Kriza in recesija

I

Izbrisan uporabnik #9334

Malo dvomim da je to vse naraven potek, vse bolj mi smrdi na namerno ustvarjanje krize. Trgovci, ki sedaj namenoma dvigujejo cene, si bodo pa sami krivi. Ko kupcev nebo v trgovinah, bodo samo še ključavnice lahko obesili na svoja vrata.
Če se ta norija v kratkem ne konča, bomo kmalu v analah.

Bi rekel da "kasno paljenje". Da je tole umetno sproženo, vemo praktično vsi že 3/4 leta. Nekdo skuša iztržiti dvig cen kljub dokaj normalnemu delovanju trga.
V takih primerih je vedno nayebal tisti na koncu verige, torej predelovalna industrija in mali kupec. Predelovalna industrija smo pa točno mi, Slovenija.
Trgovca boli kjuratz, "Plačaj višjo ceno ali pa fuck with you", če ne bo demz dobil posla in kupil robe, jo bo pa nekdo drug, ki se je pripravljen prodat še ceneje :obesise: . Tako enostavno je to.

Trg je zanihal in bo spet trajalo dve leti da se bo iznihal. Rezultat bodo nove tržne cene, ki bodo nekje 50% višje kot smo jih imeli do januarja letos. Plače in pokojnine bomo pa dvignili za morda 2%, ker vse kar bi bilo več, bi bilo nevzdržno .
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.394
113
v lokalni ostariji
Bi rekel da "kasno paljenje". Da je tole umetno sproženo, vemo praktično vsi že 3/4 leta. Nekdo skuša iztržiti dvig cen kljub dokaj normalnemu delovanju trga.
V takih primerih je vedno nayebal tisti na koncu verige, torej predelovalna industrija in mali kupec. Predelovalna industrija smo pa točno mi, Slovenija.
Trgovca boli kjuratz, "Plačaj višjo ceno ali pa fuck with you", če ne bo demz dobil posla in kupil robe, jo bo pa nekdo drug, ki se je pripravljen prodat še ceneje :obesise: . Tako enostavno je to.

Trg je zanihal in bo spet trajalo dve leti da se bo iznihal. Rezultat bodo nove tržne cene, ki bodo nekje 50% višje kot smo jih imeli do januarja letos. Plače in pokojnine bomo pa dvignili za morda 2%, ker vse kar bi bilo več, bi bilo nevzdržno .
Sej vedno je bilo da pac lahko nekdo naredi ceneje...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, trenutno so popularni kitajci. Pojdi konkurirat kitajcem. Še celo zidati so začeli pri nas (most na Pelješac ..)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ob takem divjanju cen bodo ljudje hitro zaprli svoje mošnjičke, drugače ne gre. No jaz sem ga že. Tele bone še porabimo potem sledi pa malo bremzanja pri luksuzu.
Malo dvomim da je to vse naraven potek, vse bolj mi smrdi na namerno ustvarjanje krize. Trgovci, ki sedaj namenoma dvigujejo cene, si bodo pa sami krivi. Ko kupcev nebo v trgovinah, bodo samo še ključavnice lahko obesili na svoja vrata.
Če se ta norija v kratkem ne konča, bomo kmalu v analah.
Nisi edini, ki pričakuje krizo. Saj zato pa ljudje ne zapravljajo, temveč denar kopičijo na bankah.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej hitro izropat banke, da jih bomo potem lahko solidarnostno zopet dokapitalizirali.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
No ampak ... a komu trenutno kaj manjka? Od sodelujocih v temi... a se je komu znizal standard? Se strinjam da smo na par balonckih ampak a kdo trenutno obcuti da gre na slabse?
Recimo jaz sem si mislil omisliti nov motor, pa sem zadevo prestavil, ker so šle cene v 1 letu za 20% gor. Ne hvala.
Tak da, jaz sem že ena ''žrtev''. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice

erikson

Guru
25. avg 2007
21.462
5.457
113
TEŠ pri nas predstavlja kar velik delež, sploh ko nuklearka ne obratuje. Trenutno toliko kot naredi nuklearka uvozimo tudi iz Avstrije in pošiljamo naprej v Italijo.

20211012 elektrika.png
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.394
113
v lokalni ostariji
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis