Kvarner, Srednja Dalmacija, Pelejšac, ???

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Oj.

Tisti ki se malo več vozite. Za dopust imamo v planu nekako tako pot:
Postojna-> Ilirska Bistrica -> Jelšane -> AC do mosta na Krk -> magistrala do Senja -> vzpon od Senja proti AC, nadaljevanje poti proti Šibeniku oz. do kampa pri NP Krka.

Vprašanje: plezat od Senja na AC ali nadaljevat po Jadranski do Zadra in nato na AC do Šibenika?

Skoraj mi bolj diši magistrala (radi bi se nekje spotoma ustavili in se šli kopat - treba je računat da imamo prikolo in je potreben malo večji plac), ne vem pa kako je s cesto (je dovolj dobra za prikolo?).

Naprej: 2. dan namen si imamo ogledat NP Krka in Šibenik, potem 3. dan zjutraj nadaljujemo pot proti Pelješcu (Lovište), kjer mislimo kampirat tam nekje od 7 do 10 dni. Bi si pa na poti dol (ali nazaj) še kaj ogledali, pa smo bolj bumbarji okoli poznavanja znamenitosti. Pa raje si ogledam kaj, kar ne sodi v kategorijo sardelnega turizma.....
Predlogi?
Če ne bo drugega, se nazaj grede za kak dan ustavimo še na Kolpi v enem od tamkajšnjih kampov.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:

Vprašanje: plezat od Senja na AC ali nadaljevat po Jadranski do Zadra in nato na AC do Šibenika?

Moj glas gre plezanju do Senja, saj imaš od Senja pa do Žute Lokve (AC) ca. 25km in to je mala malca naprav cijazenju po ovinkih do Zadra, kar ti bo s prikolico vzelo dodatno min. 2 uri (smo naredili 2 leti nazaj isto, ko smo šli iz Krka na Vir s prikolico in čolnom po magistrali, namesto da bi šli v Senju na AC, tako da no way 4 ever za to pot po magistrali). Saj ne rečem, da ni lepa, ampak je pa ovinek na ovinku, hitrost pa je lahko redkokje več kot 50km/h, sploh od odcepa za Pag dalje.
zmaga.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
Moj glas gre plezanju do Senja, saj imaš od Senja pa do Žute Lokve (AC) ca. 25km in to je mala malca naprav cijazenju po ovinkih do Zadra, kar ti bo s prikolico vzelo dodatno min. 2 uri (smo naredili 2 leti nazaj isto, ko smo šli iz Krka na Vir s prikolico in čolnom po magistrali, namesto da bi šli v Senju na AC, tako da no way 4 ever za to pot po magistrali). Saj ne rečem, da ni lepa, ampak je pa ovinek na ovinku, hitrost pa je lahko redkokje več kot 50km/h, sploh od odcepa za Pag dalje.
zmaga.gif
Mah ja, so me sodelavci "prestrašili", češ kok je daleč od Senja do AC, pa kakšen klanec, pa .....
Sem šel gledat na google street view in je čist ok cesta: http://goo.gl/dJWzyC
Se pa spomnim pred tremi leti, da sem bil že sit magistrale, ko smo šli do Paga.
Še to: kak predlog za kopanje med Krkom in Senjem?
 

warpaint

Pripravnik
6. jul 2011
198
1
18
Nord
Od Senja do Žute Lokve se dvigneš za kakih 700 metrov po serpentinah, ni pa kaka grozota od vožnje. In vsekakor bolj priporočljivo kot cijazenje po stari magistralki do Zadra.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Ce gres na dopust in se ti nemudi bo dobra stara magistrala, je pa res da gre dokaj pocasi vse skupaj, ker je folka dol veliko. V Novi vinodolski se mal base, danes je bila par kilometrov kolona v smeri Senja samo zato, ker se na kroznem ne znajo zmenit :p
Iz Stinice do Rijeke sem danes rabil dve uri z eno pavzo. Ko smo se pred leti vozili po magistrali do Splita se ni nihce bunil
wink-1.gif

Ac - Senj pa imam v glavi da se tistih 30km cijazis celo vecnost, sploh ce je prometa dosti.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.777
262
83
Največja slovenska vas
Ksz

Okopi se v Senju,imas lepe mestne plaze,parkirisce od Merkatorja,kjer nekja kupis in imas zastonj parking,pol pa naprej po stari do Zadra... Nic groznega,ce mas klimo v avtu, plus lepi razgledi na otoke! Od Senja do Zute ni nic groznega,pac mal ovinkov,pol Vrsica,po norlmalni cesti do AC.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
511
79
28
Magistrale in ovinkov bos imel cez glavo ze do Senja, do Zadra jih je pa joj, sploh pa ker nameravate do Sibenika bi bil na koncu dneva res zmatran in imel dost voznje. Raje cim prej na AC.
Ceprav tudi ta vzpon iz Senja, ki naj ne bi bil tako dolg, nazadnje ko sem sel se je zelo vlekel.

Ne bi pa predlagal da se gre dol iz ac v Zadar, pa potem naprej magistrala do Sibenika. Ko si enkrat ze na ac, sam sibej naprej. Tako ali tako se boste peljali "celi dan".

Pa srecno!
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz imam zelo rada tole magistralo...
A kot so že mnogi rekli, je mogoče pametno od Senja do Zadra obrati AC. V tem predelu ni nobenih lepih, dostopnih plaž...samo voziš in voziš se po tistih ovinkih, nimaš pa nič od morja, če tako rečem
smile-1.gif


Za motor je super pot stara cesta...za kak avtodom pa bi jaz definitivno izbrala AC v tem odseku.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Na dopust se vozim po navadnih cestah, ker se vedno lahko ustavim, marsikaj vidim...in nisem vezan na čas... Ovinki nas ne motijo, ker se peljemo počasi... Tri leta se že vračamo iz Zadra po magistrali, pa zadaj na priklopu 4 kolesa nesem...ko gremo pa dol, pa vedno čez Plitvice... Dokler so otroci za to in ženi odgovarja, se tud sam ne branim tega... Če grem pa službeno na pot, potem pa vedno AC, ker sem vezan na čas...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Kar tako ustavil in kopal se bos z avtom in pk tezko, saj se nimas skoraj nikjer za ustaviti. Se na regularnih placih za avte ne, saj bos predolg. Govorim ti iz osebnih izkusenj, sicer se pa poznava iz dragocajne.
Mi smo sli s pk po jadranki s krka za prvi maj predlani, in sem rekel nikdar vec. Na koncu si zmatran ko pes. Do Zadra pa smo porabili skoraj 4 ure voznje s prkolico seveda. V sezoni bo verjetno se malo slabse, saj kjer bi lahko malo pognal, ne no slo ker se bo en cijazil.
Ali si kaj razmisljal o stari cesti cez Plitvice? Ali je vozja do Reke nuja ali zelja?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:

Kar tako ustavil in kopal se bos z avtom in pk tezko, saj se nimas skoraj nikjer za ustaviti. Se na regularnih placih za avte ne, saj bos predolg. Govorim ti iz osebnih izkusenj, sicer se pa poznava iz dragocajne.

Nekako se nagibam k Sibinju: http://goo.gl/maps/sbxvx če bo plac na parkingu pred vhodom v kamp, sicer pa če se bo dalo zmenit, bi se pa kar not zapeljal za kako uro ali dve in še osebju/gazdi obljubim, da bomo v kafani kaj pojedli. Ni vrag da nas ne bi not spustili hehe.
Druga opcija je pa še Senj - če se prav spomnim je nekdo napisal da je plac pri Mercatorju, mestna plaža v bližini in na kosilo nekam...
Itak se nam ne mudi kaj dosti, moramo prvi dan prit "samo" do NP Krka oz. Šibenika.
Z Dragočajne verjamem ja, samo ne vem kater od takrat prisotnih si ti
redface-1.gif


Citat:
Mi smo sli s pk po jadranki s krka za prvi maj predlani, in sem rekel nikdar vec. Na koncu si zmatran ko pes. Do Zadra pa smo porabili skoraj 4 ure voznje s prkolico seveda.
Do Zadra sigurno ne gremo po jadranki. Mi ni ravno nek presežek od užitka na tej poti ... kot sem že omenjal, mi je že do Paga brezveze....

Citat:
V sezoni bo verjetno se malo slabse, saj kjer bi lahko malo pognal, ne no slo ker se bo en cijazil.
Pomoje ne bo nobene panike - štartamo ravno iz tega razloga v nedeljo
cool-1.gif


Citat:
Ali si kaj razmisljal o stari cesti cez Plitvice? Ali je vozja do Reke nuja ali zelja?
Nisem. Nekako mi je bližje preko Ilirske in naprej kot pa preko dolenjskih koncev. Pa še zaradi kopanja bi šli tam dol.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, naj povem, da se je vse fino izteklo. Tisti klanec od Senja do Žute Lokve je pa mala malica. Sploh ko enkrat voziš čez cel Pelješac in nazaj in še od Vinice preko Črnomlja in Žužemberka do Ivančne gorice.
Torej, kopali smo se čisto na začetku Senja takoj za tablo (ni ravno nevemkaj ampak ok), ogledali NP Krka pa Šibenik in mesto Korčula in se fino meli tudi na Pelješcu (recimo temu na morju). Naredili cca. 1500 km s prikolico in cca. 200 brez (poraba povprečno cca. 9l). V vsakem primeru se splača v južno Dalmacijo, zaradi narave, ljudi, morja, sonca in dobrot (fige, vino, ribe, olje, domača rakija). Ni da ni, pa vse napol zastonj. Aja še to, nazaj grede smo se ustavili še v Pirovcu in lahko rečem samo: fuj in fej in gužva in štanti in kafiæi na vsaka 2 metra. Kot boljšak&avtosejem v Lj. ob nedeljah.