Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Seveda. V tem trenutku TIPS uporabljata 2 (dve) banki v EU, prijavljenih je pa 10. teževa je tudi, da mora centralna banke države to požegnat (Target). BS ima projekt. Bo, enkrat.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Jp, vse po starem. Po moje se kake 2 leti vsaj da se ostali dodajo. Zabunit se moramo. To bi moralo biti ze vsaj 10 let nazaj, lenuhi bankirji... Pa se vodenje racunov bi moralo biti zastojn... Nevideno da moram placat da drzim denar pri njih, da ga banka naprej posodi za obresti meni pa da le par centov za to... V tujini mam 2 banki pa nic ne placujem. Se znotraj drzave mam zastojn nakazila in dvig iz bankomatov tudi.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če kdo rabi je tu dober in enostaven program za rudarjenje: https://www.winminer.com
Maš opcijo izplačil v USD, BTC, BCH, LTC, ETH, paypal, itunes, amazon... V tem trgu priporočam v USD, ker ko pada ti ostaja FIAT pa potem kupiš kar rabiš ceneje. Če ne uporabljaš računalnika in je na idle se sam vklopi, lahko pa non stop kot farma rudariš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Torej kje je še možnost uporabe kriptovalut... Lani smo nonstop lajnali, kako je kripto plačilo hitro napram bančnim nakazilom, danes so prve banke že porihtale svoje zaostanke. Slej kot prej bodo sledile vse ostale.
Lahko rečemo crypto is dead?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Če kdo rabi je tu dober in enostaven program za rudarjenje: https://www.winminer.com
Maš opcijo izplačil v USD, BTC, BCH, LTC, ETH, paypal, itunes, amazon... V tem trgu priporočam v USD, ker ko pada ti ostaja FIAT pa potem kupiš kar rabiš ceneje. Če ne uporabljaš računalnika in je na idle se sam vklopi, lahko pa non stop kot farma rudariš.
Najprej se napiše, da je tole referral link, drugič pa se minanje itak ne splača več, sploh po zadnji podražitvi elektrike.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Torej kje je še možnost uporabe kriptovalut... Lani smo nonstop lajnali, kako je kripto plačilo hitro napram bančnim nakazilom, danes so prve banke že porihtale svoje zaostanke. Slej kot prej bodo sledile vse ostale.
Lahko rečemo crypto is dead?
Kjer jih sprejemajo, če ne pa lahko povežeš debetno kartico in z njo plačuješ. Kriptovaluto ti zamenja v fiat in nato lahko kupiš tudi v merkatorju.
Kripto ma prednost ker ni samo za denarne transakcije ampak lahko na njega pogodbe, slike, datoteke navežeš in ti lepo pošlje iz Ljubljane v Sidney v par minutah. Vse datoteke so zakodirane, tako da jih noben ne vidi razen tisti ki mu to ti dovoliš in pa ne more se izgubiti, ker je shranjeno na vseh računalnikih ki so v omrežju. Kot nek globalni notar, ki hrani vse kar pošiljaš...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
1543921122151.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Sicer zgleda kot se zajebavam, ampak niti pri 7k bitcoinu nebi bil na plusu. Verjetno komaj tam na 9k. Ki ga nebom več dočakal... da kura crkne tistemu, ki mi je marca rekel naj holdam :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Saj me mika da bi spet kakega jurčka not vrgel, samo mislim da nismo še na dnu. Pa vsebolj mi smrdi da delfini vse držijo v rokah, mamu jim.... Komaj prileze gor za 10% pa že vreže rdeča sveča v par minutah. Ni mi to naravno in mislim, da nas še samo obirajo, nič druga.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
ja pa razdeli jurčka na 10 delov pa dajej po 100 not. To je najboljše, ker dna in vrha ne boš nikoli uganil. Noben ga ne...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Trgovanje ni za nestrpne :evil:

"THE MARKET IS A DEVICE FOR TRANSFERRING MONEY FROM THE IMPATIENT TO THE PATIENT"

Pametno je upoštevati tudi nasvet, da vložiš samo toliko, kot lahko pogrešaš - velja še posebej za neizkušene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Saj sem fliknil not kolko lahko pogrešam, tako da otroci ne trpijo pomanjkanja. Samo drugo leto bi za ta denar bil lahko orenk luksuz... pa bodo pač normalni dopusti na sporedu :))
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Se spomnite ko smo se pogovarjali, da pod 6k ne more, ker se rudarjenje ne splača? Saj se res ne... Pa smo že na 3k. Še manj se bo...