Kva delajo avstrijci...

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Sem ravnokar po radiu slišala novico, me je kar zmrazilo. Groza, kaj vse se dogaja. Ljudje so čisto izprijeni.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zdaj so pa avstrijci najjači oh in sploh. Se trije taki primeri bodo v roku treh mesecev in Avstrija bo najbolj brutalna drzava potem bo vse potihnilo. Take stvari se dogajajo vsak dan in vsepovsod. Trenutno so jodlarji na tapeti.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pa niti ni tako pomembno, iz katere države prihaja, takšne grozote so vedno vredne obsojanja. Trenutno so Avstrijci na udaru.
Le kaj takšnim ljudem roji po glavi?!
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ne, hvala.
crazy1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
baje je hotel družino rešiti pred sramoto, saj je zapadel v velike dolgove. Vsaj nekaj takega so prej govorili na enem radiu
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
jah pa sej take stvari so se skoz in se skoz dogajajo! A v zgodovini pa ni bilo takih zločinov?
pač na tok 1.000.000 ljudi se tud geni mal čudn pomešajo in pač nastanejo taki čudaki.

Sej v osnovi smo še vedno živali... in to ni nič takega če alfa samec pobije družino...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ampak vseeno je silno zanimivo, da se "na 1000 prebivalcev" ravno v AUT (od vseh razvitih držav, ki premorejo kakšno resno statistiko in evidenco umorov ter podobnih grozljivih dejanj) pojavlja tako zelo veliko psihičev, da se o teh dogodkih na veliko razpisujejo celo v glavnih medijih v ZDA.

Konec koncev je pa od tam doma tudi veliki vodja velike Nemčije...
smirk-1.gif


PS: In mi smo tu zraven, kar pomeni, da tudi miselno nismo pretirano daleč.
crazy1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
jah, a mislis da je to res kej povezano s tem, da so nacionalno pac mal premaknjeni? sicer tud haider ni gladek...!

hm bog ve od kje jim tak mišljenje! sej drugač so uspešna država pa vse...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Hja, meni osebno je bilo vedno lažje delat z Nemci ali Italijani, kot pa Austrijci.

Moj osebni občutek je, da so strašno zakompleksani - radi bi bili Nemci, hkrati jih je pa grozljivo strah tega, da se bo v resnici pokazalo, da so "južnaki" - taki, kot tisti, ki jih ne marajo, pa hkrati morajo z njimi živeti, ker jih imajo vsepovsod okoli sebe.

Ampak to vseeno ni izgovor za to, da imajo psihiče. Mene samo zabava, kako nenavadno pogosto se to dogaja tako mali državici, kot je AUT. Taki ogromni "control freak-i" na en ali drug način (zapiranje v kleti, ubijanje, ker nimajo stvari pod nadzorom,...). Ker moramo biti pošteni - v vsaki populaciji genetika pobluzi par posameznikov, ki v ravno prav vlažnem okolju zrastejo v to, o čemer se potem na veliko bere. Ampak tole okoli AUT je pa res že komično...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

"Ker moramo biti pošteni - v vsaki populaciji genetika pobluzi par posameznikov, ki v ravno prav vlažnem okolju zrastejo v to, o čemer se potem na veliko bere. Ampak tole okoli AUT je pa res že komično... "


Odličen komentar!
smile-1.gif


Sam sem se edino spraševal, če ni ravno primer z očetom/dedkom spravil medije v nekakšno stanje iskanja igle v kopici sena. Dejstvo je, da večinoma spremljamo slovenske medije, ki so tole novico pograbili kot sveže žemljice. A ne bi bilo verjetno, da bi podobna tragedija v kakšni drugi evropski državi ostala neopažena ravno zaradi tega?

Je pa res, da 6 trupel ni ravno novica lokalnega značaja...
 

factis

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ker moramo biti pošteni - v vsaki populaciji genetika pobluzi par posameznikov, ki v ravno prav vlažnem okolju zrastejo v to, o čemer se potem na veliko bere. Ampak tole okoli AUT je pa res že komično...

V bistvu so raziskave pokazale, da genetika prav veliko skupnega z morilskimi nagnjenji nima. Mnogo bolj problematično je otroštvo. Dahmer, Gacy, Mason, Chikatilo, Henry Lee Lucas, Gein, DeSalvo in menda celo Trobec so čisti primeri psihofozičnega nasilja v otroštvu. Vsi so (bili) množični morilci in vsem je skupno težko (če to ni premila beseda) otroštvo.

Primer Henryja Leeja Lucasa je najbolj nazoren.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ko bi ti vedel, kako je mene oče nalomil, ko smo ga srali okoli...
tongue-1.gif


In to ne enkrat.
tongue-1.gif


Pa tudi sicer bi lahko svojo familijo razporedila med bolj dinamične, kar se verbalne komunikacije tiče.
tongue-1.gif



Problem je v tem, da nekak ni odgovor niti samo v genetiki, niti samo v rastlinjaku, v katerem rasteš.
Ker obstaja nebroj primerov, ki so šli čez isto, pa niso postali morilci.

Če bi vedeli, kaj natančno povzroča ta problem, potem problema morebiti ne bi bilo več.
Žal je pa tako, da tega zelo verjetno še dolgo ne bomo vedeli.

@jernej - Ameriške medijske hiše so v tisti vasi postavile cel ciganski tabor. To je bila novica tedna v ZDA. In to v resnih medijih. Ni AUT vlada zastonj paničarila, da je treba takoj udariti z medijsko kontraofenzivo.
 

factis

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
Že, ampak te ni nalomil za "brezveze".
In te ni posilil vsake toliko časa. In te mati (če bi bila fant) ne bi oblačila v ženska oblačila. In te pretepla ali te silila v raznorazne odnose z brati, sestrami ali očetom. (Ne vzeti zdaj tega osebno. Karikiram.)

So stvari, ki se ti usedejo v dno duše in katerih ne more izbrisati kar tako. Ker sčasoma začneš razmišljati o tem, da je to edini način. (sem imel seminarsko o tem, zato sem tako pameten...)

Idealne pogoje za serijskega psihopata imajo sinovi ženske, katero je imel Fritzl zaprto toliko in toliko let. Glede na to, da sta bila dva vseskozi spodaj z njo in bila zraven pri vseh zlorabah, imata odličen štartni položaj. Upam, da imajo Avstrijci dobre psihiatre.

Edit: se pa strinjam, da je ogromno primerov ljudi, ki so šli skozi podobne stvari, pa ni z njimi nič narobe. Imam pa vseeno prepričanje, da genetika nima vloge.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik factis pravi:
Edit: se pa strinjam, da je ogromno primerov ljudi, ki so šli skozi podobne stvari, pa ni z njimi nič narobe.

Hja, in tu pade vse.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik factis pravi:
Imam pa vseeno prepričanje, da genetika nima vloge.

No, vidiš, jest pa tega ne vem. In dvomim, da kdo ve. Ker nekak nimamo ravno veliko osebkov, z istim genotipom, da bi lahko statistično ugotavljali, da to dejansko nima vloge.

Po drugi strani imamo ogromno folka, ki so ga doma zlorabljali, pretepali,... (baje vsaka sedma ženska "pada" po stopnicah - verjemi, da za otroka ni ravno nekaj prijetnega, če foter ali kdo tretji pretepa njegovo mater), pa niso zrasli v morilce.

In hkrati imamo folk, ki je zrasel v super okolju, pa ubija.

(Ali pa tako puli živce svoji okolici, da bi ga ta z užitkom ubila.
grin1.gif
)

Torej?
smile-1.gif


(sorry, jaz sem pa plačana zato, da tako sestavljene sklepe skritiziram - to je en tak šnel kurs primer, kako se to dela
smile-1.gif
).

Edit: Konec koncev je pa vseeno - ti se ne strinjaš z mano, jaz pa ne s tabo.
grin1.gif

 

factis

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
Ok.
Jaz sem pa prebral ogromno literature na to temo in nobeden izmed avtorjev nikjer ne omenja genetike, ki bi vplivala na posameznika. Po drugi strani pa vsi govorijo o enem skupnem imenovalcu: terorizirani mladosti že od rojstva naprej.

Pa saj ti dam po eni strani prav. Statističnega vzorca ni dovolj, da bi genetiko izključil iz enačbe. Jaz pač jo. Ker se mi ne zdi verjetno.
Ampak mora pa obstajat neka motnja v človeku (in jaz jo pripisujem psihološkemu izvoru), zaradi katere se tipu ne zdi nič posebnega, če obglavi in poje sosedo.

P.S.: strinjala se pač ne bova. Nič hudega.