Kreditna kartica limit

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Potem verjetno se nisi nikoli najemal rent-a-car :) ...

Saj ravno to - 2 meseca nazaj sem uspesno najel rentacar na Mallorci z Revolutom in je slo vse gladko. Naredili rezervacijo za depozit in en teden po vracilu depozita sem dobil znesek nazaj na racun. :)

Sicer pa vem, da so rentacari ultimate test za kreditno kartico in sem tudi ze imel tezave s tem, kot verjetno skoraj vsak, ki je vec kot enkrat v zivljenju najel avto. :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vse je odvisno od rent-a-carja. Nekaterim zadostuje debetna/prepaid, če imaš dovolj sredstev, drugje hočejo ob tem še polno zavarovanje, nekateri pa v pogojih eksplicitno zahtevajo kreditno in se lahko z debetno/prepaid samo slikaš, ker ti enostavno ne dajo avtomobila.

In ne, Revolut se NE obnaša kot kreditna v nobenem primeru. Drži pa da obstajajo rent-a-carji, ki ne zahtevajo kreditne....

Kar se pa avtorjevega problema tiče, je pa očitno komplicirana banka, na moji lahko v mobilnem appu porabo na kreditni poplačaš kadarkoli s parimo kliki.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Pa če vstavi deklina na šalterju od rentacarja debetno v terminal a bo vedela da je to debetna? Ne bom trdil da vse, ampak en kup firm ki "zahteva" kreditno preverja to zahtevo on-site samo po oznaki na kartici (debit). Recimo ravno prej omenjeni Revolut nima oznake "debit", čeprav je po BIN tako debit kot prepayed. In en kup ljudi v izkušnjah z revolutom je tako rentalo avto čeprav so bile zahteve za "credit card".

BTW kako se potem tretira multiaccount kartice? Recimo v določenih državah EU so kar pogoste kombinirane debit/credit kartice kjer ob plačilu izbereš "konto" s katerega ti trga (TRR za debit ali credit za klasično kreditno)!;)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Večje vprašanje tu je, če res hočeš tvegat, da boš po nevemkakodolgem letu na destinaciji ostal brez ključnega elementa za začetek dopusta, samo zato ker bo ena pupa na šalterju vstala z levo nogo.

Sam se pri takšnih stvareh raje ne zafrkavam, četudi je res dobra možnost da prideš čez z debetno kartico.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa če vstavi deklina na šalterju od rentacarja debetno v terminal a bo vedela da je to debetna? Ne bom trdil da vse, ampak en kup firm ki "zahteva" kreditno preverja to zahtevo on-site samo po oznaki na kartici (debit). Recimo ravno prej omenjeni Revolut nima oznake "debit", čeprav je po BIN tako debit kot prepayed. In en kup ljudi v izkušnjah z revolutom je tako rentalo avto čeprav so bile zahteve za "credit card".

BTW kako se potem tretira multiaccount kartice? Recimo v določenih državah EU so kar pogoste kombinirane debit/credit kartice kjer ob plačilu izbereš "konto" s katerega ti trga (TRR za debit ali credit za klasično kreditno)!;)
Terminal ve po BIN kodi (zdaj a res preverjajo na ta način je spet odvisno), drugače pa tudi na Revolut kartici piše gor - PREPAID (ne debit ker je prepaid), vsaj na mojih (tako navadni, premium kot metal).
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
NA SKB banki na pri navadni Visa kreditni kartici piše, enako pri Prestige:
"Možnost predčasnih poplačil obveznosti"
In na mobilnem appu imaš možnost predčasnega plačila.

Menjaj banko. (ni nujno SKB, očitno ima to opcijo več bank)
Morda pokliči šefa svojega referenta?
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ne gre, takšna je njihova politika poslovanja. Ne moreš limita prej poplačat. Komaj čakam, da se rešim tega, takoj grem vstran.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na NLB so mi začasno podvojili limit na MC kar preko video klica, pa sem bil na TRR tisti hip brez denarja.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Kaj to ene banke komplicirajo. Sam imam NLB Visa/mc kreditno, na obe velikokrat predčasno nakažem sredstva za poplačilo, imam lepo sklic/trr kam se nakaze. Pa tut glede odobritve nikoli problema, dam zahtevo za začasni dvig pa je cka pka spremenjen limit. Pa nisem v plusu večkrat v minusu na TRR