Kriza in recesija

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ravnokar mi je brat povedal, da so dobili sporočilo o prekinitvi dobave elektrike, menda v treh dneh. Distributer je pa neka Šentjurska firma.
Da je elektrika podcenjena za faktor 5 itd :obesise:. Evo, čisto vsi bodo izkoristili priliko, letos se je vse abnormalno podražilo. Samo plače ne. Me zanima, kako bomo tudi plače dvigovali :confused:. Mislim - v gospodarstvu, JS je brezveze gledat.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.392
113
v lokalni ostariji
Ravnokar mi je brat povedal, da so dobili sporočilo o prekinitvi dobave elektrike, menda v treh dneh. Distributer je pa neka Šentjurska firma.
Da je elektrika podcenjena za faktor 5 itd :obesise:. Evo, čisto vsi bodo izkoristili priliko, letos se je vse abnormalno podražilo. Samo plače ne. Me zanima, kako bomo tudi plače dvigovali :confused:. Mislim - v gospodarstvu, JS je brezveze gledat.
Kater elektro distributer? Daj sliko obvestila. Ker me res zanima koga vse in s kaksnim Razlogom bodo odklapljali.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne morem je dati, povedal mi je med pogovorom po telefonu. Zna biti da je ECE, ker si nisem točno zapomnil naziva.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Ta denar se mora nekje kopičit, nekam ta denar gre, nekdo na koncu verige se v tem trenutku nesramno bogati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Ne morem je dati, povedal mi je med pogovorom po telefonu. Zna biti da je ECE, ker si nisem točno zapomnil naziva.
Ni ECE
Elektro prodaja je
Poglej si novi cenik.
4x visji. Ceprav ne vem kako so si to predstavljal, ce se bodo sedaj najprej vseh znebili, potem ceno dvignili za 4x, pptem pa iskali nove kupce. Enostavno bi morali stisniti do 1. Novembra, takrat bi pa obvesceni odjemalci odsli, ostali pa placevali elektriko po 4x visji ceni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ta denar se mora nekje kopičit, nekam ta denar gre, nekdo na koncu verige se v tem trenutku nesramno bogati.

Seveda. To je običajno prečrpavanje iz tanjših denarnic v debelejše. Sezona rednega striženja ovac, kar v tržnem gospodarstvu redno izvajajo nekako na 10 let :obesise: . Mi smo pa vsi mokri ker smemo sodelovati zraven :bonk: .
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Ob takem divjanju cen bodo ljudje hitro zaprli svoje mošnjičke, drugače ne gre. No jaz sem ga že. Tele bone še porabimo potem sledi pa malo bremzanja pri luksuzu.
Malo dvomim da je to vse naraven potek, vse bolj mi smrdi na namerno ustvarjanje krize. Trgovci, ki sedaj namenoma dvigujejo cene, si bodo pa sami krivi. Ko kupcev nebo v trgovinah, bodo samo še ključavnice lahko obesili na svoja vrata.
Če se ta norija v kratkem ne konča, bomo kmalu v analah.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.319
113
Ob takem divjanju cen bodo ljudje hitro zaprli svoje mošnjičke, drugače ne gre. No jaz sem ga že. Tele bone še porabimo potem sledi pa malo bremzanja pri luksuzu.
Malo dvomim da je to vse naraven potek, vse bolj mi smrdi na namerno ustvarjanje krize. Trgovci, ki sedaj namenoma dvigujejo cene, si bodo pa sami krivi. Ko kupcev nebo v trgovinah, bodo samo še ključavnice lahko obesili na svoja vrata.
Če se ta norija v kratkem ne konča, bomo kmalu v analah.
No ampak ... a komu trenutno kaj manjka? Od sodelujocih v temi... a se je komu znizal standard? Se strinjam da smo na par balonckih ampak a kdo trenutno obcuti da gre na slabse?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
No ampak ... a komu trenutno kaj manjka? Od sodelujocih v temi... a se je komu znizal standard? Se strinjam da smo na par balonckih ampak a kdo trenutno obcuti da gre na slabse?
Trenutno.... To se lahko hitro spremeni.
Počakaj ko bodo ljudje tošlčke zaprli innse bo potrošniški krog strnil. Edino JU bo živela normalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Hrana je šla nenormalno gor. Cote niti niso šle ampak hrana pa res tod kmet od tega nima nič. In potem se v centrih čudijo zakaj ni folka, ne zaradi ukrepov tega je mogoče kakšen odstotek ampak zaradi višanje cen osnovnih potrebščin. Hofer je bil včasih nizkocenovna trgovina, danes je enako kot v ostali verigah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in MrDaco