Kripto nateg - DREP v DREPV1 ???

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Včeraj sem imel neko negativno izkušnjo z kripto, in sicer z DREP coinom...

Začelo se je, ko sem na coinmarketcap videl, da je DREP skočil za par 1000% in sem hitro pomislil, da je tu neka možnost hitrega zaslužka. No, in sem se zaje*al... ;)

Na Gate.io je bila vrednost DREP okoli 2,39 USD, na vseh drugih pa 0.02xxxx USD. No, in sem pomislih, da na binance poceni kupim par DREP in jih prenesem na gate.io in potem na gate.io zamenjam za drugo kripto. No, in na binance so imeli withdraw za DREP onemogočen. In grem malo pogooglat in odprem stran https://www.drep.org/ in ni delovala (Error 500).

Ok, probam druge borze in vidim na bithumb.pro in vidim, da je tam možen withdraw za DREP. Sicer ga kupim za 0.21xxxx USDT in ga potem prenesem na Gate.io borzo.

No, in na gate.io borzi se mi doda vsota DREP v valuto "DREPV1" (namesto v "DREP"), s katero ne moram trgovat... In nikjer nobenega warninga, preden sem prenesel DREP... Sploh si nisem mislil, da sta lahko pod istim imenom 2 različni kripto valuti (stara in nova verzija)...

Na gate.io mi sedaj pravijo, da ne morejo ničesar storit, da pa lahko prenesem DREP nazaj na borzo, od kjer sem jo kupil.

No, in sedaj so še na bithumb.pro zaklenili deposit za DREP in ga ne morem niti nazaj nakazat..

Na https://www.drep.org/ danes piše, da se za DREP valuto obeta "1:100 redenomination" - karkoli pač to pomeni...

Torej, kaj lahko naredim še kaj, brez da zgubim 1:100 vrednosti? Verjetno se ne morem nikomur pritožit, kajne?
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
1. to ni noben nateg, zato imaš zavajujoč naslov -> tako tudi podjetja naredijo, če se jim zdi delnica predraga
2. nije žvaka za seljaka
3. izgubil ne boš nič; če ti ne bo borza sama zamenjala starih kovancev v nove (kjer jih boš dobil 100x več kot jih imaš sedaj) lahko to še vedno storiš sam na https://swap.drep.org/
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
No, nateg se mi zdi v tem smislu, da sem naredil withdraw v DREP valuti in tudi deposit v DREP valuti, dobim pa DREPV1... Včeraj sem na hitro pogooglaj za DREP valuto in nisem našel nič kaj takega, da bi moral bit pozoren na kaj...V tem smislu se mi zdi nateg!

Pa nateg se mi tudi zdi, da je valuta poimenovana DREP in lahko ima različne vrednosti na eni in drugi borzi - pa to me mislim vrednosti v usdt, ampak IMA POVSEM DRUGO VREDNOST (kot da je druga kripto valuta). To si sploh nisem predstavljal, da je to možno...

Danes dali tudi obvestilo na bithumb.pro (https://support.bithumb.pro/hc/en-u...token-swap-redenomination-plan-and-Delisting-)

amacar, pa dobil jih bom v bistvu 100x manj... In tudi to se mi zdi nateg...
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Po pravici povedano... če si mislil, da boš lahko z nakupom na eni borzi in prodajo na drugi borzi naredil 10x ali 100x zaslužek, si sam kriv za nastalo situacijo... če pride to takih nesorazmerij pri cenah na različnih borzah, je to z razlogom. Sem tudi jaz pred leti naivno poskusil nekaj podobnega... takrat so bile razlog za nesorazmerje izredno počasne transakcije... predenj je moja poceni kupljena kriptovaluta prišla na borzo z visoko ceno, je cena že padla.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Ja obratno je pač, na hitro sem prebral. 100x manj jih boš dobil, bo pa en vreden 100x več, torej si na istem, natega ni, od tu tudi pride takšna razlika v ceni.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hja, po pravici povedano sem res hotel na hitro zaslužit, ja... ;)

Ampak sem se očitno "opekel"... ;-) Kaj češ, včasih kaj dobiš, včasih izgubiš...

Še zdaj trdim, da je bil nateg v smislu, da sem naredil withdraw DREP, na drugi borzi pa deposit DREP, v resnici pa dobil DREPV1 (čeprav je pisalo, da deposit-am DREP!!!)

Drugače pa sem to tudi napisal zato, da v prihodnje tudi ostali najprej pomislite, preden kupujete oz. menjavate, če so razlike na borzah velike... ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.137
2.210
113
Kako se lahko človek opeče, ča investira v kripto valuto. Saj nismo Romunija!
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
samo kakšen mora biti človekov iq da pomisli da lahko tako poceni zasluži... človeška neumnost je očitno brezmejna še huje pa je to, da potem opravičuje svojo neumnost s tem da je bil nategnjen... bodi dec pa požri svoje sranje mater
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
netko, že na večih področjih sem v preteklosti marsikaj profitiral zaradi podobnega razmišlanja in poguma ter tudi tveganja.. Tokrat pač ni bilo tak... Pa očitno nočeš razumet, za kaj se tukaj gre.. ;)