Kreditna kartica limit

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Pozdravljeni prosim za idejo oziroma nasvet. Na kreditni kartici sem skoraj čisto pokuril limit ki ga imam na voljo za ta mesec zaradi potovanja itd. Sedaj pa imam težavo saj renta car želi vzeti depozit. Banka mi noče dvigniti limita, kljub dovolj sredstev na računu. In baje se ne da pred datumom odlpačati dolgov na kreditni karticei....

ima kdo kakšno idejo kaj je za storit ?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
dogovori se z banko, da bi prej placal (del) zneska oz. ce je mogoce ta znesek nakazes
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.549
263
113
Pozdravljeni prosim za idejo oziroma nasvet. Na kreditni kartici sem skoraj čisto pokuril limit ki ga imam na voljo za ta mesec zaradi potovanja itd. Sedaj pa imam težavo saj renta car želi vzeti depozit. Banka mi noče dvigniti limita, kljub dovolj sredstev na računu. In baje se ne da pred datumom odlpačati dolgov na kreditni karticei....

ima kdo kakšno idejo kaj je za storit ?

dej ti poklici svojega referenta, pa se zmeni osebno. dvomim da nekdo nebi hotel denarja, cetudi pred uradnim obracunom.

a zena nima kreditne? pa nanjo vzemi avti, z banko se pa kasneje menis...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.105
2.456
113
Pozdravljeni prosim za idejo oziroma nasvet. Na kreditni kartici sem skoraj čisto pokuril limit ki ga imam na voljo za ta mesec zaradi potovanja itd. Sedaj pa imam težavo saj renta car želi vzeti depozit. Banka mi noče dvigniti limita, kljub dovolj sredstev na računu. In baje se ne da pred datumom odlpačati dolgov na kreditni karticei....

ima kdo kakšno idejo kaj je za storit ?

Nič pametnega, saj je vsa komunikacija na ravni Banka - Ti. Če si pokuril limiti n nisi na to pomislil prej bo vsekakor težko najti kako hitro rešitev, saj banke za vse te zadeve iščejo X garancij, kar pa traja nekaj časa.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
SKB, Sparkasse, Addiko, Unicredit in NKBM in najbrž še katera to izrecno omogočajo.
Si izrecno vprašal za to možnost ali le sklepaš?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
no, če ti banka noče odobrit začasen dvig limita je to že znak da je nekaj narobe na relaciji ti - banka :) pač plačaš uih par eur in velja le omejeno...

in če si zdej nekje na potovanju, razen da ti tvoja banka to naredi druge skoraj ni...
 

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
Pri Sparkasse vem, da je mogoče kar prek spletne banke predčasno poravnati obveznosti pri kreditni kartici.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Pozdravljeni prosim za idejo oziroma nasvet. Na kreditni kartici sem skoraj čisto pokuril limit ki ga imam na voljo za ta mesec zaradi potovanja itd. Sedaj pa imam težavo saj renta car želi vzeti depozit. Banka mi noče dvigniti limita, kljub dovolj sredstev na računu. In baje se ne da pred datumom odlpačati dolgov na kreditni karticei....

ima kdo kakšno idejo kaj je za storit ?

Vsaka normalna banka omogoča začasni dvig limita. Zadeva se dodatno plača, vendar bi moralo iti skozi. Katera banka je to? Če nimaš ne vem kako hude porabe na kreditni in na računu 2x premalo sredstev za poplačilo, potem imaš slabega referenta, neumno banko ali slabo poslovanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: oby

tomi

Guru
1. sep 2007
17.974
9.089
113
39
MB
Od kdaj pa rentacarji jemljejo debetne kartice za rezervacijo sredstev?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Od kdaj pa rentacarji jemljejo debetne kartice za rezervacijo sredstev?

Jih jemljejo kar pogosto, kar pa ne pomeni da ti ne naredijo rezervacije nad sredstvi (za razliko od kreditne kjer ti naredijo rezervacijo nad "virtualnim limitom").

Sicer ena od opcij je drugačno najetje oz. zavarovanje rentacar-ja, nekateri omogočajo dražje zavarovanje ki potem NE rezervira dodatnih sredstev kot kavcijo. Večinoma se da dobit tudi cenovno primerljive opcije preko "posrednikov" za rentacar.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
No zadeva je taka med mano in banko je vse ok nisem nikli nič dolžan ostal vse iz kreditne kartice je šlo vedno dol brez problema, v minusu na računu nikoli. Rad bi zvišal limit kateri bi bil 10% sredstev, ki jih imam na računu tukaj ni nobenega problema, denar je. Le do 28. ne morem čakat. Z debetno kartico ne gre rent a car vsaj ne v mojem primeru. Limita predčasno ne gre pokriti. Je pa to NovaKBM.

Sedaj bodo mi limit dvignili ampak, moram vzeti depozit za vrednost limita. Očitno mi kaj drugega ne preostane. Res se včasih vprašam kje mi živimo. Imaš denar pa ne moreš zapravit :)
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To je pa klasični nateg NoveKBM oziroma tvojega referenta. Sem pred leti tudi sam imel podobne probleme z njimi. Sem hotel imeti MC, so zahtevali sklenitev varčevanja, sem želel potrošniški kredit, so želeli varčevanje, sem želel limit, so želeli varčevanje, sem hotel da lahko s kartico plačam malo višji znesek (mislim, da sem v osnovi imel dovoljeno plačilo le 200eur), so zahtevali varčevanje. Potem sem pa ugotovil, da samo moja referentka to vedno zahteva, ... ko je bila na dopustu, mi je pa druga gospa na šalterju brez problema uredila vse. Sem po hitrem postopku zamenjal banko in na novi banki vedno vse brez problema uredim kar preko spletne banke.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Butasto ja. Saj bi menjal banko če ne bi mi voda v grlo tekla. V ponedeljek rabim limit.
Je pa težava kao v tem, da jih več ne zanimajo sredstva na računu in prilive ampak, ker imam s.p. gledajo bilanco in dobiček.... Pri bilancah pa itak vemo kako se nastavijo. Zato pa imam sedaj težave.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Če je to odgovor meni - Revolut, N26 in podobne funkcionirajo povsem normalno kot kreditne kartice, ravno v tem je njihova prednost.

Potem verjetno se nisi nikoli najemal rent-a-car :) ... Sicer jaz tudi nisem... in naceloma s tem nimam problemov ... sem pa ze precej bral o tem problemu, ko so ljudje recimo rezervirali avto za najem z debetno kartico, ko so prisli pa po avto, pa ga niso dobili, ker imajo v pogojih napisano, da mora biti prava krditna kartica ... ... Se celo tukaj nekje je bila ena debata okoli tega ...

Sem malo pobrskal innasel tele teme:

https://www.alter.si/tema/ryanair-cartrawler-ukradel-denar.2510160/

https://www.alter.si/tema/rent-a-car-pozor-pri-rezervaciji.2668205
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ja točno tako je. Kartica je lahko samo prava kreditna kartica vse ostalo ne velja. Kartica mora biti na ime voznika.