Krščanska vera

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
4?

Kdo je pa četrti pri troedinem Bogu?
Ni fora v troedinosti, to so spacali kasneje v novi zavezi
Sprva so bili v stari zavezi vsaj 4 bogovi. S časom se je pisarija preuredila na enega boga (bog vojne), vendar ne popolnoma in se še vedno najde omembe ostalih bogov
Če tip ne laže, da zna nepristransko prevajat biblijo, bi ta teorija pojasnila marsikaj, ker poklapa skupaj vsa verovanja, ki jih človeštvo pomni.
Tole je skrajšana verzija, pa še prvi del daljše dodajam
https://www.youtube.com/watch?v=89ZziNBJ948&t=2739s

https://www.youtube.com/watch?v=rkNS2daTeDk&t=188s

če dodam še svoje razmišljanje....genetski inžinirji so sigurno dodali varovalko -gen pohlevnosti-ubogljivosti (gen ovce, ki ne more brez pastirjev), kar pojasni, zakaj nas lahko vodi in manipulira minimalna manjšina.
Za praktični primer lahko vzamemo stardeca in telexa. Po moje imata še zelo izražen ta gen ovce in venomer iščeta pastirja. Prej rdečega, ker je izpuhtel sta si našla novega, ki pa jima je ljubši, ker jima dovoli še klasičnega boga
tongue-1.gif
-napol za hec, napol zares
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dobr pa recmo da je bog naredil veliki pok. Zakaj je lihk nas izbral da nas je naredil po njegovi podobi?
Nisem pravi naslov za takšno vprašanje.
To moraš pa Boga vprašat, zakaj se je tako izmislil, da izgledamo tako kot izgledamo.
Če boš kje zvedu, mi prosim povej, ker to tud mene zanima.
Ker jaz bi bil tud raje podoben Melaniji Trump.
Ups, Oprosti Matey!

A??!!

Rad bi videl, da bi te porival star, debel dec?!
hysterical-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič
Ker je vse v vesolju uravnoteženo je lahko vesolje ustvaril Bog.

Zakaj bi tvoja trditev bila bolj verjetna kot moja?

Ker je recimo v zadnjih 25h letih nam uspelo ustvarit in merit antimaterijo in dejansko preučevat "temno" energijo. Skratka znanost lahko razloži in dokaže da iz niča lahko dobiš + in - (ali obratno) oz. da nič ni nič ampak ima (lahko) nek potencial.

Tvoja vera pa razlaga že 2000 let (oz. 1500 let) iste bedarije.

To je tako kot bi imel dva kmeta, prvi bi oral z volom ker so to delali že par 100 let in bi trdil da je tako prav, drugi bi pa z johndeerom ker se to dejansko izkaže na najbolj učinkovito stvar. Kdo bo pridelal več hrane mislim da ni treba razlagat (čeprav se najdejo tudi taki [rečemo jim verniki] ki bodo kupovali dražjo hrano samo od prvega [ker je tako prav]).
Če lahko ločiš na + in - potem je lahko nevtralno, uravnoteženo...nikakor pa ne nič. Nič je nič in iz nič dobiš nič.
Kaj kdo razlaga, kako razlaga je stvar diskusije. Največji znanstveniki določenega obdobja so razlagali, da je zemlja ravna plošča, danes se temu smejimo. Največji znanstveniki danes razlagajo, da je vesolje nastalo iz nič. Mogoče se bodo tudi njim nekoč smejali?

Ker trditve, da je Bog ustvaril vse očitno nekateri priznavate se postavlja vprašanje, kaj pa če je Bog dejansko Veliki pok. A potemtakem tudi Velikega poka ni
stupid-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Sam se ni mogel ustvariti. Bog ni potreben za nastanek sveta. Župca je lahko nastala iz nič. Nastala, ne pa ustvarila sama sebe.
Ok, sploh ne vidim težave v tem. Ne vem zakaj jo vidiš ti.
Je pač po tvoji teoriji nastanka sveta iz nič, potem po tej isti logiki lahko tudi Bog nastal iz nič. Enako kot župca.
Le zakaj po tvojem lahko vse nastane iz nič, samo Bog ne more?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
2. Katerokoli verovanje, vključno z znanstveno podprtim "Velikim pokom", postavlja isto vprašanje - kaj je bilo prej? Od kod je prišla tista masa snovi/energije v eni točki?
Pri velikem poku ni potrebovalo nič od nikjer priti, ker je vsota vseh energij v vesolju nula, nič. Kvantna fluktacija, ki se zaradi inflacije ni sesedla sama vase in izničila

Torej trdiš, da je vsa masa in vsa energija nastala iz nič?
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič

https://sl.wikipedia.org/wiki/Prvi_zakon_termodinamike

Pa a ga ti razumeš? Ker je vsota vseh energij v vesolj nič, s svojim nastankom ne krši ničesar.
Btw, tale prvi zakon se na kvantnem nivoju ves čas krši, če gledaš dovolj kratke časovne odseke.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Sam se ni mogel ustvariti. Bog ni potreben za nastanek sveta. Župca je lahko nastala iz nič. Nastala, ne pa ustvarila sama sebe.
Ok, sploh ne vidim težave v tem. Ne vem zakaj jo vidiš ti.
Je pač po tvoji teoriji nastanka sveta iz nič, potem po tej isti logiki lahko tudi Bog nastal iz nič. Enako kot župca.
Le zakaj po tvojem lahko vse nastane iz nič, samo Bog ne more?
Zadeva, kot jo opisuje vaša knjiga pravljic kot boga, pač ne more nikoli nastati
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Če lahko ločiš na + in - potem je lahko nevtralno, uravnoteženo...nikakor pa ne nič. Nič je nič in iz nič dobiš nič.
Ne gre vse tako enostavno, da bi kar vlekel vzporednice iz štromarije.

Citat:
Ker trditve, da je Bog ustvaril vse očitno nekateri priznavate se postavlja vprašanje, kaj pa če je Bog dejansko Veliki pok. A potemtakem tudi Velikega poka ni
No zadeva je rešena, boga ni, ker ga je razneslo
hysterical-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
kaj povedati o bogu ali bogovih KI JIH JE TOLIKO DA SE KAR TEŠKO ODLOČIMO v katerega bomo verjeli.
Če obstoja bog ne vem, zakaj verjeti v boga? Ne vem.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik retro pravi:
kaj povedati o bogu ali bogovih KI JIH JE TOLIKO DA SE KAR TEŠKO ODLOČIMO v katerega bomo verjeli.
Če obstoja bog ne vem, zakaj verjeti v boga? Ne vem.
Torej lahko rečeš tudi:
Če ni boga ne vem. Zakaj ne verjeti v boga? Ne vem.
evil.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Ja tako je to, večji del verovanj je pogojeno z vzgojo zakaj so mene moji starši vpeljali v verovanje ? verjetno zato ker so tudi njih njihovi starši svojima otrokoma sem prepustil izbiro vseno pa smo se skupaj udeleževali nekaterih cerkvenih dogodkov . Sedaj so prepuščeni svobodni volji in če je še v njih kaj verujočega ne vem niti me ne zanima.
Bog , če je ali ga ni res ne vem težko bi vse skupaj opredelil in se skliceval na edinega boga ki ga imamo kristjani imajo ga tudi druga verstva -pravoslavni-luterani itd tako da....
Ne obremenjujem se s tem in zato me res hudo moti ko so hrvati tako grdo naredili z videnji Marije , upam da se jim bo to izkoriščanje maščvalo. So pa imeli dobro podlago-Hrvatski narod.Blagor njim!
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Sam se ni mogel ustvariti. Bog ni potreben za nastanek sveta. Župca je lahko nastala iz nič. Nastala, ne pa ustvarila sama sebe.
Ok, sploh ne vidim težave v tem. Ne vem zakaj jo vidiš ti.
Je pač po tvoji teoriji nastanka sveta iz nič, potem po tej isti logiki lahko tudi Bog nastal iz nič. Enako kot župca.
Le zakaj po tvojem lahko vse nastane iz nič, samo Bog ne more?
Zadeva, kot jo opisuje vaša knjiga pravljic kot boga, pač ne more nikoli nastati
evil.gif
To ni knjiga pravljic ampak opisi davnih vojn, genocida, etničnih čiščenj, boja za prevlado, kraje ozemlja......
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
kaj povedati o bogu ali bogovih KI JIH JE TOLIKO DA SE KAR TEŠKO ODLOČIMO v katerega bomo verjeli.
Če obstoja bog ne vem, zakaj verjeti v boga? Ne vem.
Torej lahko rečeš tudi:
Če ni boga ne vem. Zakaj ne verjeti v boga? Ne vem.
evil.gif
Niti osnovnih pojmov ne razumeš
Ateist ne trdi da boga ni, ampak da ne verjame vanj, Verjeti v boga pa pomeni verovati, biti veren.
Večina ateistov sploh ne razmišlja, ali bog obstaja ali ne, ampak se mu samo nočemo klanjat.
Ateist je človek, ki bi v primeru, da bog sestopi na zemljo in se razkrije, rekel, ej, takšnega boga, ki dopušča toliko sranja na planetu, jaz ne bom prostovoljno častil.
Zastopiš?
lej primer....veliki vodja je dejstvo in dokazano obstaja, ampak vseeno mu normalni ljudje nočejo slediti, ker je slab in tiranski vodja, ker dela slabo ko bi lahko delal dobro.
To je to, kar te muči in ne razumeš. Svobodna volja, ker imaš gen pohlevnosti preveč izražen.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
kaj povedati o bogu ali bogovih KI JIH JE TOLIKO DA SE KAR TEŠKO ODLOČIMO v katerega bomo verjeli.
Če obstoja bog ne vem, zakaj verjeti v boga? Ne vem.
Torej lahko rečeš tudi:
Če ni boga ne vem. Zakaj ne verjeti v boga? Ne vem.
evil.gif
Niti osnovnih pojmov ne razumeš
Ateist ne trdi da boga ni, ampak da ne verjame vanj, Verjeti v boga pa pomeni verovati, biti veren.
Večina ateistov sploh ne razmišlja, ali bog obstaja ali ne, ampak se mu samo nočemo klanjat.
Ateist je človek, ki bi v primeru, da bog sestopi na zemljo in se razkrije, rekel, ej, takšnega boga, ki dopušča toliko sranja na planetu, jaz ne bom prostovoljno častil.
Zastopiš?
lej primer....veliki vodja je dejstvo in dokazano obstaja, ampak vseeno mu normalni ljudje nočejo slediti, ker je slab in tiranski vodja, ker dela slabo ko bi lahko delal dobro.
To je to, kar te muči in ne razumeš. Svobodna volja, ker imaš gen pohlevnosti preveč izražen.

Tule si pa malo pomešal stvari - ateist "trdi", da Boga ni. To kar pa ti opisuješ kot ateista je v bistvu agnostik.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
kaj povedati o bogu ali bogovih KI JIH JE TOLIKO DA SE KAR TEŠKO ODLOČIMO v katerega bomo verjeli.
Če obstoja bog ne vem, zakaj verjeti v boga? Ne vem.
Torej lahko rečeš tudi:
Če ni boga ne vem. Zakaj ne verjeti v boga? Ne vem.
evil.gif
Niti osnovnih pojmov ne razumeš
Ateist ne trdi da boga ni, ampak da ne verjame vanj, Verjeti v boga pa pomeni verovati, biti veren.
Večina ateistov sploh ne razmišlja, ali bog obstaja ali ne, ampak se mu samo nočemo klanjat.
Ateist je človek, ki bi v primeru, da bog sestopi na zemljo in se razkrije, rekel, ej, takšnega boga, ki dopušča toliko sranja na planetu, jaz ne bom prostovoljno častil.
Zastopiš?
lej primer....veliki vodja je dejstvo in dokazano obstaja, ampak vseeno mu normalni ljudje nočejo slediti, ker je slab in tiranski vodja, ker dela slabo ko bi lahko delal dobro.
To je to, kar te muči in ne razumeš. Svobodna volja, ker imaš gen pohlevnosti preveč izražen.

Kaj si to semlel skupaj....sam bog te naj razume.Upam da razumeš vsaj sebe ko take nerazumne ugotovitve pišeš.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
kaj povedati o bogu ali bogovih KI JIH JE TOLIKO DA SE KAR TEŠKO ODLOČIMO v katerega bomo verjeli.
Če obstoja bog ne vem, zakaj verjeti v boga? Ne vem.
Torej lahko rečeš tudi:
Če ni boga ne vem. Zakaj ne verjeti v boga? Ne vem.
evil.gif
Niti osnovnih pojmov ne razumeš
Ateist ne trdi da boga ni, ampak da ne verjame vanj, Verjeti v boga pa pomeni verovati, biti veren.
Večina ateistov sploh ne razmišlja, ali bog obstaja ali ne, ampak se mu samo nočemo klanjat.
Ateist je človek, ki bi v primeru, da bog sestopi na zemljo in se razkrije, rekel, ej, takšnega boga, ki dopušča toliko sranja na planetu, jaz ne bom prostovoljno častil.
Zastopiš?
lej primer....veliki vodja je dejstvo in dokazano obstaja, ampak vseeno mu normalni ljudje nočejo slediti, ker je slab in tiranski vodja, ker dela slabo ko bi lahko delal dobro.
To je to, kar te muči in ne razumeš. Svobodna volja, ker imaš gen pohlevnosti preveč izražen.

Tule si pa malo pomešal stvari - ateist "trdi", da Boga ni. To kar pa ti opisuješ kot ateista je v bistvu agnostik.
V bistvu ne. Paše k agnostikom in šibkim ateistom.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Pa sem se res nekaj zaštrikal
redface-1.gif
Ne sekiraj se- vsi z iq nad nivojem amebe so razumeli point objave, ostali si pa niso sami krivi, temveč bog, ki jim je podelil bolj kratko pamet.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej - Bog je. Tema je pa o krščanski veri (rimsko katoliški) in jaz sem Turbotu že na začetku pojasnil, kje ga je fsral.
Poleg tega imam občutek, da pa Turbo precej dobro pozna krščanske ordnunge, saj je vmes v debati postavil nekaj konkretnih vprašanj.

Fant je pač slabe volje, ker je šel brez denarja in tiča na ohcet. Sedaj so vsi slabe volje, župnik ko ni dobil nič v pušco, ledik punce na ohceti zaradi mrtvoudnega Turbota, pa še on sam, ker se ni prav organiziral. Še dobro da je bila tista fotografinja tam ...
smile-1.gif
, vsaj nekaj za dušico.

Kdo ne bi bil slabe volje po vsem takem?
 
Nazadnje uredil moderator: