Kuhinjski robot BOSCH MUM 5 ??

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
torej kitchenaidi in kdor jih ima / je raziskoval

kaj so te oznake na koncu, 95, 125, 175, 185? 185 vs 175 sem nekaj prebral na prejšnji strani kaj pa ostali?

kdor ga ima: ste dokupili še kakšen dodatek? za meso, pasto, itd...?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
torej kitchenaidi in kdor jih ima / je raziskoval

kaj so te oznake na koncu, 95, 125, 175, 185? 185 vs 175 sem nekaj prebral na prejšnji strani kaj pa ostali?

kdor ga ima: ste dokupili še kakšen dodatek? za meso, pasto, itd...?
Ta nastavk za meso baje dela ok, so mi povedal, sam se še nisem opogumil za nakup. Za pasto je pa pomojem boljš ročna mašinca. Je pa fajn po to it v Italijo, ker tam to ni eksotika, kot bi eni radi pri nas, mislim ročno mašinco za testenine.
 
Za gnetenje smo mi kupili tega https://www.klarstein.si/Kuhinjski-...rem.html?force_sid=c97h1qdmekj0d9ke6f6gmbo3v2

Pred dvema mesecema je bil v akciji zs 75eur. Ampak tale je brez mesnih in ostalih nastavkov, zgolj za stepanje in gnetenje. Kake zobnike ime notri pa pojma nimam. To bom zvedel ko crkne.

Off... pismo pa spet se dedi pogovarjamo o babjih rečeh... kam :pgre ta svet


alter je v tem primeru kot nekatere NVO, ki se ukvarjajo s teorijo spola. Le da se Alter ukvarja na nekoliko drugačen način z omenjeno teorijo.....
uglavnm če se bo na meni meni čez leta poznala ta teorija bo krivc zanjo nedvomno alter
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Kot sem napisal, imel muma, še staro serijo, ki mi je zaropotal. Nabavil kitcheaid in sem zadovoljen kalbo ker sprašuješ za nastavek za mletje mesa, v bundle je bil un ta plastičen ni bog ve jak, zmelje ampak mi ni všeč, moja mati imajo kovinski nastavek za kitchenaid pa ti povem, da je kot dan in noč
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst mam kovinskega za mletje mesa in je super. Ga je pa prej treba dat v frizer da se shladi. Drugace pa tud Kitchen aid Artisan ni vec to, kar se zanesljivosti tice, ker so nekater zobniki zdaj plasticni. Jst grem iz 175 na heavy duty, sam cakam da bo na zalogi.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Kot sem napisal, imel muma, še staro serijo, ki mi je zaropotal. Nabavil kitcheaid in sem zadovoljen kalbo ker sprašuješ za nastavek za mletje mesa, v bundle je bil un ta plastičen ni bog ve jak, zmelje ampak mi ni všeč, moja mati imajo kovinski nastavek za kitchenaid pa ti povem, da je kot dan in noč
Jaz mam kovinskega neoriginal. Deluje po pricakovanjih. Nabavil na amazonu.
se mi zdi, da sem nasel neke pripombe cez original plasticnega in ga zato nisem vzel.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
jst mam kovinskega za mletje mesa in je super. Ga je pa prej treba dat v frizer da se shladi. Drugace pa tud Kitchen aid Artisan ni vec to, kar se zanesljivosti tice, ker so nekater zobniki zdaj plasticni. Jst grem iz 175 na heavy duty, sam cakam da bo na zalogi.

Plastičen je samo 1 navorni zobnik, da ga odpili, če delaš neumnosti in, da ne zlama pol mašine, pač pa le en sam zobnik. Tako, da to je Ok .
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Jaz mam kovinskega neoriginal. Deluje po pricakovanjih. Nabavil na amazonu.
se mi zdi, da sem nasel neke pripombe cez original plasticnega in ga zato nisem vzel.
Ja pri plastičnem ki ga dobiš v bundlu je problem malo tesnenje na prirobnici pa rad se zvija ko melješ, pa spucat ga je težko. Je pa res, ko sam začneš mleti meso naprimer za burgerje, ti postane jasno, da rabiš malo močnejšega
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
ja nekaj v tem stilu
onidve sicer imata kenwood major premier

ga mata že 3,4 leta prezadovoljni. Zadeva je trpežna cenovno ni nek bavbav (cca dobrih 300 € je takrat stal), vsekakor vredno razmisleka

Jaz sem tudi po nasvetu nekaterih heavy userjev kupil kenwooda pri Majdiču.(kvc7320s titanium chef za 500 eur, plus 90 eur dodatek za testenine). Eden boljših nakupov, laufa vsak dan, vglavnem za testo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Da spet malo probudim temo...

Moja išče nek kuhinjski robot, najbolj za mešanje testa s čimvečjo posodo ter "planetarnim" mešanjem... Gleda Bosch Optimum, ali pa kak kenwood ali kitchenAid.
Verjetno bi bilo vredu okoli 1500W in posoda okoli 5l (lahko je tudi večja)... Recimo tam do okoli 700 eur (te bo v tujini ravno okoli 500 eur)...

Nekaj malega o bosch optimum piše tudi tukaj: https://www.aninakuhinja.si/testiram-kuhinjski-aparat-bosch-optimum/. Kakšna podobna mnenja so super... ;-)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ana je lepo napisala, ker je dobila reklamo...drugače pa, imamo takega optimum, pa žena ni preveč navdušena. lahk bi za testo bil bolj počasen za samo gnetenje, za samo mletje bolj hiter, za manjše zadeve je spet neprimeren...v glavnem kompromis pač. pa tudi tisti pokrov posode, plastični so je takoj zrahlajal..pač čudno dizajnirano..., pa ni dosti v uporabi. Plus tisti "robot" kao je tudi tak, da zelo omejene funkcije, sem pričakoval kaj več. V bistvu neuporabne, razen tehtnice.
Tako da, poglej še kam drugam. Ne vem zdaj na pamet katere znamke (Kitchen Aid, itd..), smo pa bili že tik pred menjavo. pa potem, se nismo imeli časa ubadat...
 
Da spet malo probudim temo...

Moja išče nek kuhinjski robot, najbolj za mešanje testa s čimvečjo posodo ter "planetarnim" mešanjem... Gleda Bosch Optimum, ali pa kak kenwood ali kitchenAid.
Verjetno bi bilo vredu okoli 1500W in posoda okoli 5l (lahko je tudi večja)... Recimo tam do okoli 700 eur (te bo v tujini ravno okoli 500 eur)...

Nekaj malega o bosch optimum piše tudi tukaj: https://www.aninakuhinja.si/testiram-kuhinjski-aparat-bosch-optimum/. Kakšna podobna mnenja so super... ;-)

KENWOOD!!! Trpežno, cenejš kt kitchenaid, a zelo primerljiv z njim (mogoče za odtenek slabši, ampak za povprečnega Janeza, Nejca, Mojco vrh glave) neuničljivo živinče. Majdič dostavlja tud k nam, pa tud neke akcije ma...

bosch je pa bolj za okras postal...časi MUMov so na žalost mimo, vsaj če rabiš bolj hard varianto