Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Enim res smrdi lasten denar bi rekel. Čas za nakup bo ob kapitualciji. Ko bo za nami morje solza, samomori, bankroti,..., ko bo ta tema mrtva, ko več sploh noben ne bo hotel slišat za kripto,...takrat grem jaz v akcijo. Trenutno smo komaj v fazi zanikanja realnosti
Denar je zato da se ga troši. Vlagam pa tisto kar mi ni nujno potrebno za življenje, ni pa mi cilj obogateti in si lambota kupit.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Najboljsa fora je tisto "daj not kar se ti ne smili".... potem pa ob malem padcu prodajajo z 20 ali 40% izgubo :evil:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
ja "varno" sedaj ko bo kriza in panika imeti denar pripravljen na Bitstampu/Binancah...? Najraje ga nebi prenakazoval na TR, ker se mi ne da ukvarjati s kakšnim FURSom. Je pa to "izgubljen" denar, ki je namenjen kriptu. Ker pa sem prodal v najvišji točki, ga je vseeno nekaj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
ja "varno" sedaj ko bo kriza in panika imeti denar pripravljen na Bitstampu/Binancah...? Najraje ga nebi prenakazoval na TR, ker se mi ne da ukvarjati s kakšnim FURSom. Je pa to "izgubljen" denar, ki je namenjen kriptu. Ker pa sem prodal v najvišji točki, ga je vseeno nekaj.
Krize ni, samo vrednosti padajo. Nekateri trenutno mastno sluzijo.
Meni se Binance zdijo zelo kredibilne in imam vedno pri njih denar nalozen..ali eur ali usdt...nikoli problema. Tudi zdaj ne bi smel biti.
Druga opcija je da si prenakazes na Coinbase..ki pa..je po svoje lahko isro 'problematicen' ce mu ne zaupas.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
1655587570636.png
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Kot kaže bojo rudarji Eth.ja proti koncu leta ostali brez dela:

(In nehote poskrbeli še za ekologijo in ugod3n nakup rabljenih (a dobrih) grafičnih kartic).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Če pade btc pod 20 jurjev (usd) zna to vzpodbuditi še dodatno razprodajo btc.ja (še večji padec) od minerjev, ki postatjajo počasi neprofitabilni..btc, ki so ga narudarili niso prodali (zdaj je vreden že 60 % manj), cena el. Eebergije se bo kmalu podvojila (do konca leta so take napovedi), kredite, ki so jih vzeli (ta veliki) za nabavo nove opreme kmalu več ne bojo mogli poplačevat in bo vse skupaj sprožilo (v boju za preživetje) razrpodajo btc.ja.

Ko bo vse gorelo (da bo vse pogorelo) bo čas za vstopit ;)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Kaj pa je s tem ETH? Ta je spušil še bistveno več od BTC-ja.
Bistveno vec ravno ne, eth je na skor /4, btc pa na /3.4.
Ethja ne prebavljam, vitalik in hoskinson sta sla narazen, ker je carlie hotel sluzit, vitalik pa ne, danes pa je ravno obratno. Cardano minimalni fiji, eth pa bankrot (ajde zdaj v bearu ne lih...ampak vseeno).
Btc se kupuje pri 12k pa take fore...
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
A Presneto povej Slovensko :valjamse:

Po domače..ko bo šel BTC na gor bo šlo vse ostalo tudi (običjano bolj od BTC.ja, zato pa tudi zdaj bolj pada) in suma sumarum bo vseeno kaj boš imel..dokler ob nekem profitu rečeš bobu bob in prodaš.

Kaj je denis mislil z s Cardanom nisem siguren ;), trenutno najbolj drži ceno a to je zato, ker je na zadnji špici izpred 5 let plus trend črta mu je zelo blizu...(graf - tedenska karta). Če bo padel pod 0,3 USD ga ne bo za zadržat (na dol).
1656653116289.png


Drugače pa ja, če imaš željo prepošiljat kriptovalute iz ene lokacije na drugo, je najceneje to počenjat z XLM (stellar), XRP.jem (ripplom) in podobnimi (morda je tu zraven tudi ADA)...ker imaš praktično ničelne stroške prepošiljanja - sploh če je govora o premikanju manjših vsot (kjer ti lahko strošek storitve (primer BTC) višji od zneska, ki bi ga želel preposlat in (ne vem) menjalnice na menjalnico).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
v glavnem javte kdaj bo low low, da kupim par tistih BTCjev, ker potem bodo itak spet vsi navalili in bo vredi. za prve ki bodo natrofili low