Krščanska vera

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
2. Katerokoli verovanje, vključno z znanstveno podprtim "Velikim pokom", postavlja isto vprašanje - kaj je bilo prej? Od kod je prišla tista masa snovi/energije v eni točki?
Pri velikem poku ni potrebovalo nič od nikjer priti, ker je vsota vseh energij v vesolju nula, nič. Kvantna fluktacija, ki se zaradi inflacije ni sesedla sama vase in izničila
Citat:
Ali ni tudi znanost neke vrste vera?
Ni
Citat:
Druga razlaga - evolucije je prav tako težko dokazljiva, ker ne moreš dokazati nečesa, kar se ni zgodilo.
Evolucija se ves čas dogaja, tako da je komot dokazljiva.
Citat:
Niti slučajno še niso našli "veznih členov" med različnimi rodovi, recimo prehod od rib na podgane.
Seveda so. Kuščarji. Ampak zate to nima veze, ker niso še našli popolnoma vseh prednikov v liniji ane?

Citat:
Malo razmišljanja - recimo, da se je iz podgane z mutacijo razvila kokoš - kolikšna je verjetnost, da naravni sovražnik podgan ni pojedel tiste prve kokoši in s tem prestavil razvoj kokoši za milijon let naprej?
Ker evolucija ne skače kar takole je tole razmišljanje brezsmiselno.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
A si ti bil leta 1975 tako vnet vernik, kot si danes? sem te že vprašal, pa se "uspešno" izvijaš..
iz tvojega odgovora bo vse jasno- a je bog ali ni..
Prosim, da ne smetiš teme, ker bo Matey zaradi tebe spet zbrisal 90% debate.
Ne bi rad spet zastonj klofal.
a misliš, da sem kaj drugega pričakoval? stardec, nekredibilen si, tako kot tvoj bog.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Debata se je brisala zaradi poplave offtopicov (partizani, domobranci & co). Debata o bogovih ter razlogih za vero v njih je nekako smiselna glede na prvi post v temi.

Kako velik (ne)vernik je bil pa kdo nekoč pa po mojem mnenju ne more imeti veze z (ne)obstojem boga
smile-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif
No, že napredujeva.
Torej dopuščaš možnost, da je Bog nastal iz nule?
Ampak, če lahko stanovanje samo sebe razmeče, ne vidim razloga, zakaj ne bi Bog sam sebe "nametal"?
Bog kot bitje, za katerega veljajo vsi fizikalni zakoni tega vesolja lahko nastane iz nule. Ampak to bo le neko xyz bitje, ki ga ti lahko imenuješ Bog, če tako želiš
tongue-1.gif
Nič vsemogočnosti, nič ustvarjanja, nič čudežev,... Tako da se ne boš uspel izviti v tej smeri
Ker skoz nekaj popravljaš svoje poste, ti niti ne morem sproti odgovorit.....
Ne kolega. Bog NI iz tega sveta.
In nihče od nas ne ve kako ta Bog "fizično" izgleda.
Lahko je res, tako kot ti praviš xyz bitje. Možno.
Tako da se jaz kar dobro "izvijam" v tej smeri.
Ti se bolj slabo.
Trdiš, da se nekaj lahko ustvari ali nastane iz nič, v isti sapi pa zanikaš, da bi se lahko Bog ustvaril iz nič.

Kako bi tvoj bog zgledal si ni težko zmisliti, saj se gre tako ali tako le za miselni konstrukt in si ga vsak lahko po svoje predstavlja
grin1.gif

Sicer pa ja, sam sebe ne more ustvariti. Ne gre. Lahko pa naključno nastane, a bo podrejen zakonom prostora v katerem je nastal.
No o tem kako majhna je verjetnost za kaj takega je pa itak nesmiselno debatirati s tabo
wink-1.gif
Hja, enaka verjetnost kot verjetnost velikega poka.
Se ti ne zdi?
Ali je Bog nastal čisto slučajno pa nima smisla debatirat.
Dejstvo je, da je ta svet, ki ga "poznamo" mi, nekdo ali nekaj moralo sprogramirat, sprocesirat. Kot recimo računalniški program po katerem vse deluje.
Tudi fiziko si je moral nekdo"izmislit"
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif
No, že napredujeva.
Torej dopuščaš možnost, da je Bog nastal iz nule?
Ampak, če lahko stanovanje samo sebe razmeče, ne vidim razloga, zakaj ne bi Bog sam sebe "nametal"?
Bog kot bitje, za katerega veljajo vsi fizikalni zakoni tega vesolja lahko nastane iz nule. Ampak to bo le neko xyz bitje, ki ga ti lahko imenuješ Bog, če tako želiš
tongue-1.gif
Nič vsemogočnosti, nič ustvarjanja, nič čudežev,... Tako da se ne boš uspel izviti v tej smeri
Ker skoz nekaj popravljaš svoje poste, ti niti ne morem sproti odgovorit.....
Ne kolega. Bog NI iz tega sveta.
In nihče od nas ne ve kako ta Bog "fizično" izgleda.
Lahko je res, tako kot ti praviš xyz bitje. Možno.
Tako da se jaz kar dobro "izvijam" v tej smeri.
Ti se bolj slabo.
Trdiš, da se nekaj lahko ustvari ali nastane iz nič, v isti sapi pa zanikaš, da bi se lahko Bog ustvaril iz nič.

Kako bi tvoj bog zgledal si ni težko zmisliti, saj se gre tako ali tako le za miselni konstrukt in si ga vsak lahko po svoje predstavlja
grin1.gif

Sicer pa ja, sam sebe ne more ustvariti. Ne gre. Lahko pa naključno nastane, a bo podrejen zakonom prostora v katerem je nastal.
No o tem kako majhna je verjetnost za kaj takega je pa itak nesmiselno debatirati s tabo
wink-1.gif
Hja, enaka verjetnost kot verjetnost velikega poka.
Se ti ne zdi?
Ali je Bog nastal čisto slučajno pa nima smisla debatirat.
Ne, verjetnosti niso enake. Veliko, veliko, veliko, veliko,... večja je verjetnost za nastanek neurejene "juhice" kvarkov, kot verjetnost nastanka urejene strukture, ki se samozaveda.
Citat:
Dejstvo je, da je ta svet, ki ga "poznamo" mi, nekdo ali nekaj moralo sprogramirat, sprocesirat. Kot recimo računalniški program po katerem vse deluje.
Tudi fiziko si je moral nekdo"izmislit"
Ne nobenega dejstva ni tukaj. Ni potrebe po programiranju
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
da ne bo toliko citatov...

Ampak ti izključuješ možnost, da se Bog ni mogel ustvariti sam in izključuješ možnost, da si je morda Bog izmislil nastanek sveta z velikim pokom, v isti sapi pa zatrjuješ, da se je "župa" naredila sama. To ne pije vode.
Kje pa piše, da se obstoj Boga začne sočasno s začetkom "našega" sveta?
Kako pa veš, da Bog ni obstajal že pred "našim" svetom in se ni morda šele skozi čas "razvil" v tako inteligenco?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Dobr pa recmo da je bog naredil veliki pok. Zakaj je lihk nas izbral da nas je naredil po njegovi podobi?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
2. Katerokoli verovanje, vključno z znanstveno podprtim "Velikim pokom", postavlja isto vprašanje - kaj je bilo prej? Od kod je prišla tista masa snovi/energije v eni točki?
Pri velikem poku ni potrebovalo nič od nikjer priti, ker je vsota vseh energij v vesolju nula, nič. Kvantna fluktacija, ki se zaradi inflacije ni sesedla sama vase in izničila

Torej trdiš, da je vsa masa in vsa energija nastala iz nič?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dobr pa recmo da je bog naredil veliki pok. Zakaj je lihk nas izbral da nas je naredil po njegovi podobi?
Nisem pravi naslov za takšno vprašanje.
To moraš pa Boga vprašat, zakaj se je tako izmislil, da izgledamo tako kot izgledamo.
Če boš kje zvedu, mi prosim povej, ker to tud mene zanima.
Ker jaz bi bil tud raje podoben Melaniji Trump.
Ups, Oprosti Matey!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.415
113
v lokalni ostariji
gavran, ne zapletaj se s vero in znanostjo in vero v znanost;) sem se že jaz enkrat... pa jest5 pač trdi da to ni isto... a čeprav moram verjeti. ker jaz zihr ogromno stvari ne bom mogel probat lahko samo verjamem da je tako in imam vero v to, da me ne nategujejo...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
2. Katerokoli verovanje, vključno z znanstveno podprtim "Velikim pokom", postavlja isto vprašanje - kaj je bilo prej? Od kod je prišla tista masa snovi/energije v eni točki?
Pri velikem poku ni potrebovalo nič od nikjer priti, ker je vsota vseh energij v vesolju nula, nič. Kvantna fluktacija, ki se zaradi inflacije ni sesedla sama vase in izničila

Torej trdiš, da je vsa masa in vsa energija nastala iz nič?
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
da ne bo toliko citatov...

Ampak ti izključuješ možnost, da se Bog ni mogel ustvariti sam in izključuješ možnost, da si je morda Bog izmislil nastanek sveta z velikim pokom, v isti sapi pa zatrjuješ, da se je "župa" naredila sama. To ne pije vode.
Vse to pije vodo, samo malo manj površno moraš prebrati.
Sam se ni mogel ustvariti. Bog ni potreben za nastanek sveta. Župca je lahko nastala iz nič. Nastala, ne pa ustvarila sama sebe.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič
Ker je vse v vesolju uravnoteženo je lahko vesolje ustvaril Bog.

Zakaj bi tvoja trditev bila bolj verjetna kot moja?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
da ne bo toliko citatov...

Ampak ti izključuješ možnost, da se Bog ni mogel ustvariti sam in izključuješ možnost, da si je morda Bog izmislil nastanek sveta z velikim pokom, v isti sapi pa zatrjuješ, da se je "župa" naredila sama. To ne pije vode.
Vse to pije vodo, samo malo manj površno moraš prebrati.
Sam se ni mogel ustvariti. Bog ni potreben za nastanek sveta. Župca je lahko nastala iz nič. Nastala, ne pa ustvarila sama sebe.
In zakaj boga smatraš za osebo, da bi ustvaril sam sebe. Lahko je nastal iz nič, kot je iz nič nastalo vesolje
stupid-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:

In zakaj boga smatraš za osebo, da bi ustvaril sam sebe.
To pravite verniki
Citat:
Lahko je nastal iz nič, kot je iz nič nastalo vesolje
stupid-1.gif
Mogoče bi lahko malo bolje prebiral moje pisanje. Potem mrbit ne bi bil tako
stupid-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič
Ker je vse v vesolju uravnoteženo je lahko vesolje ustvaril Bog.

Zakaj bi tvoja trditev bila bolj verjetna kot moja?
Za mojo trditev so dokazi, za tvojo jih ni.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
A si ti bil leta 1975 tako vnet vernik, kot si danes? sem te že vprašal, pa se "uspešno" izvijaš..
iz tvojega odgovora bo vse jasno- a je bog ali ni..
Prosim, da ne smetiš teme, ker bo Matey zaradi tebe spet zbrisal 90% debate.
Ne bi rad spet zastonj klofal.

Čaki - a pol ti ne plačajo za izbrisane poste?

Kako dolgo pa morajo biti vidni, da ti gredo v vsoto za plačilo?

Zdaj tudi razumem zakaj taki stok in jok, ko si bil omejen.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič
Ker je vse v vesolju uravnoteženo je lahko vesolje ustvaril Bog.

Zakaj bi tvoja trditev bila bolj verjetna kot moja?

Ker je recimo v zadnjih 25h letih nam uspelo ustvarit in merit antimaterijo in dejansko preučevat "temno" energijo. Skratka znanost lahko razloži in dokaže da iz niča lahko dobiš + in - (ali obratno) oz. da nič ni nič ampak ima (lahko) nek potencial.

Tvoja vera pa razlaga že 2000 let (oz. 1500 let) iste bedarije.

To je tako kot bi imel dva kmeta, prvi bi oral z volom ker so to delali že par 100 let in bi trdil da je tako prav, drugi bi pa z johndeerom ker se to dejansko izkaže na najbolj učinkovito stvar. Kdo bo pridelal več hrane mislim da ni treba razlagat (čeprav se najdejo tudi taki [rečemo jim verniki] ki bodo kupovali dražjo hrano samo od prvega [ker je tako prav]).
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
2. Katerokoli verovanje, vključno z znanstveno podprtim "Velikim pokom", postavlja isto vprašanje - kaj je bilo prej? Od kod je prišla tista masa snovi/energije v eni točki?
Pri velikem poku ni potrebovalo nič od nikjer priti, ker je vsota vseh energij v vesolju nula, nič. Kvantna fluktacija, ki se zaradi inflacije ni sesedla sama vase in izničila

Torej trdiš, da je vsa masa in vsa energija nastala iz nič?
Tako vse kaže. Ker je vsota vse energije v vesolju(sem spada tudi masa) nič, je lahko vesolje nastalo iz nič

https://sl.wikipedia.org/wiki/Prvi_zakon_termodinamike