Kuhinjski robot BOSCH MUM 5 ??

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
V bistvu je tuki kar neki za študirat. Fajn tale Kitchen aid, sam je drag ko pes. Pol cene je zgolj znamka. Cena je pa taka, da dobiš za podoben denar kak profi mešalnik za testo, ki ti zgnete še kaj več kot samo kilo moke z vodo, tko da fajn je, sam definitivno je za preštudirat.

stvar je robustna kovinska... če si v kuhni in če kupis kitajca bos naslednjega verjetno kupil pravega kitchenaid-a...

lani sem ga kupi je bila akcija za dobrih 500e zraven sta bile dve posodi, obstaja tudi cenejši a večje posdode ni zraven in mislim da je samo v beli barvi.

Sedaj razmisljam ze nekaj casa da bom kupil se nadgradnjo za testenine delat....
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
THEDuke pa nastavek za meso mlet se splača ta nov je kovinski močan kot pes, sam sem kupil plastičnega pa sedaj pgledujem po kovinskem
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
THEDuke Vem vse to in definitivno naslednjega kupim Kichen aid tako kot praviš. Ma za testenine delat, so pa teli na roko bolj praktični, ker imaš kontrolo nad vrtenjem. Na strojček men ni šlo tko lepo, kot gre na ročnega.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Narahlo smo mal zašli....

Ne pozabiti ,dasmo do sedaj uporabljali tole :
https://www.amazon.de/AEG-KM-400-Assistent-Küchenmaschine/dp/B0006QAMM4?tag=alterside-21


In da sedaj nebi zadostoval en MUM 5 ali Gorenje MMc1000w , Tefal....


Po tej logiki so vsi ki nimajo kitchenaida buteljni... Mercedes tudi ni edini avto na svetu....



Tale video je vredno pogledati.
Vse neki super duper mlinčki ,eden boljši in dražji od drugega...

Tale v videu pa zmeša vse skupaj sigurno več kot 1,5kg testa. Cena pa vprašanje če je kaj dosti več kot 50 evrov.
https://klip.si/video/video-slovenka-pokazala-svoj-recept-kako-pripraviti-najboljse-pustne-krofe

Tale od boscha https://www.ideo.si/mesalniki/rocni_mesalnik_s_posodo_MFQ36460S_BOSCH meša tudi 0,5kg moke...Ni mi jasno da potem 800,900...watni kuhinjski roboti pa ravnotako samo po 0,5kg moke ??

lp
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Danes sem gledal v Mercatorju in so imeli ta Kitchenaid v akciji znižan iz nekaj čez 500€ na tam 380€. Nisem pa toliko gledal kateri model je.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Da malo obudim oz si izposodim temo:
Tudi pri nas bi sli v nakup robota in me zanima a je res tok huda razlika med kitchenaid classic in artisan v sami funkcionalnosti, ker artisan je skoraj x2 cena?
Druga opcija je pa Bosch MUM, k jih je tudi malo morje... prosim za nasvet pri nakupu oz na kaj bi bilo fajn bit pozorn?

Hvala!

EDIT: nagibam se bolj k nakupu Bosch MUM58... variante - jo kdo ima oz kako ste zadovoljni?
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Jaz sem takrat potem nabavil https://www.ideo.si/mesalniki/rocni_mesalnik_s_posodo_MFQ36460S_BOSCH .


Klasika. Dela kot šus. Ni pa neki fensi šmensi ,z milijon vsaj povečini brezveznih dodatkov... Tudi kilo moke smo za probo že zmešali. Kakorkoli je neka blagovna znamka ,ki jim tudi ni čistoi vseeno kaj prodajajo.
Za ta denar , kdor ne išče zadnje mode in občasno rabo je ok. Kdor pa to to dnevno uporablja bo pa itak gledal po drugačnih.

Garancija je , če pa po dveh treh letih rikne pa tudi ni panike.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28

Tole si ogledujem. Ima kdo doma oz izkusnje? Ni za profesionalno rabo, 1-2x na tedn za kaksen kruh in kaj podobnega.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Takega imamo pri nas doma. Je uporabna zadeva. Sicer ni nekaj ekstremno v pogonu a, ko je naredi vse ok.
Je res, da ko ga malo bol obremeniš se začne cel zvijati a oddela svoje.
Tako kot je bilo prvo vprašanje ali je res treba nekega ekstra kuhinskega robota. Če ga bi ga imel skozi v pogonu bi si ga verjetno omislil. Takole za vsake toliko časa pa je talel MUM čist ok.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Jaz bi se stegnil do keenwoda. Drug svet. Mesi testo 1000x bolje.

Kenwood kMix KMX 750
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Da malo obudim oz si izposodim temo:
Tudi pri nas bi sli v nakup robota in me zanima a je res tok huda razlika med kitchenaid classic in artisan v sami funkcionalnosti, ker artisan je skoraj x2 cena?
Druga opcija je pa Bosch MUM, k jih je tudi malo morje... prosim za nasvet pri nakupu oz na kaj bi bilo fajn bit pozorn?

Hvala!

EDIT: nagibam se bolj k nakupu Bosch MUM58... variante - jo kdo ima oz kako ste zadovoljni?
Sicer malo pozen odgovor, pa dobro...
Sam imam doma MUM 5-ko
Ko delaš testo, se aparat pri pregibnem delu zvija in škriplje, plastika pač. Zaenkrat še ni nič odpovedalo, ampak zaupam mu pa ne najbolj.
Pri gnetenju testa za pico me preklemano moti, da se testo "navija" na nastavek, posledično bolj ali manj kroži po posodi, namesto, da bi ga nastavek gnetel in "prelagal".
Vsi ostali nastavki, ki so bili zraven, so pa tudi bolj tako-tako. Sekljalnik je še najbolj uporaben, blender je bolj povprečen in ga ne uporabljam (imam posebej kupljenega od Phillipsa). Nastavka za mletje mesa pa tudi nimam, ker sem gledal na netu neke posnetke in me je minilo, da bi doplačal za mlin za meso.

Skratka, kot lastnik MUM-a ti priporočam, da se raje še malo stegneš za kakšen Kitchen Aid ali kaj podobnega, ki ni iz plastike in plastičnih zobnikov.
Boljše npr. Diners in 6 obrokov po 100 € za nekaj konkretnega kot pa da kupiš MUM-a za 200 €.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tole mamo doma, top zadeva, edina hiba je bila metlica za stepanje smetane, vendar smo kupili novo ki ima izboljšano vpetje in težave ni več.
Nobenega zvijanja tudi ob izdelavi testa za pico itd...


 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Tole je nekaj drugega kot MUM5 o katerem je spraševal... Cena je pa tudi x3 v primerjavi s 5-ko.
Ampak če imam za to ceno na izbiro KitchenAid ali tega Boschevega, izberem KitchenAid brez pomisleka.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
No da malo osvezim izbor... ker zadeva ni zame in se ne odlocam jaz, se je mati odlocila za KitchenAid Artisan; pri electronic4you je trenutno 479€ (silver) oz 469€ (black). Moti me ker v opisu ne najdem podatka da ima 2 posodi in bom moral poslati en mail gor da bom 100%.
Trenutno je to najcenejsa varianta, ce ima kdo se kaksno cenejso, se priporocam :)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da se še jaz pofočkam. Ena varjanta je tale:

Druga je kitchenaid artisan iz ebaya za nekje 330-370€. Kaj mi je všeč pri kitchenaidu je to, da je to masiven stroj, ki bo verjetno delal zelo dolgo. Bosch pa je v enem še multipraktik, blender in ožemalnik citrusov. Bojim se pa, kako bo recimo dve kili testa naredil brez da se polomi...
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Da se še jaz pofočkam. Ena varjanta je tale:

Druga je kitchenaid artisan iz ebaya za nekje 330-370€. Kaj mi je všeč pri kitchenaidu je to, da je to masiven stroj, ki bo verjetno delal zelo dolgo. Bosch pa je v enem še multipraktik, blender in ožemalnik citrusov. Bojim se pa, kako bo recimo dve kili testa naredil brez da se polomi...

no sej to je tudi razlog da bo kupila kitchenaid, je rekla da rajse da enkrat malo vec pa potem (upa) da ima dalj casa mir.

imas mogoce kaksen uporaben link iz ebaya/amazon/...sori, nisem ravno domac z narocanjem iz teh strani in hvala lepa! :)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
No da malo osvezim izbor... ker zadeva ni zame in se ne odlocam jaz, se je mati odlocila za KitchenAid Artisan; pri electronic4you je trenutno 479€ (silver) oz 469€ (black). Moti me ker v opisu ne najdem podatka da ima 2 posodi in bom moral poslati en mail gor da bom 100%.
Trenutno je to najcenejsa varianta, ce ima kdo se kaksno cenejso, se priporocam :)

Če je oznaka 175 ima vedno dve posodi poleg vseh priključkov, v Celovcu jih ima na zalogi še Saturn in še ena firma v centru pozabil ime, Media markt ima samo po naročilu.......
 
  • Všeč mi je
Reactions: krofica

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
no sej to je tudi razlog da bo kupila kitchenaid, je rekla da rajse da enkrat malo vec pa potem (upa) da ima dalj casa mir.

imas mogoce kaksen uporaben link iz ebaya/amazon/...sori, nisem ravno domac z narocanjem iz teh strani in hvala lepa! :)


Tole je trenutno najcenejši. Je pa barve grde
 
  • Všeč mi je
Reactions: krofica