Kriza in recesija

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
V Grciji niso nikomur nic vzeli.

Jamstvo je v EU povsod 100.000€. Ceprav denarja za pokrivanje tega jamstva dejansko ni in so zato morale banke po zadnji krizi zaceti vplacevati v sklad za tovrstne primere.

Pobrali so edino na Cipru in sicer vsem tujim drzavljanim nad 100.000€ denarja na banki. Pa se to ce se prav spomnim samo komitentom ciperskih bank.

Mi je pa pri jamstveni shemi zelo nenavadna resitev, ki se v teoriji lahko zgodi; na banki X imas 50.000€ hipotekarnega kredita in 150.000€ depozita. Recimo, da gre banka v maloro; 50.000€ ti poberejo (torej znesek nad jamstveno shemo) ampak si se vedno dolzan 50.000€ hipotekarnega kredita. Clovek bi mislil, da se to pobota, pa se ne.

Zato je verjetno najbolj varno imeti racune odprte na vec bankah in na vsaki do 100.000€. Jaz sicer teh tezav zal nimam.


ne se bat, interventni zakon, dopisna seja, twit..in bo shema na davčno 100k..al pa 50k
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Mi je kr malce grozno brat napovedi o novi krizi. Sploh, ker se govori, da bo to najbrž najhujša kriza do sedaj.
Tale video mi je zanimiv (od recmo12min dalje)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Tudi Grki so tako mislili, pa se ni izšlo, so jih precej na cesto vrgli prej, po sili pogojev ...

Sicer pa dokler kriminalni int.banksterji skrbijo za "boom & bust" finančnega sistema in začenjajo in nastavljajo krize, kot se njim izplača, do takrat bo tako ... prekletstvo tiskanja denarja iz nič ... saj z ECB je isto ...
FIAT EMPIRE
Why the Federal Reserve Violates the U.S. YT - 1h
http://skrci.me/UyEoQ

Če pa zavohaš iz nekaterih stvari v zadnjem letu že prej, da se spet pripravlja krah ... Pa banksterji bi radi Trump-a odrezali s kakšno krizo/recesijo, če ne bo šlo drugače .. (vplivalo bo pa na ves svet) ... pa najraje uvedli enotno valuto za cel svet, katero bi oni kontrolirali in imeli nas za sužnje ...
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83

Tukaj tud malce razlaga, kaj bi nas lahko čakalo. Tam nek od 7min dalje.
Je pa res, da ti lahko vlagaš denar v nekaj, kar ne bo izgubljalo vrednosti tako hitro kot FIAT (recmo zlato). Sam, kdo bo kupoval od tebe zlato , če bo tak problem?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma to krizo se prav nacrtno dela. Leta obilja so mimo? WTF...Folk kupuje nove avte, kot za salo, bajte se zidajo na desetine...pa ne me jebat no. Seveda, sedaj bodo vsi mediji to jebal.i vsak dan na prvih straneh in seveda bo folk nehal zapravljat, ker je KRIIIZAAAA in posledicno bo res kriza. Faak :bonk: