laguna 2,2 dci mnenja

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.365
382
83
O 2.2 dci je tule napisano precej, tudi sam sem pisal o slabi izkušnji v Espaceu, na svojem blogu je težavo z Vel Satisem opisal Marko Crnkovič... v glavnem motor je (lahko) katastrofa in 1.9 je boljša izbira. Pri Laguni to velja za jesen 2003 in novejše, prej so bile težave ne samo z mašino (turbina oz. intercooler) ampak z avtom nasploh - res pa je, da so napake odpravljali na vpoklicih / servisih, če je bil avto servisiran v R mreži.

Od nekje imam v glavi, da v Laguni z 2.2 dci za razliko od ostalih modelov ni bilo toliko težav. Ampak to naj potrdi kak znalec.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.099
113
Kolko jaz vem so Espaci z temi motorji ribali vsi za povrstjo in to z ne prevelikimi kilometri.
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Če kupuješ laguno, kupi 1,9 dci od letnika 2003 navzgor. Laguno z 2,2 motorjem ti odsvetujem, ker so se motorji kvarili že pri malo prevoženih kilometrih. Tale letnik (2002) pa ima že ziher dosti prevoženih, tak, da...
sprasujem se.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
če že laguna tega letnika potem samo bencinar.drugače pa poglej za kakim drugim avtom če želiš imeti dizla
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
če za 1k€ dobiš drug motor in če se ti da imet feeling da lahko vsak čas odpove motor in se vozit s tem feelingom naokol potem gofor it.morš pa vedet da ima avto že blizu 200k km če so kilometri sploh realni in bo že tako nekaj stroškov rednih seveda.če hočeš dizla potem vrzi uč na VW ali kak avto z JTDjem
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Ja samo TDI z 400.000km bo ob normalnem vzrdževanju šel verjetno dlje kot pa 2.2 dci z 200.000km in še nemenjanim motorjem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Če gledam na zadevo iz osebnega vidika tako Laguno 2.2 dci kot npr. ValSatisa 3.0 dci o katerem govorimo v Saab 3.0 tid temi je na stvari tako, da se tak avtomobil splača kupit nekomu ki rad tvega. Dobiš vrhunski avtomobil za poceni denar in tudi ko oz. če ti "rikne" ga popraviš in ko skupaj potegneš si verjetno še vedno na plusu. Ampak kaj ko meni več pomeni zanesljiv avtomobil kot pa avtomobil s katerim bom poceni prišel skos in bom negotov... Seveda to jaz govorim ki nimam ravno najbolj zanesljivega avtomobila ampak vseeno...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
Citat:
Uporabnik nepomembnez pravi:
Za ta denar bo dobil WV-ja z prevoženimi 400K, bo še slabš jajc kupil
grims-1.gif

mu še vedno ostane to da kupi leto starejšega ali celo dva kakega TDIja ali pa JTDja.če pa hoče isti letnik pa naj primakne še kak tisočak ali dva in to je to.sicer pa lahko ima tudi ta laguna že blizu 400k km samo ne z prvim motorjem
evil.gif
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Povej enega poceni zanesljivega
sprasujem se.gif
udobnega z mnogo opreme pa ne prestarega.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik nepomembnez pravi:
Za ta denar bo dobil WV-ja z prevoženimi 400K, bo še slabš jajc kupil
grims-1.gif

mu še vedno ostane to da kupi leto starejšega ali celo dva kakega TDIja ali pa JTDja.če pa hoče isti letnik pa naj primakne še kak tisočak ali dva in to je to.sicer pa lahko ima tudi ta laguna že blizu 400k km samo ne z prvim motorjem
evil.gif

Že že ampak potem veš da bo počasi treba že drug motor menjat
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Citat:
Uporabnik nepomembnez pravi:
Povej enega poceni zanesljivega
sprasujem se.gif
udobnega z mnogo opreme pa ne prestarega.

Sicer nisem pristaš Oplov ampak se mi zdi da je kaka Opel Vectra dizelica z sposojenim JTD motorjem kar dober nakup. Mislim da so konkretno zgubili cene... Drugače pa osebno tako ali tako dizla več ne bi imel ker noben ni zanesljiv, je tukaj preveč različnih faktorjev. Seveda tako pod ceno kot 2.2 dci 3.0 dci ter 2.5 TDI ne boš dobil nobenega avtomobila ampak kot smo že ugotovili so cene takšne z razlogom. Seveda v rangu do 5 jurjev ne vem kaj bi lahko dobil primerljivega Laguni... Da dodam, smo imeli tudi mi doma Laguno 2.2 dci, hvala bogu nam ni zaribal, imeli pa je nismo nič več kot dobra 2 meseca. Ni bilo lučke da se ne bi prižgala, tako da je bilo resetiranje napak vsakotedenska praksa pri sosednjem servisu. Smo bili tudi eni izmed srečnežev, kateri smo tankali gorivo ki ni bilo "kao primerno". Sicer so s tem imeli samo dci-ji problem (torej Renault in Nissan)...