Ksenonke vs. halogenke vs. LED

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
ziher maš funkcijo med preklaplanjem med radarskim in navadnim.
Vsaj na toyoti je.

Škoda nima. In to je definitivno huda pomanjkljivost. Meni je sicer že na avtocesti radar moteč, ker prehitro bremza in je težko prehitevat.

Vsaj enkrat pa lahko rečem, da so pri toyoti nekaj razumeli bolje kot drugi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Nebi se strinjal da gre za izkoristek kot ga razlagas gre predvsem zato da so to povsem razlicni nacini razsvetljevanja in halogenka je luc, ki ima nitko in zari tam kjer tudi sveti torej se primarno segreva spredaj da veliko sveti mora iti skozi njo velika kolicina energije, ki posledicno ogreva cel zaromet. Pri ledici se ravno tako naredi visoka vendar ne spredaj tam kjer sveti temvec zadaj na cipu in posledicno je zaromet prakticno hladen in posledicno se sneg na zarometu ne topi verjemi, ce bi prijel led zarnico na cipu bi se ravno tako spekel kljub temu da je tam mnogo manj energije, pri ksenonu pa na balastu.
Zadnjič kupim neko led vgradni.luc za v bajto na Kitajskem.....
Glej ga hudiča, hrbet se segreje na 60+C.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Škoda nima. In to je definitivno huda pomanjkljivost. Meni je sicer že na avtocesti radar moteč, ker prehitro bremza in je težko prehitevat.

Vsaj enkrat pa lahko rečem, da so pri toyoti nekaj razumeli bolje kot drugi.

Jaz tudi ne morem preklopiti na navadnega. Ko mi prvič ni delal zaradi tega, sem šla čez vse nastavitve pa navodila. 2x. Nisem mogla verjeti, da naj to ne bi bilo možno. Do zdele sem verjela, da samo našla nisem, pa zdaj vidim, da je to bolj redkost kot pravilo. Ni mi jasno, da tega nimajo...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
po 280kkm delajo kot nove, brez kakršngeakoli posega. Pa verjetno bodo še nadaljnih 280kkm.
V službi imajo že zadnjih 5 let vsa vozila LED žaromete in zaenkrat še z nobenih problemov z njimi. Vidljivost pa veliko boljša kot katerikoli ksenon al halogenka. Pa še z menjavo se ne rabiš zafrkavat.

Pa tudi drugače ni nekih porčanj, da bi množično crkovale. Odtehta vsak evro, sploh če si veliko na cesti. Za v trgovino skočt pa nazaj je pa tud halogen vredu.

Jaz imam pa obratne izkušnje, dnevne LED luči obe strani crknile znotraj 100kkm, menjava v garanciji, ker so vgrajene v žaromet je pomenilo menjava celotnega žarometa cca 750€ en, se prvi 1500€ če ne bi imel garancije. In to so samo dnevne LED, če bi imel full LED so potem še glavne luči in mogoče še smerniki, vse to lahko crkne znotraj žarometa.

Sicer pa to ni neka skrivnost, lepo so si naredil proizvajalci avto da bodo lahk oslužili v prihodnje, včasih si lahko pokvarjeno luč zamenjal sam z rezervno žarnico, strošek par evrov. Zdaj pa:

Volkswagen charges nearly £850 for a Polo GTI's sealed headlight unit - and you can't just change a bulb when one blows
 
Nazadnje urejeno:

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Sicer pa to ni neka skrivnost, lepo so si naredil proizvajalci avto da bodo lahk oslužili v prihodnje, včasih si lahko pokvarjeno luč zamenjal sam z rezervno žarnico, strošek par evrov. Zdaj pa:

Volkswagen charges nearly £850 for a Polo GTI's sealed headlight unit - and you can't just change a bulb when one blows

Zavaruješ luči, ko crkne pa kamen po šipi in urejeno. Vsaj dokler so takšne cene :bonk:
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
No, o žarnicah... Jaz imam na enem te (pa nočem delat reklame, svetijo pa ko...):
A tehničnega te spusti skos?
Jst sem na A6 enkrat mal močnejše dal, pa že po parih dneh pogruntal, da svetijo nekam u PM. Sem jih ven dal in ugotovil, da mi je sedež žarnice zvilo od temperature.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
A tehničnega te spusti skos?
Jst sem na A6 enkrat mal močnejše dal, pa že po parih dneh pogruntal, da svetijo nekam u PM. Sem jih ven dal in ugotovil, da mi je sedež žarnice zvilo od temperature.

Tehnični gre brez problema.
Sem pa, preden sem jih kupil, vprašal serviserja, kaj lahko naredijo (več toplote). Je rekel, da bo vse OK, naj se ne sekiram... Pa nastavu jih je, tako da svetijo tja, kamor morajo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Brane, zavarovalnicarji preverijo ali luc dela, ker ce je od kamencka, ne more led crknit. Ce pa hoces, da je luc neprepoznavna in s tem res unicene ledice, jo moras pa z macolo. Kaj pa bos v tem primeru rekel? Da ti je veliiika skala priletela v luc? A ostali pleh pa cel... in to zavarovalnicarji vedo, da od kamencka led ne more crknit
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kajpace, 85W zarnice vlecejo vec toka in so s tem zice bolj obremenjene...nekaterim mulcem so se drati topili, ko so to izvajali...poleg tega oddajajo vecjo toploto, kar posledicno lahko zjebe parabolo ali lezisce, kot je ze willburxxx napisal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad