečt.

P.S. Ponudbo dobiš čez 5min, samo da kolega preveri cene.