Kuba

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
No takole, obljubil sem par fotk s Kube. Da ne bo kdo rekel, da lažem sem se pošteno potrudil (Ata, tole je vredno več kot 100 altov). Na kubi sva bila lani, letela sva z Muenchen-a z LTU-jem, prebivala sva v hotelu Vila Tortuga, Varadero. Aranžma naju je prišel 1100 € po kosu, letos pa je bilo ceneje.
Kuba je fenomenalna in če se Castro ne bo prehitro stegnil se bom tja še vrnil. Rum je đabe, zmanjka ga nikoli, življenje tam je zanimivo. Več pa naj povejo slike, če pa koga še kaj zanima pa kar z besedo na dan...


Takole zgleda morček v Varederu. Kristalno čista voda, droben pesek, ki ne kali vode... Kljub temu, da ni koralnega grebena je življenja v vodi na pretek.


Hotelski bazen, ki ga sam nisem uporabljal, saj je plaža takoj zraven. Sicer pa se je tudi na bazenu skozi dogajala nekakšna animacija.


Hotelski kompleks je poln kokosovih palm. Tu je treba malo pazit, saj kokosi padajo noč in dan.


Jaz:)


Spet jaz:)


Tole pa je najina sobica. Takole se sobarice poigrajo, ko jim pustiš kakšen euro napitnine.


Jaz in mojito:) Kakšnega pa sem že spil se mi zdi...


Obala v Varaderu, ko pade mrak. Za umret lepo. Kolumb je rekel, da je Kuba raj na zemlji in ni se zmotil. Res ne.


Krokodil:) No, pravzaprav kuščar, ki jih je povsod polno.


Hotel Internacional v Havani. Zapuščina Al Capone-a.


Coco Taxiji so idealen prevoz po Havani. V tisti vročini prav prijetno pihlja, ko se voziš z njimi. Je pa treba že v štartu zglihat ceno, saj nimajo taksimetra. Jaz sem prvič v eno smer plačal 5 cucov, nazaj grede pa 0,8 cuca
aplauz.gif



V havani sva spala v privatni sobici v eni casi. Tole je pa šefica.


Tipična havanska bajta - podrtija, vsaj na zunaj. Notri ponavadi ni take krize.


V stari Havani je en lep parkec, kjer se skozi nekaj dogaja. Tole je bilo ulična predstava plesalcev iz Holguina in tele dve tete sta se nastavljala fotkičem.


In nasmešek samo zame.


En kafič v stari Havani


Tipična kubanska stara mama:) Pa ornk cigara...


Spet park, isti kot malo višje. Tu pa so me tete u narodnih nošah napadle in pokušvale vsepovsod. Pol pa so hotle 20€
hysterical-1.gif



Malecon - havanska obala. Zraven pa je ameriška ambasada.


Ameriška ambasada - opremljena z napisi: Venceremos, Patria o muerte, ....


Stolpnica, z restavracijo na vrhu. Ponoči je fenomenalen razgled od tam čez celo Havano. Da pa prideš gor se je potrebno malo znajti. Če poznaš pa Markota iz Havane pa ni problema, pa še drink te častijo:)


Takole zgledajo cigare v pravem cigar shopu. Na ulici so sicer podobne, ampak so 110% fejk. Cene so kar zasoljene.


Lahko pa cigaro kupiš, se udobno namestiš v fotelj in uživaš ob njej. Kako uro, dve....


Še ena simpatična cubanita:) Tale je pozirala za ene profesionalce.


Stara kripa z golfovim motorjem na ulicah Trinidada. Takih je kolikor hočeš, najdejo pa se tudi renovirani in odlično vzdrževani.


Najino domovanje v casi v Trinidadu. Tale teta oz. njena sestra nama je naredila takega jastoga, da se mi še danes sanja o njem.


Glavni trg v Trinidadu.


Možakar na vogalu prodaja spominke.


Del sestreljenega U2 v muzeju v Trinidadu. Castro se s tem rad pohvali:)


Ata štima svojo Lado kar v dnevni sobi:)


Na vsakem vogalu pobirajo podpise za 5 nedolžnih kubancev, ki so zaprti v USA.


Tole je napisal nekdo pred mano, nisem bil jaz. Mi je pa polepšalo dan
evil.gif



Izletek v Guamo - indijansko vas in farmo krokodilov.


baby kokodril:) Je treba mal vadit...


Na farmi kokodrilov lahko kokodrila tudi poskusiš:) Greh bi bil, če ga ne bi:) To meso bi komot prodali kot pujsa. Okus je isti.


Cubanita se tudi malo sonči... Takih je tam kokr češ:)


S katamaranom smo se odpravili na en izletek, katerega končna postaja je Cayo Blanco.... Za popizdit lepo, tam bi komot preživel ostanek mojega življenja.


S katamaranom smo si ogledali tudi delfinčke in seveda plavali z njimi. Tu je treba povedat, da te luštne in prijazne živalce niso zaprte. Ograja je visoka slabega pol metra in delfin lahko vedno skoči čez in odplava kamor mu paše. Ampak to se zgodi zelo poredko, le v času parjenja, pa še takrat se takoj vrnejo, ker jim igranje z ljudmi ugaja.


Delfini so maksimalno natrenirani, takole se posvetijo vsakemu obiskovalcu. Meni je dal lupčka, mojo pa je porinil pod vodo
cheer.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
a veš da tole me je pa kr mal presenetlo... nazadnje sm gledala fotke iz kube k sta bla moj stric pa ata dol pa mi je vse skupj zgledalo 758× bolj gnilo (vse razpadajoče, ljudje po ulicah itd.. nobenih slik sončnih zahodov, baby krokodilčkov itd). mogoče me pa pot kdaj odnese v tist kraje.si se pa zlo potrudu, kle pa ni kj;)
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kot je obljubljeno. 100 ALTov na tvoj račun. Res so lepe slike.
aplauz.gif

124499-cbb.jpg
 

Priponke

  • 124499-cbb.jpg
    124499-cbb.jpg
    7,4 KB · Ogledi: 353
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Delfini so maksimalno natrenirani, takole se posvetijo vsakemu obiskovalcu. Meni je dal lupčka, mojo pa je porinil pod vodo . Tud žvau ve kdo je zloben

ne-ne-1.gif
zloba si ti, da tko govoriš!

Lepa reportaža, bi bilo treba it kdaj pogledat še v živo.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
To sem tudi jaz slišal od večih kolegov, ki so bili dol..., eden od njih je recimo, domačinki kupil kopalke, pa je bila z njim vsepovsod, dokler ni šel nazaj
smile-1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
4DyX315hcHaaPv90DEGCM.jpg


Evo mene, med študiranjem Lonely planeta na balkončku v Trinidadu.



lbK2I8leICi_Rub4sv61Q.jpg


Tole pa je pogled z mojega balkona. Bajta na zunaj totalno prefukana, notri pa je ponavadi porihtano.



Mng3SfbMy_dPa6dyGNrJK.jpg


Takole je zgledala najina casa particolar od znotraj. Prav simpatično urejeno. Zunaj pa je videti totalna podrtija.



2w210SE31Ov8BVsaqLazs.jpg


Tole je pa zunanjost najine case particolar v Havani.





iBxUJSdpvKVlG90tYAEcS.jpg


Takole pa na Kubi zgleda frizeraj:)



pRw4UMex4HINJMK0wtBNH.jpg


Življenje otrok na kubi je malce drugačno kot pri nas. Predvsem nimajo vsega, kar imajo naši otroci. Tale punčka nama je pozirala in dala sva ji barvice. Že dolgo nisem videl otroka, ki se je nečesa tako iskreno razveselil kot ona telih barvic.

OS7PvmbfbIBgv-3NpDuFp.jpg


Kot sem že enkrat omenil je na kubi prevoz organiziran na različne načine. Najdražji in za nas turiste najbolj primeren je prevoz za turiste. Ponujata ga dve firmi - Viazul in še ena, ki sem jo zdajle pozabil. No, tole je avtobus Viazula, ki pa ni ravno poceni, ampak še vseeno precej ceneje kot pri nas.



cbR_fdtcGJVPk4QrZn2wb.jpg


Tole pa je avtobus, ki je namenjen prevozu domačinov:) Na tem avtobusu se plačuje s kubanskim denarjem, ne s konvertibilnimi pesosi. Je okoli 100x cenejši od turističnega avtobusa:) Takim avtobusom kubanci pravijo camello.



m5HGbUWf2u61UUNrzA5bk.jpg


In še ena vrsta prevoza, ta je še cenejša, ampak vseeno ne zastonj. Tudi namenjen samo domačinom.



Drugače pa se na kubi lahko marsikam pride tudi s štopanjem. Tam štop ni zastonj, pa tudi čakat nanj ni treba prav dolgo, saj so vsi vozniki avtov, ki nimajo rumenih tablic (privatnih) po zakonu dolžni ustavit in peljat štoparja. Obstajajo prav posebna postajališča, kjer oseba (PARQUEADOR) ustavlja vozila in določa kdo od čakajočih se bo kam peljal. Če takega parqueodorja podkupiš s kakšnim faracajgom si zlo hitro na vrsti:) In pol se lahko pelješ s kakšno lado letnik 1982 brez klime po razlupani cesti od Havane do Santiaga - 900 km:)



TeS5AwF5CGx2iL_umhuJO.jpg


Tole pa je katamarančič, ki nas je peljal do delfinov in na Cayo Blanco. Ko izpljuje prižgejo muziko, odprejo bar in žur se začne. V eno stran na motorje, v drugo pa na jadra:)
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Ja, je res. Najhuje pri tem pa je, da jo včasih prodajo za sendvič in to dobesedno. Drugače pa je sex tam malce drugače obravnavan kot pri nas. Večinoma tam prisegajo na odprte veze.

V včerajšnji ONI je reportaža iz Kube in avtor omenja, da ima povprečna Kubanka pred poroko 30 partnerjev, moški pa veliko več.
grin1.gif