Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
kolk sem jaz danes preletel, se bere dokaj ok.

keč je pač, da tak kot si jaz svobodno interpretiram, si lahko tud inšpektor.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
A ni tako, da si npr. na Binance anonimen in bi si moral furs vzeti kar precej časa za dokazovanje, da si ti trgoval? Al je tudi tu obrnjeno dokazno breme? Furs ti reče trgoval si in zaslužil si 2 mio, ti pa moraš dokazati, da nisi??
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
No, čisto resno: Trguješ na Binancah, kuješ bajne dobičke, ne pretvarjaš jih pa v € in viške samo bašeš v cold storage. Kako lahko furs zahteva od tebe kakršno koli plačilo davka, če nima vpogleda v to kaj počneš??
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
No, čisto resno: Trguješ na Binancah, kuješ bajne dobičke, ne pretvarjaš jih pa v € in viške samo bašeš v cold storage. Kako lahko furs zahteva od tebe kakršno koli plačilo davka, če nima vpogleda v to kaj počneš??
Ti moras dokazati da nisi trgoval, ce se hoces izogniti davku. Vse adrese predlozis, samo cim to das imajo vpogled v vse tvoje transakcije ker je to pac na blockchainu in ne mores skrit...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce sm trejdal kot nor od sredine 2017 in sem prisel na 50% dobicek do konca 2017 in potem je ves ta dobicek od novega leta 2018 odkar je vse padlo izpuhtel in sem sedaj v globokem minusu in ce recimo do novega leta samo holdam in zraste na orng plus in dvignem, koliko % sem dolzan mamici? Torej, da v l.2018 nic ne trejdam....
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Iz transakcij na tvojem naslovu bo vidno da si trgoval vec kot holder in bos fizicna oseba z dejavnostjo, tako da bos placal davek na profit od vsega kar bos skesiral. Edino ce se odjavis kot rezident Slovenije in gres zivet v Belorusijo al pa odpres offshore firmo in tam polozis ves profit. Offshore je pomoje najboljse ce mas vec kot 2k na mesec iz kripto. Ce rabis odpret stane nekje od 1k+, odvisno kje zelis da je...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako pa to, da zakon velja za nazaj? A lahko to naredijo? In koliko % me bodo potem upalili? Nic mi ni jasno? Zakon bi seveda moral veljati od sedaj dalje, saj lani ni bilo se nic poslihtano.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Sej ne velja za nazaj. Ce si skesiral v 2017 ti ne bodo nic. Ti planiras kesirat v neki prihodnjosti in ta zakon je v veljavi. Tudi ce si kupil v 2010 pa bi kesiral zdaj in si trgoval ogromno te bodo udarili z davkom. Ce si holdal in mel kake 5 trejdov na mesec je OK, ce si pa mel po 5 na dan pol je to ze dejavnost. Je pa spet vse odvisno od nih, ker nikjer ne pise tocno po kolkih trejdih je dejavnost.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No in z nastopom novega zakona samo holdam. Pred zakonom pac ne smejo gledati trejdanja, ker ni bilo nic se poslihtano, ker ce bi zakon dali v veljavo zacetek 2017, jaz ne bi nic trejdal. Ne morejo nekaj za nazaj colat in gledat, kaj se je delalo. To ne bo slo tako zlahka...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In ce je nekdo zasluzil recimo miljon l.2010 in si naredu bajdo in nima nic vec. Kako bo sedaj placal davek? Ma ne morejo nekaj za nazaj..enostavno ne gre to tako...
Je kak odvetnik tu gor, da razcistimo....
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Za nazaj ne, samo tisi ko je dobil 1 mil. in zgradil bajto je skesiral ze, tako da tam ne bodo nic mogli. Ti pa se nisi in bos odvisen od inspektorja ali te bo dal skozi ali udaril po zepu. Za kake par jurckov ti nebodo nic, ce bos pa mel par 100k te pa ne bodo senkali. Sej ves da blagajna se rabi polnit. Kdo bo politike financiral drugace :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ena opcija je, da sedaj, ko pridem na nulo, cisto vse poberem dol, si nakazem na banko. Obdavcit me ne morejo, ker nimam zasluzka in drugi dan komplet nakazem nazaj na Bitstamp in kupim ponovno iste valute in holdam. Bi slo to skozi?