Kurilno olje

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Splača se edino če imaš cisterno na nuli in nujno rabiš. Osebno čakam kaj bo čez 14dni, ker imam še par 100l ;)
Pa če imaš prazno, vzem kanistre pa hop na petrol po olje toliko da preguraš 14dni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Še en teden gledaš, kaj se dogaja s surovo nafto in se odločiš.
Cena surove nafte
Drži, da cena ni več regulirana. Ko sem nazadnje kupoval, pa so vseeno zame aktualni ponudniki spreminjali ceno ravno ob torkih. In očitno tudi sedaj. Včeraj sem naredil izračun na petrolu in je bilo za 1200 litrov malo pod 1100 € s prevozom. Danes pa 920 €.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Zakaj čez 14 dni - KO je deregulirano že več let:

Prodajne cene (brez dajatev) neosvinčenega motornega bencina 98 ali več-oktanskega (NMB-98) ter ekstra lahkega kurilnega olja (ELKO) na vseh prodajnih mestih v Sloveniji se od 12. aprila 2016 določajo prosto na trgu s strani trgovcev z naftnimi derivati.

Od tukaj: https://www.energetika-portal.si/podrocja/energetika/cene-naftnih-derivatov/
Ker naš de reguliran sistem ne deluje enostavno.
Ko regulirane cene padejo dupol spremeni cene tudi kurilnemu olju in 100 oktanskem bencinu.

Ostali igralci so itaq nepomembni.

Ker če bi sistem deloval bi lahko že cene pred 1 tednom bile minimalno 10 centov cenejše kot so bile in noben jim tega ne prepoveduje.

In včasih je bila razlika med 95 in 100 oktanskim bencinom med 3 in 5 centi na liter, danes pa je med 15 in 25 centi za liter.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
108
20
18
Spoštovani,

v teh dneh beležimo močno povečano število naročil kurilnega olja. V Petrolovem kontaktnem centru smo okrepili ekipo z namenom, da se lahko hitro odzovemo na naročila naših strank. Kurilno olje lahko sicer enostavno naročite tudi preko spletnega portala ali mobilne aplikacije Moj Petrol.

Dobava kurilnega olja kljub razmeram poteka nemoteno, le na nekaterih območjih se je zaradi povečanega obsega naročil malce podaljšal rok za dostavo olja. Hvala za razumevanje.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lina Jerman
Vodja prodajno kontaktnega centra
Petrol d.d., Ljubljana
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Spoštovani,

v teh dneh beležimo močno povečano število naročil kurilnega olja. V Petrolovem kontaktnem centru smo okrepili ekipo z namenom, da se lahko hitro odzovemo na naročila naših strank. Kurilno olje lahko sicer enostavno naročite tudi preko spletnega portala ali mobilne aplikacije Moj Petrol.

Dobava kurilnega olja kljub razmeram poteka nemoteno, le na nekaterih območjih se je zaradi povečanega obsega naročil malce podaljšal rok za dostavo olja. Hvala za razumevanje.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lina Jerman
Vodja prodajno kontaktnega centra
Petrol d.d., Ljubljana
Petrol katera cena velja? Tista ob naročilu ali tista ob dobavi?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Jaz bom gemblal in počakal na naslednjo "podražitev". Trenutno cena na svetovnem trgu še vedno pada in je že pri 22,84 dolarjih za sod. Nabavit moram za dve hiši. Upam, da se mi kockanje obrestuje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mogoče pri Petrolu, tam kjer jaz naročam, vedno tista ob naročilu, razen če je naročilo v ponedeljek pred torkom ko se cene goriv spreminjajo, čeprav KO nima veze s tem.
Zgoraj v linku lepo piše da cena velja ob naročilu. Se pravi lahko špekuliras do ponedeljka popoldan, potem pa pošlješ mejl, klices, je pa res da prevoz zaračunajo kljub večji kolicini
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz se bolj bojim kreativnosti števca dobavljene količine. Zadnjič sem bil prvič prisoten pri tocenju. Sodeč po oznaki na cisterni je bilo dostavljenega skoraj 10% manj kot plačano. Pa ni bil Petrol dobavitelj. Če bom naslednjič prisoten,bom pozoren na količino.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Da bi si to dovilili delat? A nimajo te merilne točilne naprave, vsakih pol leta na certificiranje. Ker 10% je pri 2k litrih 200l to pa ni malo. Ne rečem 10l ker neka toleranca itak je.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Jaz se bolj bojim kreativnosti števca dobavljene količine. Zadnjič sem bil prvič prisoten pri tocenju. Sodeč po oznaki na cisterni je bilo dostavljenega skoraj 10% manj kot plačano. Pa ni bil Petrol dobavitelj. Če bom naslednjič prisoten,bom pozoren na količino.
Ti se raje boj kreativnosti pri oznakah na tvoji cisterni
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz se bolj bojim kreativnosti števca dobavljene količine. Zadnjič sem bil prvič prisoten pri tocenju. Sodeč po oznaki na cisterni je bilo dostavljenega skoraj 10% manj kot plačano. Pa ni bil Petrol dobavitelj. Če bom naslednjič prisoten,bom pozoren na količino.
200 litrov ti je šlo v rezervo, tega pa ti ne kaže. :)